GMINA

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Wydarzenia

Konkurs plastyczny "Zamkowy obraz"

12.06.2020
Konkurs plastyczny "Zamkowy obraz"

Wójt Gminy Dębno, kustosz Muzeum Zamek w Dębnie oraz dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury zapraszają do udziału w konkursie plastycznym „Zamkowy obraz”, organizowanym online.
Tematem przewodnim konkursu jest najważniejszy zabytek naszego regionu – Zamek w Dębnie. Na prace, wykonane w dowolnej technice, czekamy do 18 czerwca 2020. Konkurs nawiązuje do organizowanego corocznie integracyjnego pleneru malarskiego wokół Zamku w Dębnie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Dębno do stworzenia wirtualnej galerii naszego lokalnego dziedzictwa.

Kolejne przekazanie komputerów do szkół

9.06.2020
Kolejne przekazanie komputerów do szkół

W dniu dzisiejszym, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski  już po raz drugi przekazał zakupiony w ramach projektu „Zdalna Szkoła” sprzęt komputerowy do kolejnych  trzech placówek oświatowych. Tym razem 34 komputery za kwotę 75 tysięcy złotych trafiły do Publicznej Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy.

Osadzeni uszyli maseczki dla Gminy Dębno

9.06.2020
Osadzeni uszyli maseczki dla Gminy Dębno

Wczoraj, 8 czerwca Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski odebrał 2 tysiące sztuk maseczek ochronnych uszytych przez osadzonych z Zakładu Karnego w Pińczowie. Gmina Dębno wnioskowała do Ministerstwa Sprawiedliwości o wykonanie maseczek w ramach akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. Trafią one do jednostek OSP, szkół podstawowych i przedszkoli oraz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w naszej gminie. Wójt Wiesław Kozłowski składa serdeczne podziękowania dla dyrektora Zakładu Karnego w Pińczowie.

Dofinansowanie na remont stołówek

1.06.2020
Dofinansowanie na remont stołówek

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Smolenia mieszczącej się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łysej Górze oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej już niedługo będą mogli korzystać ze zmodernizowanego zaplecza gastronomicznego. W ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 gmina Dębno pozyskała kolejny raz dotacje celowe na zadanie dotyczące doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek i jadalni.

Stypendia Wójta Gminy Dębno

1.06.2020
Stypendia Wójta Gminy Dębno

Stypendium Wójta Gminy Dębno jest przyznawane uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Dębno z wyłączeniem uczniów klas I- III szkoły podstawowej.

Jako formę realizacji Programu ustanowiono nagrodę pieniężną o charakterze motywacyjnym pn. „Stypendium Wójta Gminy Dębno”.

Stypendium Wójta przyznawane jest za wysokie wyniki w nauce: średnia ocen 5,75, szczególne osiągnięcia naukowe, szczególne osiągnięcia artystyczne oraz szczególne osiągnięcia sportowe za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających złożenie wniosku.

Podsumowanie XIX Sesji Rady Gminy Dębno

29.05.2020
Podsumowanie XIX Sesji Rady Gminy Dębno

W dniu 29 maja 2020 r. w trybie zdalnym odbyło się już XIX posiedzenie Rady Gminy Dębno obecnej kadencji. Procedowane uchwały dotyczyły m.in. wprowadzenia zwolnień oraz przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców odczuwających negatywne skutki ekonomiczne z powodu COVID-19.

Zagłosuj i Pomóż zdobyć grant dla OSP Łoniowa – przyznawany przez Calsberg Polska

27.05.2020

InicJaTyWy to program Carlsberg Polska, którego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności w sąsiedztwie browarów firmy poprzez m.in. rewitalizację terenów zielonych, stwarzanie warunków zachęcających do aktywnego wypoczynku, a także działania kulturalne i edukacyjne.

Carlsberg Polska przyznaje granty na projekty, które realizują cel programu InicJaTyWy i przyniosą długotrwałe efekty z korzyścią dla lokalnych społeczności.

Dotacja na Klub Seniora

26.05.2020
Dotacja na Klub Seniora

Gmina Dębno otrzymała kolejne wsparcie finansowe w wysokości 150 tysięcy złotych od Wojewody Małopolskiego na utworzenie placówki wsparcia dla osób starszych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +”.

Klub Seniora  przeznaczony będzie dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Znajdować się będzie w centrum Dębna w miejscu dostępnym dla seniorów w okolicy instytucji publicznych, takich jak: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dębnie, Kościół Parafialny oraz Zamek.

Kolejne środki finansowe dla Gminy Dębno

Kolejne środki finansowe dla Gminy Dębno

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo mieszkańcy Dębna, Łoniowej i Porąbki Uszewskiej będą się poruszać po zmodernizowanych drogach. Środki finansowe Gmina Dębno pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 778 664,00 złotych. Wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok został złożony przez wójta Wiesława Kozłowskiego w sierpniu 2019 roku. Kolejny wniosek na drogi dojazdowe do gruntów rolnych został złożony w lutym br. i gmina otrzymała dotację w wysokości 80 848,00 złotych.

W hołdzie dla Jana Pawła II - upamiętniamy 100. rocznicę urodzin Papieża

18.05.2020
W hołdzie dla Jana Pawła II -  upamiętniamy 100. rocznicę urodzin Papieża

Zapraszamy do udziału w inicjatywach przygotowanych przez Dębińskie Centrum Kultury w związku z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II.

[ poprzednia| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | następna ] stron: 264

Kapliczki Małopolski