GMINA

Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

9.07.2019
Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

W ubiegłą niedzielę, 7 lipca, na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyła się XXII Biesiada Agroturystyczna. Tradycyjnie głównym punktem tego wydarzenia był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z gminy Dębno oraz gościnnie przez KGW z Biadolin Radłowskich.

Dwie placówki szkolne z dotacjami na nowe kuchnie i jadalnie

5.07.2019
Dwie placówki szkolne z dotacjami na nowe kuchnie i jadalnie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Prof. Franciszka Bujaka w Maszkienicach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej otrzyma w tym roku dotacje. W ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 gmina Dębno pozyskała dotacje celowe na zadanie dotyczące doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia).

Doceniając ceramiczne dziedzictwo – ścieżka historyczna ukończona

4.07.2019
Doceniając ceramiczne dziedzictwo – ścieżka historyczna ukończona

W Łysej Górze została zrealizowana inwestycja pn. „Budowa ścieżki historycznej wokół amfiteatru „Krakus” w Łysej Górze", która realizowana była w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

Nowa kuchnia w OSP Jaworsko

3.07.2019
Nowa kuchnia w OSP Jaworsko

Zakończyły się prace związane z modernizacją kuchni w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku. W ramach prac remontowo-budowlanych wykonano nową posadzkę, oświetlenie, a także instalację C.O. Zakres przeprowadzonych robót objął również wymianę stolarki drzwiowej oraz ułożenie płytek ściennych. Ponadto pomieszczenie zyskało nowe wyposażenie w postaci mebli i sprzętu kuchennego.

Kolejna mieszkanka Gminy Dębno obchodziła setne urodziny

3.07.2019
Kolejna mieszkanka Gminy Dębno obchodziła setne urodziny

W piątek, 28 czerwca 2019 roku w Porąbce Uszewskiej odbyła się niezwykła uroczystość, w czasie której obchodzono urodziny mieszkanki Gminy Dębno pani Rozalii Brachucy, która w tym roku skończyła 100 lat.

„O Złoty warkocz Tarłówny” stoczono bój po raz kolejny

2.07.2019
„O Złoty warkocz Tarłówny” stoczono bój po raz kolejny

W niedzielę, 30 czerwca 2019 r. na zamku w Dębnie odbył się 24 Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty warkocz Tarłówny”, którego organizatorem było województwo małopolskie wraz z gminą Dębno, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi, Starostwo Powiatowe w Brzesku. W tym roku wstęp na Turniej był darmowy, a dla przybyłych gości przewidziano staropolski poczęstunek. Ponadto przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników.

Informacja dotycząca projektu odnawialnych źródeł energii

1.07.2019
Informacja dotycząca projektu odnawialnych źródeł energii

Uprzejmie informujemy iż 27-06-2019 odbyło się otwarcie ofert przetargowych na realizację naszego wspólnego projektu. Postępowanie przetargowe było podzielone na 4 części. Niestety ceny złożone przez oferentów na trzy pierwsze części tj. dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych i solarnych, dostawę i montaż pomp ciepła i dostawę i montaż kotłów na pellet przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na finansowanie zamówienia. W związku z powyższym w najbliższych dniach Wójtowie i Burmistrzowie wszystkich 41 Gmin będących w projekcie podejmą wspólną decyzję co do dalszych kroków związanych z postępowaniem przetargowym.

Wójt z jednogłośnym wotum zaufania i absolutorium

28.06.2019
Wójt z jednogłośnym wotum zaufania i absolutorium

W czwartek, 27 czerwca, odbyła się X sesja Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023, podczas której Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski przedstawił Raport o Stanie Gminy Dębno za rok 2018, a następnie przeprowadzona została debata nad tym raportem. W głosowaniu wszyscy Radni Gminy Dębno jednogłośnie udzielili Wójtowi Gminy wotum zaufania.

X jubileuszowe Święto Łopołki

27.06.2019
X jubileuszowe Święto Łopołki

W ubiegły weekend, 22-23 czerwca br., odbyła się X jubileuszowa edycja Święta Łopołki. Nazwa wydarzenia, które już od dekady jest organizowane w Łoniowej, wywodzi się od tradycyjnej sztuki wyplatania naczyń z łyka dębowego. Jednym z celów organizowanej imprezy jest zachowanie w pamięci mieszkańców lokalnych tradycji, które składają się na kulturowe dziedzictwo. Święto Łopołki, to również okazja do tego, aby dzieci i młodzież z Łoniowej zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Kolejna promesa dla Gminy Dębno

19.06.2019
Kolejna promesa dla Gminy Dębno

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski odebrał wczoraj, 18 czerwca 2019 r., z rąk wicemarszałka Tomasza Urynowicz promesę na realizację zadania: „Przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego” w miejscowości Porąbka Uszewska. Zadanie zostanie zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu przekazanemu Gminie Dębno w ramach projektu koordynowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego pod nazwą „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 246