GMINA

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

27.02.2018
„Wyklęci”- spektakl teatralny

Już w najbliższą sobotę w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi o godzinie 17:00 odbędzie się spektakl teatralny pt. „Wyklęci”. Dzień później (4 marca) zostanie on powtórzony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszamy.

Koncert Zespołu MONK z okazji Dnia Kobiet

27.02.2018
Koncert Zespołu MONK z okazji Dnia Kobiet

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na koncert zespołu MONK, który odbędzie się 8 marca 2018 r. o godz. 18:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi. Wstęp wolny.

Konkurs ekologiczny „Miej zasady – segreguj odpady”

26.02.2018
Konkurs ekologiczny „Miej zasady – segreguj odpady”

Informujemy, że termin składania prac w III edycji konkursu Wójta Gminy Dębno „Miej zasady – segreguj odpady” upływa w najbliższy piątek, tj. 2 marca 2018 r.

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście do Referatu Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji Urzędu Gminy Dębno (pok. 212 lub pok. 213).

Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

23.02.2018
Dzienny Dom Senior+ w Maszkienicach z dotacją!

Ministerstwo Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej przyznało gminie Dębno 300 tys. zł dotacji. To już kolejne środki zewnętrzne pozyskane w tym roku przez samorząd.

Dzięki pozyskanym pieniądzom uda się przebudować Dom Ludowy w Maszkienicach, który po remoncie będzie służył jako Dzienny Dom Seniora. Placówka będzie miała za zadanie aktywizować osoby starsze, nieaktywne zawodowo powyżej 60 roku życia.

„Wyklęci”- spektakl teatralny

W sobotę 3 marca 2018 r. o godz. 17:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbędzie się spektakl teatralny pod tytułem „Wyklęci”, przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy Dębińskim Centrum Kultury. Dzień później (tj. 4 marca) zostanie on ponownie zaprezentowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie o godz. 17:00.

Setne urodziny pani Wiktorii z Łoniowej

19.02.2018
Setne urodziny pani Wiktorii z Łoniowej

To był wyjątkowy dzień i kolejny piękny jubileusz w gminie Dębno! W środę w Łoniowej odbyły się uroczystości związane z setnymi urodzinami pani Wiktorii Zych. Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta w miejscowym kościele w intencji zacnej Jubilatki. Tuż po niej spora grupa gości przeniosła się do domu pani Wiktorii.

Wyjazdy na narty dla mieszkańców Gminy Dębno

Wyjazdy na narty dla mieszkańców Gminy Dębno

Po raz kolejny w okresie ferii organizowane są wyjazdy narciarskie dla wszystkich chętnych osób.  Organizatorem wyjazdu na narty jest Gmina Dębno. Zakres działań  organizatora polega wyłącznie na zapewnieniu: odpowiedniego środka transportu, prowadzeniu zapisów osób – uczestników wyjazdu, wykupieniu karnetów, ubezpieczenia NW.

I sesja Rady Gminy Dębno

8.02.2018
    I sesja Rady Gminy Dębno

W dniu 02.02.2018 r. odbyła się pierwsza w tym roku sesja rady Gminy, w głównej mierze była poświęcona podsumowaniu inwestycji z roku ubiegłego. W posiedzeniu wziął udział Starosta Brzeski Andrzej Potępa, który udzielił informacji na temat przyjętego budżetu dla Powiatu na 2018 r., oraz Paweł Kwaśniak, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brzesku, który poinformował o możliwości pozyskania środków europejskich z UE przez rolników.

Wojewódzki finał akcji Osobowość Roku 2017

7.02.2018
    Wojewódzki finał akcji Osobowość Roku 2017

Miło jest nam poinformować, iż do etapu wojewódzkiego w plebiscycie na „Osobowość Roku 2017”, zakwalifikowało się dwoje mieszkańców naszej Gminy.

W kategorii „Samorządność i społeczność lokalna”, zakwalifikował się Łukasz Przybyło, a w kategorii „Kultura” Alicja Rega.

Informacja o rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i pierwszych klas szkół podstawowych

2.02.2018

W roku szkolnym 2018/2019 zgodnie z zasadami rekrutacji określonymi w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe ( Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.) do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy, a rekrutacja przebiega w dwóch etapach.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 224