GMINA

Setne urodziny pani Wiktorii z Łoniowej

19.02.2018
Setne urodziny pani Wiktorii z Łoniowej

To był wyjątkowy dzień i kolejny piękny jubileusz w gminie Dębno! W środę w Łoniowej odbyły się uroczystości związane z setnymi urodzinami pani Wiktorii Zych. Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta w miejscowym kościele w intencji zacnej Jubilatki. Tuż po niej spora grupa gości przeniosła się do domu pani Wiktorii.

Wyjazdy na narty dla mieszkańców Gminy Dębno

Wyjazdy na narty dla mieszkańców Gminy Dębno

Po raz kolejny w okresie ferii organizowane są wyjazdy narciarskie dla wszystkich chętnych osób.  Organizatorem wyjazdu na narty jest Gmina Dębno. Zakres działań  organizatora polega wyłącznie na zapewnieniu: odpowiedniego środka transportu, prowadzeniu zapisów osób – uczestników wyjazdu, wykupieniu karnetów, ubezpieczenia NW.

I sesja Rady Gminy Dębno

8.02.2018
    I sesja Rady Gminy Dębno

W dniu 02.02.2018 r. odbyła się pierwsza w tym roku sesja rady Gminy, w głównej mierze była poświęcona podsumowaniu inwestycji z roku ubiegłego. W posiedzeniu wziął udział Starosta Brzeski Andrzej Potępa, który udzielił informacji na temat przyjętego budżetu dla Powiatu na 2018 r., oraz Paweł Kwaśniak, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brzesku, który poinformował o możliwości pozyskania środków europejskich z UE przez rolników.

Wojewódzki finał akcji Osobowość Roku 2017

7.02.2018
    Wojewódzki finał akcji Osobowość Roku 2017

Miło jest nam poinformować, iż do etapu wojewódzkiego w plebiscycie na „Osobowość Roku 2017”, zakwalifikowało się dwoje mieszkańców naszej Gminy.

W kategorii „Samorządność i społeczność lokalna”, zakwalifikował się Łukasz Przybyło, a w kategorii „Kultura” Alicja Rega.

Informacja o rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i pierwszych klas szkół podstawowych

2.02.2018

W roku szkolnym 2018/2019 zgodnie z zasadami rekrutacji określonymi w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe ( Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.) do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy, a rekrutacja przebiega w dwóch etapach.

Koncert Noworoczny w Porąbce Uszewskiej

Koncert Noworoczny w Porąbce Uszewskiej

Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Domosławicach i Porąbce Uszewskiej był prawdziwą gratką dla pasjonatów muzyki.

W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej Zespołu Szkół w  Porąbce Uszewskiej melomanom zaprezentowała się ponad setka artystów, która w perfekcyjny sposób wykonała utwory muzyki klasycznej oraz filmowej.

Gospodynie spotkały się w Porąbce Uszewskiej

Gospodynie spotkały się w Porąbce Uszewskiej

Już po raz trzeci członkinie i członkowie kół gospodyń wiejskich z gminy Dębno spotkali się na wspólnym noworocznym biesiadowaniu.

W tym roku miejscem spotkania była Porąbka Uszewska i tamtejszy Zajazd. Blisko 120 osób skorzystało z zaproszenia wójta gminy Wiesława Kozłowskiego, aby wspólnie powspominać 2017 rok i snuć plany na przyszłość.

Seniorzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie Caritas

Seniorzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie Caritas

W niedzielę w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich odbył się Dzień Seniora. Na uroczystość zaproszono wszystkich miejscowych seniorów.

80 seniorów z Biadolin Szlacheckich, Biadolin Radłowskich i Perły zdecydowało się w minioną  niedzielę na wspólne świętowanie  Dnia Seniora, które było także doskonałą okazją, aby złożyć sobie życzenia  noworoczne.

Seniorzy świętowali w Łysej Górze

Seniorzy świętowali w Łysej Górze

Stało się już tradycją, że Dzień Seniora, już od pewnego czasu obchodzony jest przez samorząd z należytą starannością i w podniosłej atmosferze. W sumie na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 100 osób.

- Wielkie słowa uznania kieruję pod adresem wójta Wiesława Kozłowskiego, który dba o seniorów w naszej gminie nie tylko w dniu ich święta – zaznacza współorganizator Dnia Seniora i jednocześnie sołtys Łysej Góry Bożena Sacha.

200 lat dla Pani Anieli!

200 lat dla Pani Anieli!

Wspaniałą uroczystość zgotowano z okazji 100. urodzin pochodzącej z Dołów Anieli Kądziołki. Aktualnie pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej w Porąbce Uszewskiej w towarzystwie rodziny i najważniejszych osób z gminy Dębno w środę świętowała swój zacny jubileusz!

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ] stron: 228