Ostatnie wydarzenia

Gmina Dębno Laureatem nagrody Małopolski Samorząd – Przeciw Przemocy!

13.12.2019
Gmina Dębno Laureatem nagrody Małopolski Samorząd – Przeciw Przemocy!

We wtorek, 10 grudnia br. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyła się wojewódzka konferencja „Wspólne działanie – wzajemne korzyści. Wyzwania dla polityki społecznej”.

Podczas wydarzenia zostali uhonorowani laureaci dwóch wojewódzkich konkursów: „Małopolski Samorząd - Przeciw Przemocy” oraz „Małopolski Pracownik Socjalny Roku - Mamy moc pomagania”. 

Wśród laureatów znalazła się również Gmina Dębno.

 

Informacja dla mieszkańców

12.12.2019
Informacja dla mieszkańców

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2019 r. (tj. Wigilia) Urząd Gminy Dębno będzie nieczynny, natomiast w dniu 31 grudnia 2019 r. będzie czynny w godzinach od 7:30 do 12:00. 

 
Za utrudnienia przepraszamy.

Szkolenie przedsiębiorców oraz osób sprzedających i podających napoje alkoholowe

9.12.2019
Szkolenie przedsiębiorców oraz osób sprzedających i podających napoje alkoholowe

29 listopada 2019 r. w budynku Urzędu Gminy Dębno zostało zrealizowane szkolenie dla przedsiębiorców oraz osób sprzedających i podających napoje alkoholowe.
Celem szkolenia była edukacja sprzedawców napojów alkoholowych poprzez zwracanie szczególnej uwagi na wiek kupujących, podkreślenie jak ważna jest kontrola dowodów osobistych oraz asertywne zachowanie w stosunku do nieletnich, którzy próbują nabyć alkohol oraz wyroby tytoniowe. Zwrócono też uwagę na problem spożywania napojów energetycznych przez dzieci i młodzież

Utrzymanie dróg gminnych w sezonie zimowym 2019/2020

9.12.2019
Utrzymanie dróg gminnych w sezonie zimowym 2019/2020

Uprzejmie informujemy, że na terenie naszej Gminy w sezonie zimowym 2019/2020 jednostkami odpowiedzialnymi za odśnieżnie dróg gminnych będą:

- w Dębnie, Jastwi i Porąbce Uszewskiej – F.H.U „MARSTAN” z Porąbki Uszewskiej,
- w Dołach, Łoniowej i Niedźwiedzy – F.H.U.P „Euromat” z Łoniowej,
- w Sufczynie, Jaworsku i  Łysej Górze – Usługi Brukarskie „Klec-Bud” z Sufczyna,
- w Maszkienicach oraz Biadolinach Szlacheckich – STACH-ROL z Woli Dębińskiej,
- natomiast w Woli Dębińskiej oraz Perle - Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno.

Bardzo zły stan jakości powietrza!

6.12.2019
Bardzo zły stan jakości powietrza!

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Krakowie powiadamia o przekroczeniu poziomu alarmowego i o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Obszar ryzyka wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje powiaty: krakowski, wielicki, brzeski, bocheński, nowosądecki oraz miasto Nowy Sącz.

Zmodernizowana droga Sufczyn Rajsko

6.12.2019
Zmodernizowana droga Sufczyn Rajsko

Zgodnie z zakładanym planem, w tym tygodniu zakończyły się prace modernizacyjne na drodze gminnej Sufczyn Rajsko.  

Zakres remontu objął korytowanie oraz wykonanie rowów odwadniających, położenie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku 820 metrów, ścięcie i uzupełnienie poboczy oraz wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego.

Projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii

5.12.2019
Projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii

W związku z realizacją Partnerskiego projektu budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego przedstawiamy garść bieżących informacji o postępach w realizacji projektu.

Akcja Krwiodawstwa

4.12.2019
Akcja Krwiodawstwa

Klub „HDK” KRAKUS w Łysej Górze zaprasza honorowych dawców krwi  oraz wszystkich chętnych na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 8 grudnia br. w godz. 8:30 – 12:30 w sali Kółka Rolniczego w Łysej Górze.

