GMINA

„Małopolski e-Senior” kolejna grupa rozpoczęła szkolenia

4.09.2020
„Małopolski e-Senior” kolejna grupa rozpoczęła szkolenia

Na terenie Gminy Dębno 31 sierpnia br. kolejna grupa rozpoczęła szkolenia w ramach projektu „Małopolski e-Senior”.

Projekt adresowany jest dla osób które ukończyły 65 lat. Przewidzianych jest 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych każde oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne.  Obecna grupa liczy 11 seniorów. Zajęcia prowadzone przez Pana Jacka Leszczyńskiego odbywają się w sali narad Urzędu Gminy Dębno.

Głosuj na Dębno w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski

3.09.2020
Głosuj na Dębno w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski

Rozpoczął się II etap konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego – Turystyczne Skarby Małopolski. Zachęcamy do głosowania na naszą Gminę Dębno, dzięki Państwa pomocy, mamy szansę wygrać 50 000 zł.

Kolejny odcinek drogi zmodernizowany

3.09.2020
Kolejny odcinek drogi zmodernizowany

W dniu 3 września br.  odebrano kolejną inwestycje drogową - remont drogi gminnej w Dębnie.

Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych wyremontowano 2400 mb drogi gminnej Dębno przez Wieś. Prace polegały na wyprofilowaniu uszkodzonej nawierzchni, ułożeniu masy asfaltowej i umocnieniu poboczy kruszywem łamanym oraz regulacji studzienek wodnych.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021

1.09.2020
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty. Po długiej przerwie rozpoczyna się kolejny, nowy rok szkolny 2020/2021. Przed nami nowe wyzwania i nadzieje. Po raz kolejny podejmiecie trud kształtowania charakterów, wzbogacania wiedzy oraz rozwijania swoich umiejętności, a pracownicy oświaty tworzenia właściwych warunków do nauki i pracy.

Najlepsi uczniowie z gminy Dębno odebrali stypendia

31.08.2020
Najlepsi uczniowie z gminy Dębno odebrali stypendia

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno, która odbyła się w poniedziałek 31 sierpnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej - Wójt Gminy Dębno wręczył stypendia najlepszym uczniom za rok szkolny 2019/2020.

W tym roku nagrodzonych zostało 36 najzdolniejszych uczniów naszej gminy. Otrzymali oni  stypendia za całoroczną pracę i uzyskane wyniki.

Narodowe Czytanie

31.08.2020
Narodowe Czytanie

Biblioteki Publiczne Gminy Dębno, Dębińskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Dębno do udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Tym razem lekturą będzie „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Wydarzenie to odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. Prezydent RP Andrzej Duda skierował specjalne przesłanie, w którym zachęca do udziału w akcji:

Kolejna droga w gminie Dębno po remoncie

28.08.2020
Kolejna droga w gminie Dębno po remoncie

W ramach pozyskanej przez Gminę Dębno dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych dobiegł końca remont drogi w miejscowości Łoniowa. Modernizacji poddana została droga Rynek- Polowice o długości 800 metrów.

Zakres wykonanych prac polegał między innymi na: modernizacji odwodnienia, położeniu nowej nakładki z nawierzchni asfaltowej oraz utwardzeniu poboczy warstwą kruszywa łamanego.

Rządowy Projekt "Pod biało-czerwoną" - zagłosuj i pomóż zdobyć maszt oraz flagę dla Gminy Dębno

27.08.2020

Szanowni Mieszkańcy!

Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno, zadeklarował chęć, by zostać liderem patriotycznego projektu pn. "Pod biało-czerwoną". Aby w naszej gminie powstał biało-czerwony maszt musimy zebrać 100 głosów!

Prosimy Państwa o mobilizację i oddanie głosu online:

Aby zagłosować kliknij na  link : https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

„Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

27.08.2020
„Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Brzesku pod patronatem Wójta Gminy Dębno Pana Wiesława Kozłowskiego, przeprowadziła dziesiątą, jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Pierwsze posiedzenie konwentu w sprawie Strategii Rozwoju Gminy Dębno na lata 2021-2030

26.08.2020

Gmina Dębno rozpoczęła działania związane z opracowaniem nowej Strategii Rozwoju na lata 2021 - 2030. Strategia Rozwoju Gminy Dębno do 2030 roku jest kluczowym dokumentem z punktu widzenia rozwoju Gminy, określa ona  cele oraz główne działania zmierzające do ich osiągnięcia. Jest ona tworzona nie tylko dla władz samorządowych, ale przede wszystkim dla mieszkańców.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 267

Kapliczki Małopolski