GMINA

Dzień Flagi Rzeczypospolitej

2.05.2018
Dzień Flagi Rzeczypospolitej

Dziś, 2 maja, obchodzimy w naszym kraju Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, zostało ustanowione przez Sejm RP na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku, aby  podkreślić wagę, jaką posiadają symbole w budowaniu narodowej tożsamości. Dzień Flagi jest zatem dla Polaków okazją do okazania przywiązania i szacunku dla ojczystych barw, a przez to dla samej Ojczyzny.

Ruszyła przebudowa dróg w Woli Dębińskiej

30.04.2018
Ruszyła przebudowa dróg w Woli Dębińskiej

Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach Koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik. Drogowcy już rozpoczęli prace.

Strażacy będą rywalizować o Puchar Wójta Gminy Dębno

28.04.2018
Strażacy będą rywalizować o Puchar Wójta Gminy Dębno

Już 1 maja odbędzie się III Turniej Piłki Nożnej dla Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Dębno. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 14.00 na obiekcie LKS „Jastrząb” Łoniowa. Turniej, który organizowany jest z inicjatywy wójta Wiesława Kozłowskiego, od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem druhów z OSP.

Jest dotacja z programu „Kapliczki Małopolski 2018”

Jest dotacja z programu „Kapliczki Małopolski 2018”

Są nie tylko świadectwem religijności, ale także symbolami historii, kultury i folkloru mieszkańców. Usytuowane na rozdrożach, przy kościołach lub w polach, często zawieszone na drzewach - od setek lat zachwycają swym urokiem mieszkańców i turystów. Mowa o kapliczkach. Cześć z nich dzięki wsparciu samorządu województwa jeszcze w tym roku odzyska dawne piękno.

Figura św. Jana Nepomucena w Sufczynie już odnowiona

Figura św. Jana Nepomucena w Sufczynie już odnowiona

Zakończył się remont figury św. Jana Nepomucena. Prace konserwatorskie były możliwe dzięki pozyskanemu przez samorząd gminy Dębno dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Samorząd na ten cel zdobył blisko 30 tys. zł.

Prace remontowe trwały do końca marca. Obiekt zdemontowano, następnie przewieziono  do pracowni. Figura została oczyszczona z nawarstwień brudu, mchów i porostów.

Witaj Majowa Jutrzenko [ZAPROSZENIE]

Witaj Majowa Jutrzenko [ZAPROSZENIE]

To będą wyjątkowe obchody! Już 3 maja w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biadolinach odbędzie się uroczysta liturgia z oprawą muzyczną w wykonaniu Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach. Początek o godz. 15.

Plebiscyt na najlepszego Strażaka

25.04.2018
Plebiscyt na najlepszego Strażaka

Redakcja Gazety Krakowskiej po raz kolejny zaprasza Czytelników do udziału w plebiscycie. Tym razem wybierany jest Strażak Ochotnik Roku oraz  Jednostka OSP. Głosowanie w etapie powiatowym trwa od piątku, 30 marca, do piątku, 27 kwietnia, do godz. 21.

Projekt "Małopolski e-Senior" w Gminie Dębno

Projekt "Małopolski e-Senior" w Gminie Dębno

Wójt Gminy Dębno wspólnie z Fundacją Instytut Myśli Innowacyjnej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w projekcie "Małopolski e-Senior" który realizowany będzie na terenie Gminy Dębno w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny dla Seniorów. Każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu otrzyma na własność, nieodpłatnie tablet, na którym pracował podczas szkoleń wraz z kompletem materiałów szkoleniowych.

Pamiętali o bohaterach

19.04.2018
Pamiętali o bohaterach

Młodzież, nauczyciele, mieszkańcy oraz przedstawiciele gminnego samorządu wzięli udział w corocznych Gminnych Uroczystościach Katyńskich, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Sufczynie.

Przy obelisku w Sufczynie upamiętniającym zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie licznie zgromadzona młodzież upamiętniła pamięć ofiar w związku z 78. rocznicą Zbrodni Katyńskiej.

Pieniądze dla NGO podzielone

9.04.2018
Pieniądze dla NGO podzielone

Gmina Dębno  wspiera działalność organizacji pozarządowych, które realizują zadania publiczne skierowane do mieszkańców.

Końcem marca wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, by podziękować za ich ogromną pracę wykonaną na rzecz społeczeństwa w różnych obszarach działalności społecznej. Dziękował im przede wszystkim za poświęcony czas i niejednokrotnie własne środki finansowe.

[ poprzednia| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | następna ] stron: 228