GMINA

Ratujemy cenne arcydzieła małej architektury sakralnej

30.04.2019
Ratujemy cenne arcydzieła małej architektury sakralnej

Gmina Dębno, co roku stara się o pozyskanie dofinansowania umożliwiającego poprawienie stanu kolejnych cennych arcydzieł małej architektury sakralnej wpisanych w obraz naszych sołectw. Przydrożne kapliczki, figury i krzyże stanowią nie tylko element polskiego krajobrazu, ale są również przykładem dziedzictwa narodowego, o które powinniśmy dbać, aby kolejne pokolenia mogły doceniać ich piękno.

Uroczysta Sesja Rady Gminy Dębno

26.04.2019
Uroczysta Sesja Rady Gminy Dębno

25 kwietnia 2019 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Dębno. Podczas niej wręczono 44 medale „Za zasługi dla Obronności Kraju”. Odznaczenie te przyznano zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 grudnia 2018 r. na podstawie art. 2 ust. 5 ustawy z dnia 21 kwietnia 1966 r. o ustanowieniu medalu „Za zasługi dla Obronności Kraju” w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej. Medale przyznawane są rodzicom, którzy wychowali co najmniej trójkę dzieci na wzorowych żołnierzy.

Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla Gmin Województwa Małopolskiego

26.04.2019

Informujemy, że w ramach partnerskiego projektu budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla Gmin Województwa Małopolskiego został ogłoszony przetarg na BIP-ie Gminy Kocmyrzów – Luborzyca. Poniżej podajemy link, pod którym można zapoznać się ze szczegółami: https://bip.malopolska.pl/ugkocmyrzowluborzyca,a,1589181,partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii-dla-gmin-wojewodztwa-malopolskiego.html.

Prawie 100 mln zł dla zagrożonych wykluczeniem z terenu Województwa Małopolskiego

24.04.2019
Blisko 8 tysięcy dzieci i młodzieży zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, a także ich rodziców otrzyma pomoc dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Z konkretnej pomocy, edukacyjnych zajęć, a także fachowego poradnictwa skorzystają podopieczni 169 placówek wsparcia dziennego. W tej edycji konkursu dofinansowanie otrzyma aż 35 projektów, opiewających na kwotę prawie 97 mln zł. Bony gwarantujące przyznanie unijnych dotacji przedstawicielom samorządów i instytucji przekazał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Życzenia Wielkanocne

19.04.2019
Życzenia Wielkanocne

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura składają wszystkim mieszkańcom Gminy Dębno najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Kolejne środki pozyskane na drogi gminne

19.04.2019
Kolejne środki pozyskane na drogi gminne

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz kierowców poruszających się po drogach gminnych zostaną wyremontowane dwa odcinki o łącznej długości 2,890 km. Tym razem uda się to dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe.

Gmina Dębno wspomaga organizacje pozarządowe

Gmina Dębno wspomaga organizacje pozarządowe

W poniedziałek 15 kwietnia w Urzędzie Gminy Dębno odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację w 2019 r. zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji, które otrzymały dofinansowanie. W tym roku na dotacje zostało przeznaczone 105 370 złotych.

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich – Wola Dębińska, Jastew oraz Porąbka Uszewska

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich – Wola Dębińska, Jastew oraz Porąbka Uszewska

W miniony weekend, podczas ostatnich zebrań wiejskich wyborczych, wybrani zostali Sołtysi i członkowie Rad Sołeckich w Woli Dębińskiej, Jastwi oraz Porąbce Uszewskiej.

IV Turniej Piłki Nożnej OSP

IV Turniej Piłki Nożnej OSP

Dnia 1 maja 2019 roku na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Dębno w Woli Dębińskiej odbędzie się IV edycja Turnieju Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Dębno.

Książki zagościły na placu zabaw

10.04.2019
Książki zagościły na placu zabaw

W Porąbce Uszewskiej, 10 kwietnia 2019 r., na placu zabaw została otwarta pierwsza w Gminie Dębno Plenerowa Biblioteka, która umożliwi udział mieszkańcom w ogólnoświatowej akcji znanej pod nazwą bookcrossing. Jest to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa, która zyskuje coraz większą popularność. Książki pozostawiane są w specjalnie przygotowanych miejscach, w których czytelnik może je znaleźć, zabrać ze sobą do domu, a po przeczytaniu znów przekazać dalej, pozostawiając w tym samym lub podobnym miejscu.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 242