GMINA

Ostrzeżenie przed fałszywymi audytorami energetycznymi

20.07.2018
Ostrzeżenie przed fałszywymi audytorami energetycznymi

W naszej gminie realizowany jest program dofinansowania do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ogrzewania. Jednym z niezbędnych warunków uczestnictwa w programie jest przeprowadzenie bezpłatnego audytu energetycznego w budynku.

Urząd Gminy Dębno ostrzega przed osobami podającymi się za audytorów energetycznych. Przypominamy, iż na terenie naszej gminy audyty wykonuje firma "Efektywniej" Tomasz Śliwiński z siedzibą we Wrocławiu.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Porąbce Uszewskiej

19.07.2018
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Porąbce Uszewskiej

Na stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W niedzielnych zmaganiach wzięło udział 14 drużyn młodzieżowych i 19 seniorskich z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminie Dębno.

Przed strażakami z gminy Dębno stało nie lada trudne zadanie rywalizacji w następujących kategoriach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza z przeszkodami, rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy.

Poświęcenie pomnika pamięci Antoniego Derlagi ps. ,,Junak”

17.07.2018
Poświęcenie pomnika pamięci Antoniego Derlagi ps. ,,Junak”

Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza na uroczyste poświęcenie pomnika Antoniego Derlagi pseudonim „Junak”, które odbędzie się już w najbliższą w niedzielę (22 lipca).

Wydarzenie zainauguruje Msza Święta w intencji Antoniego Derlagi przy pomniku na „Dębczaku” w Dębnie (godz. 13.00).

Podczas części artystycznej wystąpi Młodzieżowa Grupa Teatralna działająca przy Dębińskim Centrum Kultury.

Przebudowa dróg gminnych w Łysej Górze i Maszkienicach

Przebudowa dróg gminnych w Łysej Górze i Maszkienicach

Wakacje to intensywny czas pracy dla drogowców, którzy w tym okresie modernizują drogi w gminie Dębno.

Znacznej poprawie uległa chociażby droga „Łysa Góra Pańska Góra”. Koszt modernizacji to ponad 70 tysięcy złotych.Poza generalnym remontem samej jezdni o długości ponad 300 m, utwardzone zostały pobocza oraz wyregulowane studzienki.

II Turniej Sołectw w Dołach

II Turniej Sołectw w Dołach

W niedzielę, 29 lipca 2018 r. o godz. 15:30 przy scenie w Dołach odbędzie się II Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. W zawodach wezmą udział drużyny z  poszczególnych sołectw z terenu naszej gminy.

Uczestnicy turnieju rywalizując o miano najlepszej wsi, będą musieli się wykazać nie tylko sprawnością fizyczną, ale również zręcznością.

II Festyn Rodzinny w Dębnie

16.07.2018
II Festyn Rodzinny w Dębnie

W najbliższy weekend w Dębnie odbędzie się II Festyn Rodzinny  „Na sportowo”. W sobotę o godz. 20.00 przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Pretekst Band”.

Natomiast w niedzielę 22 lipca na kompleksie sportowym „Orlik” w Dębnie od godz. 16.00 będą trwały liczne gry, konkursy i zabawy.

Znamy najlepsze potrawy regionalne

16.07.2018
Znamy najlepsze potrawy regionalne

Na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyła się doroczna Biesiada Agroturystyczna. Głównym punktem tego wydarzenia był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z gminy Dębno.

Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, aby wybrać najlepsze z najlepszych potraw.

Kolejne inwestycje zostały zakończone

13.07.2018
Kolejne inwestycje zostały zakończone

W sołectwach Łysa Góra i Perła w tym roku stan sieci chodników powiększył się o kilkaset metrów. Obecnie zakończona została budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy drodze Sufczyn-Gwoździec w Łysej Górze oraz Biadoliny Szlacheckie -Sufczyn w Perle.

Nowe chodniki powstały odpowiednio na odcinkach o długości 415 i 275 metrów. Całkowity koszt inwestycji w Łysej Górze wyniósł ponad 270 tysięcy złotych.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

13.07.2018
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W najbliższą niedzielę, 15 lipca 2018 r. o godz. 13.00 na stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zmaganiach weźmie udział 14 drużyn młodzieżowych i 20 seniorskich z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Dębno.

Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich z unijną dotacją

12.07.2018
Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich z unijną dotacją

To kolejny krok w rozwoju zintegrowanego transportu. W Biadolinach Szlacheckich powstanie parking typu park&ride. W sumie pojawi się tam 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów.

[ poprzednia| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | następna ] stron: 233