GMINA

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Jastew

3.06.2019
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Jastew

W piątek, 31 maja 2019 r. Wójt Gminy Dębno, z rąk Wojewody Małopolskiego, Pana Piotra Ćwika oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Łukasza Smółki otrzymał kolejną w tym roku promesę. Tym razem z dofinansowania skorzystają strażacy z jednostki OSP w Jastwi.

Kolejna grupa seniorów z certyfikatami

3.06.2019
Kolejna grupa seniorów z certyfikatami

W czwartek, 30 maja, kolejna grupa seniorów z terenu gminy Dębno ukończyła zajęcia przeprowadzane w ramach projektu „Małopolski E-senior”. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. W naszej gminie projekt ten cieszy się ogromną popularnością, grupy które zakończyły szkolenie liczyły sobie ponad 40 osób.

Nowa inwestycja, kolejna dotacja

Nowa inwestycja, kolejna dotacja

W naszej gminie zostaną wyremontowane kolejne odcinki dróg. Tym razem prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone na drogach dojazdowych do pól w Woli Dębińskiej Koło Wróbla oraz w Jaworsku Wilkówka Grabno. Zarówno na jedną jak i na drugą drogę, Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w wysokości 121 tys. złotych z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

IX sesja Rady Gminy Dębno

IX sesja Rady Gminy Dębno

W czwartek, 16 maja, odbyła się IX sesja Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023, podczas której podjęto uchwały w sprawach m.in.:

- przyjęcia programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Dębno na lata 2019 – 2032,

- podczas sesji przyjęto również zmiany w uchwale budżetowej na 2019 rok oraz zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dębno.

Gminny Dzień Strażaka

Gminny Dzień Strażaka

„…Gotowi by zwyciężać – urodzeni by walczyć

W płomieniach życia – idą tam, skąd inni uciekają

Bo strażakiem się jest, a nie bywa…”

W sobotę, 11 maja w Niedźwiedzy, świętowano Gminny Dzień Strażaka, który połączony został z obchodami 70 rocznicy powstania niedźwiedzkiej OSP.

IV edycja konkursu „Miej zasady – segreguj odpady” podsumowana

IV edycja konkursu „Miej zasady – segreguj odpady” podsumowana

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie, 10 maja 2019 roku, miało miejsce uroczyste podsumowanie IV edycji konkursu ekologicznego, na które zostały zaproszone delegacje przedszkolaków i uczniów, którzy przygotowywali prace, a także opiekunowie, wychowawcy i dyrektorzy placówek oświatowych biorących udział w konkursie. Ponadto obecni byli wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Jacek Szklarz, Sekretarz Gminy Dębno Justyna Wójtowicz-Woda, Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Socjalnych i Sportu Marek Przeklasa.

VI Dębiński Bieg po Flagę – zakończony sukcesem

8.05.2019
VI Dębiński Bieg po Flagę – zakończony sukcesem

W piątek, 3 maja 2019 r., już po raz szósty odbył się Dębiński Bieg po Flagę. Impreza sportowa, która ma na celu propagowanie postaw patriotycznych, uczczenie kolejnych rocznic ustanowienia Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Konstytucji 3 Maja oraz promowanie biegania i Nordic Walking - cieszy się z roku na rok, coraz większym zainteresowaniem. Na linii startu w tym roku stanęło 481 uczestników, którzy wzięli udział w różnych kategoriach: począwszy od biegu na 150m przeznaczonego dla najmłodszych dzieci, a skończywszy na trasie 10km dla bardziej zaawansowanych biegaczy.

Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

3.05.2019
Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

Dziś przypada rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, czyli jedno z najważniejszych świąt państwowych obchodzonych w naszym kraju. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja została uchwalona przez Sejm Wielki w 1791 roku. Była to pierwsza ustawa zasadnicza w Europie i druga na świecie.

Remiza OSP Sufczyn z dofinansowaniem

2.05.2019
Remiza OSP Sufczyn z dofinansowaniem

Po raz kolejny Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Tym razem, dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Małopolskiego prace remontowo-budowlane prowadzone będą w remizie  OSP w Sufczynie. Na ten cel Gmina Dębno otrzymała aż 31.619,00 zł.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2.05.2019
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dziś, 2 maja, obchodzimy w naszym kraju Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to młode święto, którego jubileuszową 15 rocznicę obchodzimy w tym roku. Ustanowione przez Sejm RP w 2004 roku stało się dla Polaków okazją do okazania przywiązania i szacunku dla ojczystych barw.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 242