GMINA

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Wydarzenia

Młodzi aktorzy stanęli do walki na scenie, czyli XX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

9.04.2019

O tym, że teatr bawi i uczy mogli przekonać się uczestnicy XX edycji Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych, który odbył się 5 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. W wydarzeniu wzięły udział cztery grupy teatralne.

X Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę

9.04.2019
X Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę

Już po raz dziesiąty, 8 kwietnia w PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku, odbył się Gminny konkurs plastyczny pn. „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna”. Tak, jak w ubiegłych edycjach, konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży ze szkół oraz przedszkoli z terenu Gminy Dębno.

Pamiętali o Zbrodni Katyńskiej

5.04.2019
Pamiętali o Zbrodni Katyńskiej

Gminne Uroczystości Katyńskie odbyły się wczoraj, 4 kwietnia 2019 r., w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Sufczynie przy obelisku upamiętniającym zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie. Licznie zgromadzona młodzież, nauczyciele oraz przedstawiciele lokalnych władz, a także służb mundurowych upamiętnili pamięć ofiar w związku z przypadającą w tym roku 79. rocznicą Zbrodni Katyńskiej.

Miejsce pamięci Franciszka Mleczki w Łysej Górze

5.04.2019
Miejsce pamięci Franciszka Mleczki w Łysej Górze

W Łysej Górze zakończyła się realizacja inwestycji mającej na celu zagospodarowanie przestrzeni publicznej. W ramach przedsięwzięcia zostały zamontowane ławki, a w celu zadbania o estetyczny wygląd miejsca posadzono również drzewa i krzewy. Ponadto obok ławki umiejscowiono tablicę pamiątkową, na której zamieszczono biografię Franciszka Mleczki, mieszkańca zasłużonego dla Łysej Góry, który był działaczem społecznym, animatorem kultury, nauczycielem, pisarzem i publicystą, a także posłem na Sejm.

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich - Biadoliny Szlacheckie, Maszkienice

1.04.2019
Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich - Biadoliny Szlacheckie, Maszkienice

W miniony weekend, podczas zebrań wiejskich wyborczych, wybrani zostali Sołtysi i członkowie Rad Sołeckich w Biadolinach Szlacheckich oraz w Maszkienicach.

VII sesja Rady Gminy Dębno

29.03.2019
VII sesja Rady Gminy Dębno

W czwartek, 28 marca, odbyła się VII sesja Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023, podczas której podjęto uchwały w sprawach m.in.:

- przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dębno w 2019 r.,

- przyjęcia regulaminu dostarczania wody i odprowadzenia ścieków na terenie Gminy Dębno,

Umowa na budowę parkingu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich podpisana

27.03.2019
Umowa na budowę parkingu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich podpisana

26 marca 2019 r., wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podpisał umowę na budowę parkingu typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich. Po ocenie ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, na zadanie pn. „Budowa parkingu dla samochodów osobowych typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich”, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy: MMBUD Tarnów Sp. z o.o. i z przedstawicielem tejże firmy, panem Miłoszem Sachą, została podpisana umowa.

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich – Łoniowa, Dębno, Niedźwiedza

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich – Łoniowa, Dębno, Niedźwiedza

Podczas weekendu na wiejskich zebraniach wyborczych wybrani zostali kolejni Sołtysi i członkowie Rad Sołeckich. Tym razem głosowano w Łoniowej, Dębnie i Niedźwiedzy. Zebrania kolejno odbywały się 22 marca w  budynku OSP w Łoniowej, 23 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie oraz 24 marca w budynku OSP w Niedźwiedzy.

Zagospodarowanie terenu w Łoniowej

Zagospodarowanie terenu w Łoniowej

Kilka dni temu zostały ukończone prace polegające na zagospodarowaniu terenu w centrum wsi Łoniowa – etap I. Wykonawcą prac była firma „Romax” z Łysej Góry.

IX Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

IX Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

19 marca już po raz dziewiąty młodzież z naszej gminy wzięła udział w gminnych eliminacjach Turnieju wiedzy pożarniczej, pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 242