GMINA

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

Koncert Noworoczny w Porąbce Uszewskiej

Koncert Noworoczny w Porąbce Uszewskiej

Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Domosławicach i Porąbce Uszewskiej był prawdziwą gratką dla pasjonatów muzyki.

W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej Zespołu Szkół w  Porąbce Uszewskiej melomanom zaprezentowała się ponad setka artystów, która w perfekcyjny sposób wykonała utwory muzyki klasycznej oraz filmowej.

Gospodynie spotkały się w Porąbce Uszewskiej

Gospodynie spotkały się w Porąbce Uszewskiej

Już po raz trzeci członkinie i członkowie kół gospodyń wiejskich z gminy Dębno spotkali się na wspólnym noworocznym biesiadowaniu.

W tym roku miejscem spotkania była Porąbka Uszewska i tamtejszy Zajazd. Blisko 120 osób skorzystało z zaproszenia wójta gminy Wiesława Kozłowskiego, aby wspólnie powspominać 2017 rok i snuć plany na przyszłość.

Seniorzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie Caritas

Seniorzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie Caritas

W niedzielę w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich odbył się Dzień Seniora. Na uroczystość zaproszono wszystkich miejscowych seniorów.

80 seniorów z Biadolin Szlacheckich, Biadolin Radłowskich i Perły zdecydowało się w minioną  niedzielę na wspólne świętowanie  Dnia Seniora, które było także doskonałą okazją, aby złożyć sobie życzenia  noworoczne.

Seniorzy świętowali w Łysej Górze

Seniorzy świętowali w Łysej Górze

Stało się już tradycją, że Dzień Seniora, już od pewnego czasu obchodzony jest przez samorząd z należytą starannością i w podniosłej atmosferze. W sumie na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 100 osób.

- Wielkie słowa uznania kieruję pod adresem wójta Wiesława Kozłowskiego, który dba o seniorów w naszej gminie nie tylko w dniu ich święta – zaznacza współorganizator Dnia Seniora i jednocześnie sołtys Łysej Góry Bożena Sacha.

200 lat dla Pani Anieli!

200 lat dla Pani Anieli!

Wspaniałą uroczystość zgotowano z okazji 100. urodzin pochodzącej z Dołów Anieli Kądziołki. Aktualnie pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej w Porąbce Uszewskiej w towarzystwie rodziny i najważniejszych osób z gminy Dębno w środę świętowała swój zacny jubileusz!

Nowy sprzęt trafił do strażaków

23.01.2018
Nowy sprzęt trafił do strażaków

Dzięki pozyskanym pieniądzom z Ministerstwa Sprawiedliwości, gmina Dębno wyposażyła strażaków ochotników w nowy sprzęt, w tym lekki samochód ratowniczy.

W sumie przyznana dotacja dla jednostek OSP z gminy Dębno sięga prawie 300 tysięcy złotych. W minioną sobotę w OSP Łoniowa zakupiony już sprzęt przekazał druhom poseł Edward Siarka wraz z wójtem gminy Dębno.

Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną

Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną

W najbliższy czwartek, 25 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, odbędzie się Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach.

Plebiscyt „Osobowość Roku 2017”

18.01.2018
Plebiscyt „Osobowość Roku 2017”

Trwa plebiscyt na „Osobowość Roku 2017”, organizowany przez Gazetę Krakowską. Konkurs ma na celu wyróżnienie osób zasłużonych w swoich lokalnych społecznościach, zaangażowanych w ich rozwój, które na co dzień nie zabiegają o aplauz i uznanie.
Wśród nominowanych w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna” znajdują się również mieszkańcy Gminy Dębno – Pani Ewa Płaneta i Pan Łukasz Przybyło. W plebiscycie w kategorii „Kultura” bierze udział Alicja Rega.

Seniorzy spotkają się w Łysej Górze

17.01.2018
Seniorzy spotkają się w Łysej Górze

Już tradycyjnie Dzień Seniora w Łysej Górze świętowany jest w szczególny sposób!

Najpierw Msza Święta (godz. 16.00) w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysej Górze, a następnie wspólne biesiadowanie (godz.17.00) w pobliskiej sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – tak w telegraficznym skrócie będą wyglądać tegoroczne obchody Dnia Seniora, które zaplanowano na 20 stycznia.

Projekt "Jeżdżę z głową!" w Gminie Dębno

17.01.2018
Projekt "Jeżdżę z głową!" w Gminie Dębno

Gmina Dębno pozyskała pieniądze, które umożliwią naukę jazdy na nartach dla blisko 100 najmłodszych mieszkańców. Dzięki wsparciu pozyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości przekraczającej 12 tysięcy złotych już niebawem rozpoczną się wyjazdy na stok w Jastrzębi. W projekcie wezmą udział uczniowie z klas III i IV szkół podstawowych w terenu naszej gminy.

[ poprzednia| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | następna ] stron: 224