GMINA

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

Anna Mikosz w finale plebiscytu „Nauczyciel na Medal”

Anna Mikosz w finale plebiscytu „Nauczyciel na Medal”

Rozpoczął się finał małopolskiej edycji plebiscytu „Nauczyciel na Medal”,  w którym mieszkańcy wybierają najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli z terenu naszego województwa. Do drugiego etapu konkursu, zdobywając najwięcej głosów z powiatu brzeskiego, zakwalifikowała się nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy Pani Anna Mikosz.

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Dębno

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Dębno

W sobotę 11 listopada Polacy upamiętnili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, która w 1918 roku powróciła na mapy Europy i świata po 123 latach niewoli. Obchody Narodowego Święta Niepodległości uczcili również mieszkańcy Gminy Dębno.

Gmina Dębno wśród finalistów plebiscytu „Edukacyjna Gmina Małopolski 2017”

Gmina Dębno wśród finalistów plebiscytu „Edukacyjna Gmina Małopolski 2017”

Trwa kolejna edycja plebiscytu na „Edukacyjną Gminę Małopolski”, organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Konkurs ma na celu wyróżnienie gminy dbającej o rozwój edukacyjny i zawodowy mieszkańców, angażującej różne środowiska i instytucje w działania edukacyjne, a także promującej usługi doradztwa zawodowego. Wśród dziesięciu finalistów tegorocznej edycji, wybranych przez kapitułę plebiscytu, znajduje się również Gmina Dębno.

Program „Małopolska Niania” w Gminie Dębno

2.11.2017
Program „Małopolska Niania” w Gminie Dębno

W naszej gminie realizowany jest Gminny Program „Małopolska Niania”, którego celem jest wsparcie rodzin w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym, poprzez udzielenie pomocy finansowej na dofinansowanie opieki nad dziećmi. W tym roku w ramach programu zatrudnionych zostało pięć opiekunek do dzieci.

„Małopolska Niania” to pilotażowy program realizowany z udziałem środków finansowych Województwa Małopolskiego.

XI Sesja Rady Gminy

30.10.2017
XI Sesja Rady Gminy

W piątek 27 października 2017 r. odbyła się XI Sesja Rady Gminy Dębno. Przed rozpoczęciem obrad, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura złożyli gratulacje Alicji Rega, która zwyciężyła w krajowych eliminacjach do konkursu piosenki „Eurowizja Junior”. Młoda wokalistka z Łysej Góry będzie reprezentować Polskę podczas finałowego koncertu, który odbędzie się w listopadzie w Gruzji.

Szczepienia przeciw HPV

6.11.2017
Szczepienia przeciw HPV

Gmina Dębno, współdziałając z Samorządem Województwa Małopolskiego oraz Samorządem Powiatowym, realizuje Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń  wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce.

Szczepienia przeciw pneumokokom

6.11.2017
Szczepienia przeciw pneumokokom

Gmina Dębno, współdziałając z Samorządem Województwa Małopolskiego oraz Samorządem Powiatowym, realizuje po raz kolejny Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych.

Premier przekazała pieniądze na rozbudowę szkoły w Biadolinach Szlacheckich

20.10.2017
Premier przekazała pieniądze na rozbudowę szkoły w Biadolinach Szlacheckich

Premier Beata Szydło podjęła decyzję o przyznaniu Gminie Dębno dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa na realizację pierwszego etapu przebudowy i nadbudowy pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich.

Uroczyste nadanie imienia Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku oraz Gminny Dzień Edukacji Narodowej

19.10.2017

We wtorek 17 października 2017 r. w Jaworsku odbyła się uroczystość nadania Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku imienia Kornela Makuszyńskiego, której towarzyszyły również obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

„Moja wieś jest czysta i piękna” – podsumowanie konkursu 2017

„Moja wieś jest czysta i piękna” – podsumowanie konkursu 2017

We wtorek 10 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej odbyło się podsumowanie XIX edycji gminnego konkursu „Moja wieś jest czysta i piękna”. Do rywalizacji zgłoszono w tym roku 107 ogrodów ze wszystkich trzynastu sołectw wchodzących w skład naszej gminy. Wśród nich znalazło się 94 gospodarstw indywidualnych oraz 13 placówek oświatowo-kulturalnych.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 219