Szczegóły na plakacie!

Projekt Strategii Rozwoju Województwa „Małopolska 2030”

3.12.2019
Projekt Strategii Rozwoju Województwa „Małopolska 2030”

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwoju Województwa „Małopolska 2030” i zgłaszania projektów przedsięwzięć strategicznych do Banku Projektów Ponadlokalnych.

Zgłoś się do projektu i zostań podopiecznym "Małopolskiego Tele-Anioła"!

3.12.2019
Zgłoś się do projektu i zostań podopiecznym "Małopolskiego Tele-Anioła"!

Wójt Gminy Dębno przypomina o możliwości dokonania zgłoszenia do programu „Małopolski Tele-Anioł”.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 stycznia 2021 r. i jest skierowany do osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych, które potrzebują pomocy w wykonywaniu codziennych czynności.

Drukuj drukuj

Ogłoszenia

Strona główna » Ogłoszenia » Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

9.07.2019
Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

W ubiegłą niedzielę, 7 lipca, na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyła się XXII Biesiada Agroturystyczna. Tradycyjnie głównym punktem tego wydarzenia był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z gminy Dębno oraz gościnnie przez KGW z Biadolin Radłowskich.

Po skosztowaniu potraw Komisja w składzie: Przewodniczący Komisji – poseł Michał Wojtkiewicz, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Wojciech Skruch, Wójt Gminy Dębno – Wiesław Kozłowski,  Zastępca Wójta – Jacek Szklarz, Sekretarz Gminy Dębno – Justyna Wójtowicz-Woda, Ks. Proboszcz – Józef Golonka, właściciel Restauracji Mamma Mia w Dębnie - Andrzej Kubala, Sekretarz Komisji – Karolina Myszka, udała się na obrady. W tym czasie na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola im. Juliana Tuwima w Porąbce Uszewskiej. Po występach najmłodszych mieszkańców gminy Dębno, Komisja Konkursowa przedstawiła wyniki Konkursu Potraw Domowych.

Poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje zostały docenione za przygotowanie następujących dań:

Agroturystyka Porąbka Uszewska

Knedle z mięsem omaszczone boczkiem

KGW Biadoliny Szlacheckie

Placki Szlacheckie ziemniaczane

Klub Seniora w Porąbce Uszewskiej

Żurek Staropolski

KGW Łysa Góra

Kotleciki z serem i ziołami

Wyróżnienie: Cukinia faszerowana z serem feta i filetem z kurczaka

KGW Biadoliny Radłowskie

Zalewajka

Wyróżnienie: Chłodnik z botwinki

KGW Dębno

Karkówka w coli z kopytkami ze szpinakiem

Wyróżnienie: Cukinia z miętą

KGW Łoniowa

Kapuściany żurek

KGW Doły

Piechociarz z kaszą

Wyróżnienie: Owsiane placuszki

KGW Sufczyn

Chlebek skubany

Knedle rajskie

Akcja Katolicka Sufczyn

Kapusta młoda zasmażana

Pasztet z selera

Akcja Katolicka Porąbka Uszewska

Pierożki kruche z warzywami

- Dziękuję wszystkim uczestnikom Konkursu Potraw za uczestnictwo i przygotowanie tak znakomitych potraw. Każdego roku Komisja ma ogromny problem, aby spośród tak wielu pysznych dań wybrać te, które smakują najbardziej. Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej organizowana jest już od ponad 20 lat, a poziom konkursu ciągle wzrasta – mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Chciałbym również podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Biesiady.

Po ogłoszeniu wyników konkursu, przyszedł czas na dalsze występy artystyczne. Na scenie zaprezentowała się grupa śpiewacza „Ocalić od zapomnienia”, regionalne zespoły „Dołowianie”, „Niedźwiedzoki”, „Porąbcoki”, a także zespół „Sezon na czereśnie”. Gwiazdą wieczoru była Kapela Roy, która popularność zdobyła po udziale w popularnym muzycznym programie „Must Be The Music”. Na zakończenie XXII Biesiady Agroturystycznej odbył się pokaz FIRESHOW.

Strona w przygotowaniu


Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12