GMINA

II Turniej Sołectw w Dołach

17.07.2018
II Turniej Sołectw w Dołach

W niedzielę, 29 lipca 2018 r. o godz. 15:30 przy scenie w Dołach odbędzie się II Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. W zawodach wezmą udział drużyny z  poszczególnych sołectw z terenu naszej gminy.

Uczestnicy turnieju rywalizując o miano najlepszej wsi, będą musieli się wykazać nie tylko sprawnością fizyczną, ale również zręcznością.

II Festyn Rodzinny w Dębnie

16.07.2018
II Festyn Rodzinny w Dębnie

W najbliższy weekend w Dębnie odbędzie się II Festyn Rodzinny  „Na sportowo”. W sobotę o godz. 20.00 przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Pretekst Band”.

Natomiast w niedzielę 22 lipca na kompleksie sportowym „Orlik” w Dębnie od godz. 16.00 będą trwały liczne gry, konkursy i zabawy.

Znamy najlepsze potrawy regionalne

16.07.2018
Znamy najlepsze potrawy regionalne

Na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyła się doroczna Biesiada Agroturystyczna. Głównym punktem tego wydarzenia był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z gminy Dębno.

Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, aby wybrać najlepsze z najlepszych potraw.

Kolejne inwestycje zostały zakończone

13.07.2018
Kolejne inwestycje zostały zakończone

W sołectwach Łysa Góra i Perła w tym roku stan sieci chodników powiększył się o kilkaset metrów. Obecnie zakończona została budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy drodze Sufczyn-Gwoździec w Łysej Górze oraz Biadoliny Szlacheckie -Sufczyn w Perle.

Nowe chodniki powstały odpowiednio na odcinkach o długości 415 i 275 metrów. Całkowity koszt inwestycji w Łysej Górze wyniósł ponad 270 tysięcy złotych.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

13.07.2018
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W najbliższą niedzielę, 15 lipca 2018 r. o godz. 13.00 na stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zmaganiach weźmie udział 14 drużyn młodzieżowych i 20 seniorskich z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Dębno.

Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich z unijną dotacją

12.07.2018
Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich z unijną dotacją

To kolejny krok w rozwoju zintegrowanego transportu. W Biadolinach Szlacheckich powstanie parking typu park&ride. W sumie pojawi się tam 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów.

Rusza budowa budynku komunalnego w Dołach

11.07.2018
Rusza budowa budynku komunalnego w Dołach

Zakład Remontowo Budowlany BUDOLEX dokona rozbiórki istniejącego obiektu i przystąpi do budowy nowego budynku komunalnego na potrzeby społeczności lokalnej w Dołach. Samorząd już podpisał umowę z wykonawcą, który ma czas do końca października, aby uporać się z inwestycją.

Gmina Dębno realizuje kolejną inwestycje związaną z budową nowego chodnika

10.07.2018
Gmina Dębno realizuje kolejną inwestycje związaną z budową nowego chodnika

Aktualnie trwają prace przy budowie chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy drodze powiatowej w miejscowości Biadoliny Szlacheckie. Zaczęto utwardzać podłoże pod kostkę brukową i montować krawężniki drogowe.

„Powitanie Lata” w Łysej Górze

6.07.2018
„Powitanie Lata” w Łysej Górze

W przedostatnią niedzielę czerwca w Łysej Górze odbył się tradycyjny festyn „Powitanie Lata” w amfiteatrze Krakus organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łysej Górze oraz Dębińskie Centrum Kultury. Jak co roku na scenie wiele się działo.

Dalsze prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Łoniowej

5.07.2018
Dalsze prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Łoniowej

Trwa trzeci i ostatni etap rozbudowy Szkoły Podstawowej w Łoniowej. Prace inwestycyjne mają zakończyć się końcem sierpnia. Wartość prowadzonych prac przekracza milion złotych.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 231