WYRÓŻNIENIA

Drukuj drukuj

WYRÓŻNIENIA

Strona główna » WYRÓŻNIENIA

Nagroda "Dębińskie Pasje"

17.01.2018
Nagroda "Dębińskie Pasje"

Nominowana to przykład osoby, która od dzieciństwa miała kontakt z muzyką i folklorem, stąd też zrodziła się jej pasja. Jest wieloletnią członkinią zespołu folklorystycznego „Porąbcoki” (wcześniejsza nazwa „Porąbczanie”), gdzie działa również jako choreograf. Zespół prowadzi nieodpłatnie. Dzięki jej zaangażowaniu „Porąbcoki” mogą poszczycić się sukcesami na regionalnych przeglądach folklorystycznych i konkursach. Kandydatka dba również o rozwój osobisty, poszarzając swoją wiedzę w tematyce folkloru (ukończone Studium Folklorystyczne w Nowym Sączu). 

Nagroda "Dębińskie Pasje"

17.01.2018
Nagroda "Dębińskie Pasje"

Kultywowanie rodzimej tradycji, kultury czy zwyczajów jest ważnym elementem kształtującym tożsamość narodową. Antoni Osmęda od lat najmłodszych fascynował się sztuką sakralną, zwłaszcza urzekały go lokalne kapliczki i figury, z tej fascynacji wywiódł swoją pasję, którą jest rzeźbiarstwo. Jest twórcą wielu kapliczek przydrożnych, które można spotkać przy lokalnych drogach (m.in. Matki Bożej Fatimskiej, św. Huberta, św. Floriana itp.), jak również rzeźbi postacie z bajek. Chętnie prowadzi spotkania i organizuje wystawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, opowiadając i prezentując swoją pasję. 

Nagroda "Dębińskie Pasje"

17.01.2018
Nagroda "Dębińskie Pasje"

Alicja Rega związana jest z Gminą Dębno od najmłodszych lat, tu stawiała w wieku 5 lat swoje pierwsze kroki na scenie w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w Łysej Górze. Od tego czasu z zaangażowaniem rozwija swój talent wokalny. Laureatka wielu festiwali piosenki m.in. Konkursu Piosenki „Eurowizja Junior”. Finalistka programów telewizyjnych „Hit, Hit, Hurra” oraz „Mali Giganci”. 

Nagroda "Dębińskie Pasje"

17.01.2018
Nagroda "Dębińskie Pasje"

Kandydat jest wieloletnim prezesem LKS Kłos Łysa Góra, jak również jego trenerem. Od najmłodszych pasjonuje się sportem, szczególnie piłką nożną. Swojej działalności jako prezesa i trenera poświęca każdy wolny czas, aktywnie działa na rzecz bieżącego utrzymania obiektu. Poprzez działalność w Klubie angażuje się również w życie społeczności lokalnej, organizuje m.in. zawody sportowe dla mieszkańców, konkursy i imprezy plenerowe. W celu aktywizacji sportowej mieszkańców współpracuje z różnego rodzaju organizacjami i jednostkami. 

Nagroda "Dębińskie Pasje"

17.01.2018
Nagroda "Dębińskie Pasje"

Nominowany to przykład młodej osoby, utalentowanego sportowca  głęboko angażującego się w realizację swoich pasji. Jego pasją jest pływanie, na swoim koncie ma wyróżnienia i medale z zakresu tej dyscypliny sportowej. Wojciech Wojdak jest reprezentantem kadry narodowej Polski, zdobył wielokrotne mistrzostwo Polski w pływaniu na długich dystansach. Brązowy medalista w mistrzostwach świata w pływaniu, które odbyły się w Windsorze w 2016 r. oraz srebrny medalista mistrzostw świata z 2017 r.  

Nagroda "Dębińskie Pasje"

21.02.2017
Nagroda "Dębińskie Pasje"

W II edycji konkursu Wójta Gminy Dębno „Dębińskie Pasje” jedną z nagród otrzymała 11-letnia Amelia Marek z Sufczyna. Jej główną pasją jest pływanie, w którym odniosła już liczne sukcesy na szczeblu zarówno regionalnym, jak i ogólnopolskim. Na swoim koncie ma już ponad sto medali, a pierwsze „złoto” zdobyła już trzy lata temu. Oprócz tego, Amelia uczęszcza również do szkoły muzycznej, gdzie uczy się gry na fortepianie.

Nagroda "Dębińskie Pasje"

21.02.2017
Nagroda "Dębińskie Pasje"

13-letnia Weronika Najberek z Łysej Góry to utalentowana biegaczka, od lat zbierająca medale na wszelkich zawodach lekkoatletycznych, w których ma możliwość uczestniczenia. W tym roku zdobyła m.in. pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w trójboju lekkoatletycznym. Interesują się nią kluby sportowe z całego regionu. Nastolatka reprezentuje również szkołę muzyczną w Porąbce Uszewskiej i bierze udział w konkursach wokalnych.

Nagroda "Dębowe Serce"

21.02.2017
Nagroda "Dębowe Serce"

Pomimo ogromu pracy w parafii i poza nią – przez wiele lat był równocześnie Dziekanem dekanatu w Porąbce Uszewskiej – troszczył się o los swoich parafian, wśród których cieszy się wielkim szacunkiem i poważaniem.

Honorowy Obywatel Gminy Dębno

21.02.2017
Honorowy Obywatel Gminy Dębno

Pochodzący Łysej Góry Pan Jerzy Sacha to prawdziwy człowiek renesansu. Jest uznanym plastykiem, rzeźbiarzem i nauczycielem sztuki, którego prace zdobią obiekty użyteczności publicznej w całym kraju. Jednocześnie, laureat był również utytułowanym sportowcem, a później trenerem i działaczem sportowym, wielokrotnie odznaczanym za swój wkład w rozwój kultury fizycznej w regionie.

 

Nagroda "Dębowe Serce"

30.12.2015
Nagroda "Dębowe Serce"

Nagroda Dębowe Serce została złożona na ręce Pana Kazimierza Mleczko, ponieważ jest przykładem człowieka, który pracę społeczną i wykonywane działania na rzecz innych, przedkłada nad uznanie i docenienie ze strony mieszkańców. Nagroda "Dębowe Serce" została przyznana także za kultywowanie pamięci o miejscu i historii lotników "Liberatora" oraz zaangażowanie na rzecz sołectwa Łysa Góra (np. przy budowie sieci wodociągowej, gazociągowej, drogowej oraz elektryfikacji).

[ 1 | 2 | następna ]

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12