GMINA

Kameralne Spotkania Muzealne

28.08.2018
Kameralne Spotkania Muzealne

W niedzielę, 2 września br. o godz. 17:00 zapraszamy do Muzeum Zamek w Dębnie, oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie na trzecią edycję „Kameralnych Spotkań Muzealnych”.

Motywem przewodnim spotkania będzie otwarcie wystawy rzeźb Antoniego Osmędy „Czas świętych zatrzymany w drewnie”. Twórca od najmłodszych lat zafascynowany jest sztuką sakralną. Pasję do rzeźbiarstwa wywiódł z młodzieńczej fascynacji lokalnymi kapliczkami i figurami. Początkowo rzeźbił wyłącznie „dla siebie”. Po pewnym czasie został zauważony przez znawców kultury, m.in. Adama Bartosza, ówczesnego Dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Kolejne środki dla Gminy Dębno!

24.08.2018
Kolejne środki dla Gminy Dębno!

Tym razem dzięki pozyskanym funduszom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich uda się zrealizować w sumie pięć inwestycji.

- Dzięki wsparciu z PROW uda nam się wykonać inwestycje, które będą służyć ogółowi mieszkańców. Dzieci, dorośli nasi drodzy Seniorzy zyskają miejsca wypoczynku i jestem przekonany, że w przyszłym roku od wcześniej wiosny miejsca te będą tętnić życiem – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Prymusi ze stypendiami

24.08.2018
Prymusi ze stypendiami

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi wręczone zostały stypendia Wójta Gminy Dębno dla najzdolniejszych uczniów.

W tym roku wyróżnionych zostało 29 młodych mieszkańców gminy Dębno. Stypendia przyznano w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce, a także za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne.

W hołdzie poległym – pamięć o Lotnikach Liberatora

22.08.2018
W hołdzie poległym – pamięć o Lotnikach Liberatora

Uroczystość, upamiętniająca tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator odbyła się 15 sierpnia w Łysej Górze na Przymiarkach. Polowa Msza Święta przy pomniku, wzniesionym  na cześć poległych, rozpoczęła oficjalne obchody, które odbyły się pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafii Rzymskokatolickiej w Łysej Górze oraz Dębińskiego Centrum Kultury.

Dożynki Gminne 2018 w Jastwi

22.08.2018
Dożynki Gminne 2018 w Jastwi

W niedzielę 12 sierpnia 2018 r. odbyły się w naszej gminie dożynki. W tym roku gospodarzem uroczystości było sołectwo Jastew. Obchody rozpoczęły się w Kaplicy w Jastwi, gdzie odprawiona została Msza Święta dziękczynna za rolników i tegoroczne zbiory.

Nowe chodniki w Jastwi

20.08.2018
Nowe chodniki w Jastwi

Zakończone zostały prace związane z budową chodnika wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Jastew o dł. 110mb o łącznej wartości blisko 55 tysięcy złotych. Przedmiotowy chodnik prowadzi od drogi gminnej do Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi. Wykonawcą inwestycji był Zakład Budownictwa Wodnego Drogowego i Usług Sprzętowo-Transportowych z siedzibą w Dębnie.

Przerwa w dostawie wody na terenie miejscowości Łoniowa i Niedźwiedza

16.08.2018
Przerwa w dostawie wody na terenie miejscowości Łoniowa i Niedźwiedza

W związku z planowanym remontem sieci wodociągowej  informujemy, że w dniu 20.08.2018r. w godzinach 8:00-14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie miejscowości Łoniowa i Niedźwiedza

Uroczystość ku pamięci Poległych Lotników Liberatora

9.08.2018
Uroczystość ku pamięci Poległych Lotników Liberatora

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafia Rzymskokatolicka w Łysej Górze oraz Dębińskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na uroczystość upamiętniającą tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator, zestrzelonego przez niemiecki myśliwiec w sierpniu 1944 roku. Obchody odbędą się w środę 15 sierpnia 2018 r. przy pomniku na Przymiarkach w Łysej Górze.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie – kolejny etap prac zakończony

8.08.2018
Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie – kolejny etap prac zakończony

W Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie przeprowadzana jest obecnie inwestycja „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”. Końcem lipca podpisany został protokół częściowego odbioru robót.

Remont boisk zakończony

7.08.2018
Remont boisk zakończony

Boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej oraz Jaworsku zostały przebudowane. Wykonawcą inwestycji była firma GREENSPORT z siedzibą w Katowicach.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 233