GMINA

"Pod biało-czerwoną"

26.08.2020
"Pod biało-czerwoną"

W dniu dzisiejszym premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozpoczęcie programu „Pod biało-czerwoną”, jego celem jest sfinansowanie zakupu masztu i flagi Polski w każdej polskiej gminie. Premier stawia na promowanie patriotycznych wartości chcąc tym samym upamiętnić zwycięstwo Wojsk Polskich z Bolszewikami w 1920 roku.

Zwycięzcy I Siatkarskiego Turnieju „Siatkarskie Lato na Orliku” o Puchar Wójta Gminy Dębno wyłonieni

20.08.2020

W niedzielę 09.08.2020 r. rozegrany został I Siatkarski Turniej „Siatkarskie Lato na Orliku” o Puchar Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, w którym wzięły udział 4 amatorskie drużyny składające się głównie z mieszkańców naszej Gminy.  Lokalni Animatorzy Sportu pracujący na kompleksie „Moje boisko Orlik 2012” w Dębnie przeprowadzili rozgrywki siatkarskie w ramach promocji aktywności fizycznej realizując założenia projektu „Lokalny Animator Sportu”, którego operatorem w tym roku jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Turniej został rozegrany w systemie „każdy z każdym”.

Uroczystości 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Gminie Dębno

17.08.2020
Uroczystości 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Gminie Dębno

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem "Cudu nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Zapraszamy na Gminne Obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

12.08.2020
Zapraszamy na Gminne Obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza na obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920, czyli zwycięstwa Polski nad armią bolszewicką. Zwycięskiej bitwy, która obroniła uzyskaną po 123 latach Niepodległość w 1918 roku. Jest to także Święto Wojska Polskiego.
Planowane wcześniej, duże plenerowe wydarzenia związane z tą rocznicą w naszej gminie (koncert chóru wojskowego, prezentacja grup rekonstrukcji historycznych, pokaz laserowy) z powodu epidemii koronawirusa, nie odbędą się. W związku z tym ostateczny program uroczystości został zmieniony.

Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Dębno

10.08.2020
Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Dębno

W dniu 10 sierpnia 2020r. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Gminy Dębno podczas którego podjęto trzy uchwały.

Procedowane uchwały dotyczyły zmiany budżetowej Gminy Dębno na rok 2020, zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2019-2035 i zmiany uchwały w sprawie określenia zasad udzielania, trybu postępowania oraz sposobu rozliczania dotacji celowej na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Dębno.

Ruszają nowe linie komunikacyjne

2.08.2020
Ruszają nowe linie komunikacyjne

Wójt Gminy Dębno informuje, że od dnia 3 sierpnia 2020 roku na terenie Gminy Dębno zostaną uruchomione nowe linie komunikacji publicznej na trasie:

Biadoliny Szlacheckie PKP – Niedźwiedza,

Biadoliny Szlacheckie PKP – Jaworsko,

Wola Dębińska – Jastew- Maszkienice – Wola Dębińska.

Rocznica Powstania Warszawskiego – pamiętamy!

31.07.2020
Rocznica Powstania Warszawskiego – pamiętamy!

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie, które było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Przez 63 dni żołnierze Armii Krajowej prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

Trwają prace remontowe w stołówkach szkolnych

29.07.2020
Trwają prace remontowe w stołówkach szkolnych

Wakacje są tradycyjnie okresem prac remontowych w szkołach. Największy zakres prac trwa obecnie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze i w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, gdzie remontowane są stołówki.  Roboty w pomieszczeniach kuchni i jadalni nabierają tempa, by pomieszczenia były gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Gmina Dębno na realizację tego zadania pozyskała dotację w ramach wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Nowy sprzęt trafił do strażaków

27.07.2020
Nowy sprzęt trafił do strażaków

W dniach 23 i 27 lipca br. odbyły się uroczyste przekazania sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Dębno.

Środki finansowe w wysokości  2 372,00 zł na zakup sprzętu przekazało Województwo Małopolskie.

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski również pozyskał środki finansowe z Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW" oraz Kancelarii Brokerskiej Aspergo Sp. z o.o. za które zostały zakupione nowe radiotelefony wraz z mikrofonogłośnikami.

Zaproszenie do udziału w I Turnieju Piłki Siatkowej pn. „Siatkarskie lato na orliku”

24.07.2020

W niedziele, 9 sierpnia 2020 r. o godz. 14:00 na obiekcie „Moje boisko Orlik 2012” w Dębnie odbędzie się I Turniej Piłki Siatkowej pn. „Siatkarskie lato na orliku” o Puchar Wójta Gminy Dębno. W zawodach uczestniczyć mogą drużyny z terenu naszej gminy składające się z mieszkańców gminy. Skałdy mogą być uzupełnione graczami z poza terenu gminy na zasadach opisanych w regulaminie. Zgłoszenia należy dokonać do dnia 31 lipca 2020r.:

[ poprzednia| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | następna ] stron: 267

Kapliczki Małopolski