GMINA

Drukuj drukuj

Wydarzenia

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

Nowe książki dla szkolnych bibliotek

11.09.2017
Nowe książki dla szkolnych bibliotek

Ministerstwo Edukacji Narodowej realizuje „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, którego celem jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych, a w konsekwencji promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu, organy prowadzące placówki szkolne mogą ubiegać się o dodatkowe środki finansowe na zakup książek do bibliotek.

150 lat powiatu brzeskiego

8.09.2017
150 lat powiatu brzeskiego

W najbliższą niedzielę 10 września na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku odbędzie się wydarzenie artystyczne z okazji 150-lecia powiatu brzeskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na załączonym plakacie.

Międzynarodowy Turniej Rycerski 17 września

5.09.2017
Międzynarodowy Turniej Rycerski 17 września

Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na Międzynarodowy Turniej Rycerski "O złoty warkocz Tarłówny", który odbędzie się na Zamku w Dębnie w niedzielę 17 września 2017 roku. Program wydarzenia znajduje się na załączonym plakacie.

Porąbka Uszewska nagrodzona podczas Dożynek Wojewódzkich

5.09.2017
Porąbka Uszewska nagrodzona podczas Dożynek Wojewódzkich

W ostatnią niedzielę sierpnia w Bobowej odbyła się 19. edycja Dożynek Województwa Małopolskiego. W trakcie obchodów święta plonów wręczono również nagrody dla laureatów konkursu „Niezwykła Małopolska Wieś 2017”. Wśród wyróżnionych w plebiscycie wsi znalazła się między innymi Porąbka Uszewska. Nagrodę dla sołectwa odebrali od Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz sołtys Porąbki Uszewskiej Elżbieta Rzepa.

Hołd dla ofiar tragedii w Maszkienicach

4.09.2017
Hołd dla ofiar tragedii w Maszkienicach

W niedzielę 3 września w Maszkienicach odbyły się obchody 78. rocznicy zbombardowania pasażerskiego pociągu przez niemieckie samoloty. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura, sołtys Maszkienic Karol Piwowarski oraz radni Celina Wróbel i Michał Gruszkowski.

Harmonogram zebrań wiejskich – wrzesień 2017

2.09.2017
Harmonogram zebrań wiejskich – wrzesień 2017

Informujemy, że w najbliższym miesiącu w sołectwach należących do Gminy Dębno odbędą się zebrania wiejskie. Celem spotkań będzie ustalenie listy zadań, zaplanowanych do zrealizowania w 2018 roku ze środków Funduszu Sołeckiego. Zachęcamy mieszkańców do udziału w zebraniach i zgłaszania swoich wniosków o wydatkowanie środków w ramach Funduszu.

Obchody rocznicy zbombardowania pociągu pod Maszkienicami

1.09.2017
Obchody rocznicy zbombardowania pociągu pod Maszkienicami

Wójt Gminy Dębno, Dębińskie Centrum Kultury oraz Rada Sołecka w Maszkienicach zapraszają na obchody rocznicy zbombardowania pociągu, które odbędą się 3 września przy zbiorowej mogile na cmentarzu w Maszkienicach. Pełny program uroczystości znajduje się na załączonym plakacie.

Początek roku szkolnego z nowymi dyrektorami

1.09.2017
Początek roku szkolnego z nowymi dyrektorami

Rozpoczyna się kolejny rok szkolny, a wraz z nim wchodzi w życie nowe prawo oświatowe. Zmiany w systemie oświaty to wyzwanie również dla organu prowadzącego placówki szkolne i przedszkolne. W naszej gminie rozpoczynają dziś pracę między innymi nowi dyrektorzy.

Rocznica wybuchu II wojny światowej

1.09.2017
Rocznica wybuchu II wojny światowej

Dziś przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Dokładnie 78 lat temu, 1 września 1939 roku armia niemiecka zaatakowała Polskę. Inwazji na nasz kraj dokonano niespodziewanie i bez oficjalnego wypowiedzenia wojny, a wśród celów ataku od początku była ludność cywilna. Tak rozpoczął się konflikt, który na zawsze zmienił oblicze całego świata.

VIII Sesja Rady Gminy i wręczenie stypendiów

30.08.2017
VIII Sesja Rady Gminy i wręczenie stypendiów

We wtorek 29 sierpnia w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Dębno, w trakcie której wręczone zostały stypendia Wójta Gminy Dębno dla najzdolniejszych uczniów zamieszkałych na terenie naszej gminy. W tym roku wyróżnionych zostało aż 59 osób. Stypendia przyznano w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce, a także za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne.

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ] stron: 221

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12