GMINA

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

XXIII Międzynarodowy Turniej Rycerski "O Złoty Warkocz Tarłówny"

4.07.2018
XXIII Międzynarodowy Turniej Rycerski "O Złoty Warkocz Tarłówny"

W niedzielę, 1 lipca 2018 r. na zamku w Dębnie odbył się Międzynarodowy Turniej Rycerski  "O Złoty Warkocz Tarłówny".

Wśród zaproszonych grup rekonstrukcyjnych znaleźli się m.in. Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, grupa Sarmata, grupa konna Xiążęca Drużyna, KGKK Art-Show, czeska grupa Memento Mori.

Rowerzyści zyskają nową trasę. Kolejna dotacja dla gminy Dębno

3.07.2018
Rowerzyści zyskają nową trasę. Kolejna dotacja dla gminy Dębno

Na terenie gminy Dębno będzie realizowany projekt: Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza”. Dzięki niemu zostanie oznakowana trasa rowerowa od Sterkowca do Żerkowa, a także powstanie blisko dwukilometrowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż drogi „Dębno Przez Wieś”.

Sesja Absolutoryjna

3.07.2018
Sesja Absolutoryjna

W dniu 27 czerwca 2018 r. w sali narad Urzędu Gminy, odbyła się sesja Rady Gminy Dębno.

Radni podczas piątego posiedzenia w tym roku, po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie dotyczącą sprawozdania z wykonania budżetu za 2017 rok, jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Dębno z tytułu wykonania budżetu Gminy Dębno za 2017 rok.

Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie na odnawialne źródła energii

2.07.2018
Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie na odnawialne źródła energii

To kolejny krok w walce o czyste powietrze. Samorząd gminy Dębno uczestniczy w projekcie pn. ,,Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego”, który znalazł się na pierwszym miejscu na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach działania 4.1. Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, poddziałanie 4.1.1. Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Festyn Solanki

Festyn Solanki

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i Sołtys Woli Dębińskiej Grzegorz Przybyło wraz z Radą Sołecką zapraszają na Festyn Solanki, który odbędzie się w sobotę 7 lipca na stadionie sportowym LKS Orzeł Dębno w Woli Dębińskiej.

W programie między innymi występy Zespołów Wawele oraz Claudi.

Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej

26.06.2018
Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej

W niedzielę, 8 lipca 2018 r. na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbędzie się XXI Biesiada Agroturystyczna. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 od konkursu potraw domowych.

Następnie na scenie zaprezentuje się grupa kabaretowa z Wierzchosławic oraz z Biadolin Szlacheckich. Zobaczymy także lokalny zespół ludowy „Porąbcoki”, grupy śpiewacze „Niedźwiedzoki”, „Ocalić od zapomnienia” i „Dołowianie”.

Świeto Łopołki

Świeto Łopołki

Stowarzyszenie Folklorystyczne ”Łoniowiacy” oraz Wójt Gminy Dębno zapraszają na Święto Łopołki, które obchodzone będzie 23 i 24 czerwca. Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie.

Vulcan kompetencji w Maszkienicach

Vulcan kompetencji  w Maszkienicach

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach odbyła się debata oświatowa ,,Przyszłość oświaty w naszej gminie w kontekście kompetencji kluczowych”.

W spotkaniu wzięli udział najważniejsze osoby odpowiedzialne za oświatę w gminie Dębno z wójtem Wiesławem Kozłowskim na czele. Nie zabrakło również dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców oraz uczniów.

Już 1 lipca Międzynarodowy Turniej o Złoty Warkocz Tarłówny

Już 1 lipca Międzynarodowy Turniej o Złoty Warkocz Tarłówny

Urząd Gminy Dębno informuje, iż począwszy od tego roku Międzynarodowy Turniej Rycerski o Złoty Warkocz Tarłówny będzie organizowany w sezonie letnim, w miesiącu lipcu. Tegoroczna impreza odbędzie się 1 lipca (tj. niedziela) na terenie Zamku w Dębnie. Serdecznie zapraszamy.

Modernizacja drogi w Niedźwiedzy z dotacją

Modernizacja drogi w Niedźwiedzy z dotacją

Blisko 250 tysięcy złotych w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej pozyskała gmina Dębno na remont drogi gminnej Niedźwiedza do Grabiny.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 231