GMINA

Gimnazjaliści uczą się pierwszej pomocy

1.12.2017
Gimnazjaliści uczą się pierwszej pomocy

W placówkach szkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębno, trwa kolejna edycja kursów pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenia, które prowadzi ratownik medyczny, skierowane są do uczniów trzecich klas gimnazjów. Do tej pory zajęcia odbyły się już 13, 16 i 21 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej oraz 20 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie.

Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało środki na sprzęt ratowniczy dla OSP

1.12.2017
Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało środki na sprzęt ratowniczy dla OSP

Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości, dzięki któremu strażacy z jednostek OSP będą mogli zakupić nowoczesny sprzęt ratowniczy – między innymi samochód, narzędzia hydrauliczne, defibrylatory i torby medyczne. Środki, w wysokości ponad 300 tysięcy złotych, pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości.

Rozbudowa kanalizacji w Łysej Górze

27.11.2017
Rozbudowa kanalizacji w Łysej Górze

W ubiegłym tygodniu odebrane zostały prace związane z realizacją zadania pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łysa Góra – Pańska Góra”. Wartość inwestycji wyniosła prawie 253 tysiące złotych, z czego ponad 175 tys. zł zostało przyznane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach inwestycji  położono ponad 370 metrów sieci kanalizacyjnej.

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich – zakończenie etapu I

Przebudowa PSP w Biadolinach Szlacheckich – zakończenie etapu I

W ubiegły piątek 17 listopada odebrany został pierwszy etap prac, związanych z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa i nadbudowa pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na sale lekcyjne”. Celem inwestycji jest poprawa warunków nauczania, poprzez oddanie do użytku trzech nowych sal lekcyjnych wraz z węzłami sanitarnymi oraz przestrzenią komunikacyjną.

Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych

Nowy sprzęt komputerowy dla bibliotek publicznych

Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie na wyposażenie bibliotek publicznych, w ramach zadania pod nazwą „Zakup komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych”. Środki pochodzą z Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”.

Dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury na remont drogi Dębno Granice

Dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury na remont drogi Dębno Granice

Gmina Dębno pozyskała kolejne środki zewnętrzne. Wsparcie finansowe przyznane zostało z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, na modernizację drogi gminnej Dębno Granice. Inwestycja zostanie współfinansowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Wartość inwestycji to prawie 1,6 miliona złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa pokryje 50% tej kwoty.

Modernizacja tarasu w Łysej Górze

Modernizacja tarasu w Łysej Górze

W środę 15 listopada 2017 r. został odebrany remont tarasu przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze. Wykonawcą zadania był Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno.

Zakres przeprowadzonych prac objął odwodnienie i uszczelnienie tarasu, montaż specjalnej membrany izolacyjnej, położenie nawierzchni z trawy syntetycznej oraz obróbki blacharskie. Koszt realizacji zadania wyniósł ponad 35 tys. złotych.

Ćwiczenia obronne i próbna ewakuacja w Gminie Dębno

Ćwiczenia obronne i próbna ewakuacja w Gminie Dębno

W poniedziałek 13 listopada odbyły się gminne ćwiczenia obronne z elementami zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej pod kryptonimem „Jesień 2017”. Celem ćwiczenia było uruchomienie i sprawdzenie procedur ewakuacyjnych oraz szybkiej pomocy ratowniczej w Urzędzie Gminy oraz na Zamku w Dębnie. Organizatorem ćwiczenia był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Dofinansowanie na doposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej

Dofinansowanie na doposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej

Wójt Gminy Dębno wystąpił z wnioskiem do Wojewody Małopolskiego o przyznanie dotacji celowej w kwocie 32.630,00 zł. na wyposażenie w sprzęt, aparaturę medyczną i produkty lecznicze dla szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej.

Dofinansowanie na zgłoszone potrzeby zostały uwzględnione w całości i najprawdopodobniej zostaną przekazane do 20 listopada br.

Gmina Dębno partnerem w projekcie budowy instalacji odnawialnych źródeł energii

Gmina Dębno partnerem w projekcie budowy instalacji odnawialnych źródeł energii

W poniedziałek 6 listopada 2017 r. w Centrum Promocji Kultury w Kocmyrzowie-Luborzycy odbyło się spotkanie przedstawicieli kilkudziesięciu gmin z terenu Małopolski. Celem zebrania było podpisanie umowy partnerskiej na rzecz realizacji projektu pod nazwą „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego”. Gminę Dębno na spotkaniu reprezentował Wójt Wiesław Kozłowski.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 219