GMINA

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

Termomodernizacja remizy OSP w Porąbce Uszewskiej

Termomodernizacja remizy OSP w Porąbce Uszewskiej

W ostatni piątek 15 września Gmina Dębno zawarła umowę na wykonanie zadania pod nazwą „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej”. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie ponad 140 tysięcy złotych, z czego ponad 24 tysiące gmina pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu „Małopolskie Remizy”.

Turniej rycerski na Zamku w Dębnie

20.09.2017
Turniej rycerski na Zamku w Dębnie

Co roku we wrześniu tereny wokół Zamku w Dębnie stają się miejscem średniowiecznych potyczek i pokazów rycerskiego kunsztu. Tak było również w ubiegłą niedzielę, podczas kolejnej edycji Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego „O Złoty Warkocz Tarłówny”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa i Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Akcja szczepienia lisów

19.09.2017
Akcja szczepienia lisów

Urząd Gminy Dębno na prośbę Powiatowego Lekarza Weterynarii w Brzesku informuje, że w dniach od 21 do 30 września 2017 r. na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. W związku z tym prosimy o zapoznanie się z komunikatem i wskazówkami postępowania, zamieszczonymi poniżej.

Nowe boiska przyszkolne w Gminie Dębno

Nowe boiska przyszkolne w Gminie Dębno

W poniedziałek 11 września została podpisana umowa na dofinansowanie zadania, dotyczącego rewitalizacji boisk przy Publicznych Szkołach Podstawowych: w Jaworsku, Łoniowej, Niedźwiedzy i Woli Dębińskiej. Łączna wysokość środków przyznanych naszej gminie w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej wynosi 522 600,00 złotych.

Turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dębno

Turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dębno

W ubiegłą sobotę 9 września 2017 r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Dębnie odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dębno. Zawody zostały zorganizowane w ramach obchodów jubileuszu 150-lecia Powiatu Brzeskiego.

Nowe książki dla szkolnych bibliotek

Nowe książki dla szkolnych bibliotek

Ministerstwo Edukacji Narodowej realizuje „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, którego celem jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych, a w konsekwencji promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu, organy prowadzące placówki szkolne mogą ubiegać się o dodatkowe środki finansowe na zakup książek do bibliotek.

150 lat powiatu brzeskiego

8.09.2017
150 lat powiatu brzeskiego

W najbliższą niedzielę 10 września na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku odbędzie się wydarzenie artystyczne z okazji 150-lecia powiatu brzeskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na załączonym plakacie.

Międzynarodowy Turniej Rycerski 17 września

5.09.2017
Międzynarodowy Turniej Rycerski 17 września

Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na Międzynarodowy Turniej Rycerski "O złoty warkocz Tarłówny", który odbędzie się na Zamku w Dębnie w niedzielę 17 września 2017 roku. Program wydarzenia znajduje się na załączonym plakacie.

Porąbka Uszewska nagrodzona podczas Dożynek Wojewódzkich

5.09.2017
Porąbka Uszewska nagrodzona podczas Dożynek Wojewódzkich

W ostatnią niedzielę sierpnia w Bobowej odbyła się 19. edycja Dożynek Województwa Małopolskiego. W trakcie obchodów święta plonów wręczono również nagrody dla laureatów konkursu „Niezwykła Małopolska Wieś 2017”. Wśród wyróżnionych w plebiscycie wsi znalazła się między innymi Porąbka Uszewska. Nagrodę dla sołectwa odebrali od Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz sołtys Porąbki Uszewskiej Elżbieta Rzepa.

Hołd dla ofiar tragedii w Maszkienicach

4.09.2017
Hołd dla ofiar tragedii w Maszkienicach

W niedzielę 3 września w Maszkienicach odbyły się obchody 78. rocznicy zbombardowania pasażerskiego pociągu przez niemieckie samoloty. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura, sołtys Maszkienic Karol Piwowarski oraz radni Celina Wróbel i Michał Gruszkowski.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 216

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin