GMINA

OSP Jastew z nowym samochodem pożarniczym

15.11.2019
OSP Jastew z nowym samochodem pożarniczym

Ochotnicza Straż Pożarna z Jastwi ma powody do radości. W ostatnim czasie jednostka wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo – gaśniczy.

Święto Seniora w Gminie Dębno

Święto Seniora w Gminie Dębno

W naszej gminie nie zapomnieliśmy o seniorach, którzy w dniu dzisiejszym obchodzą swoje święto. Z tej okazji Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Renatą Marecik zaprosili Członków Klubu Senior + na wspólne świętowanie.

Spotkanie było okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń oraz miłego spędzenia wolnego czasu.

Kwartalne spotkania przy napojach w dębińskim Zamku

13.11.2019
Kwartalne spotkania przy napojach w dębińskim Zamku

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Kwartalne Spotkania przy Napojach”. Odbędzie się ono w niedzielę, 17 listopada w Muzeum Zamek w Dębnie. Początek o godz. 17.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Bohaterami spotkania będą: wokalista Kuba Blokesz oraz malarz Zbigniew Zając-Cortez. Będzie to połączenie prezentacji muzycznych i wizualnych.

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas sezonu grzewczego!

13.11.2019
Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas sezonu grzewczego!

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego apelujemy do wszystkich mieszkańców o wykonanie przeglądu technicznego instalacji grzewczych i kominowych, montaż czujki bezpieczeństwa oraz rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych.

Wadliwe oraz nieprawidłowo użytkowane urządzenia grzewcze, elektryczne oraz gazowe stwarzają zagrożenie pożarowe oraz zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla.

Gminne obchody Święta Niepodległości

12.11.2019
Gminne obchody Święta Niepodległości

Miniony weekend w gminie Dębno obfitował w liczne wydarzenia o charakterze patriotycznym, które złożyły się na obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Organizatorem niepodległościowego świętowania był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Oferta szkolenia dla przedsiębiorców

7.11.2019
Oferta szkolenia dla przedsiębiorców

W związku z rozpoczęciem działalności Ekodoradców dla biznesu istnieje możliwość zorganizowania tematycznego szkolenia dla przedsiębiorców z terenu naszej gminy.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w takim spotkaniu prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w Urzędzie Gminy Dębno do dnia 15 listopada br.

Tylko dla Pań – Jak ciekawie i pożytecznie spędzić piątkowe popołudnie w miłym towarzystwie?

7.11.2019

Zachęcamy wszystkie Panie w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat lub 12 miesięcy jeśli są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie: matka, siostra) nie miały wykonywanej mammografii, na bezpłatne badania mammograficzne oraz profesjonalne spotkanie edukacyjne.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy Dębno z organizacjami pozarządowymi na rok 2020”.

5.11.2019

Wójt Gminy Dębno informuje, iż w okresie od 10 do 19 listopada 2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie  dotyczące projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy Dębno z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, na rok 2020”.

Kwesta na cmentarzu parafialnym w Dębnie

5.11.2019
Kwesta na cmentarzu parafialnym w Dębnie

1 listopada br. Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie zorganizowało i przeprowadziło już po raz XV kwestę na cmentarzu parafialnym w Dębnie. Zebrano kwotę w wysokości ponad 7 tys. złotych. Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na konserwację witraży w Kaplicy Grobowej Jastrzębskich.

Zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości

4.11.2019
Zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości

Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski wraz z Dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców na gminne obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na tę okoliczność został przygotowany bogaty program wydarzeń o charakterze patriotycznym.

[ poprzednia| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | następna ] stron: 255