GMINA

Hołd dla ofiar bombardowania pociągu pod Maszkienicami

3.09.2019
Hołd dla ofiar bombardowania pociągu pod Maszkienicami

W niedzielę, 1 września w Maszkienicach odbyły się uroczyste obchody 80. rocznicy zbombardowania pociągu pasażerskiego przez niemieckie samoloty Luftwaffe. W uroczystości wzięli udział: Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku Wacław Daniec, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Dorota Batko oraz sołtys Maszkienic Karol Piwowarski.

Szczególna inauguracja nowego roku szkolnego w Woli Dębińskiej

3.09.2019
Szczególna inauguracja nowego roku szkolnego w Woli Dębińskiej

Tegoroczna gminna inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się nieprzypadkowo w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej. Tutaj bowiem rozpoczęcie roku połączone zostało z uroczystym otwarciem wyremontowanych pomieszczeń kuchni i stołówki, a wyjątkowym gościem wydarzenia była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Najlepsi uczniowie nagrodzeni

2.09.2019
Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno, która odbyła się w piątek 30 sierpnia w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi - Wójt Gminy Dębno uhonorował najlepszych uczniów roku szkolnego 2018/2019.

Nowe połączenia lokalne w naszej gminie!

30.08.2019
Nowe połączenia lokalne w naszej gminie!

27 sierpnia w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podpisał z Wojewodą Małopolskim Piotrem Ćwikiem umowę dotacji  do uruchomienia nowych linii przewozów autobusowych, w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w gminie Dębno

29.08.2019
Obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w gminie Dębno

Wójt Gminy Dębno oraz Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury zapraszają do udziału w wydarzeniach organizowanych z okazji obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pełny program uroczystości znajduje się na załączonym plakacie.

IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

29.08.2019
IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wynik jest rekordowy: mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 188 zadań – czyli o 38 więcej niż przed rokiem. Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca.

Remont strażnicy OSP w Sufczynie rozpoczęty

28.08.2019
Remont strażnicy OSP w Sufczynie rozpoczęty

W ubiegłym tygodniu ruszyły prace remontowe remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie. Jest to kolejny budynek, który zostanie zmodernizowany w ramach wieloletniej realizacji na terenie gminy Dębno programu Małopolskie Remizy.

Remontujemy drogi transportu rolnego

26.08.2019
Remontujemy drogi transportu rolnego

Na terenie naszej gminy trwają remonty kolejnych dróg. Pracom modernizacyjnym zostały poddane dwa odcinki: w Woli Dębińskiej drogi Koło Wróbla oraz w Jaworsku drogi Wilkówka Grabno. Na ten cel samorząd gminy pozyskał środki z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Modernizacje szkolnych stołówek

22.08.2019
Modernizacje szkolnych stołówek

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach i w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej trwają intensywne prace remontowe. Roboty w pomieszczeniach kuchni i jadalni nabierają tempa, by pomieszczenia były gotowe przed rozpoczęciem roku szkolnego. Gmina Dębno na realizację tego zadania pozyskała dotację w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”.

W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

20.08.2019
W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych.

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ] stron: 252