GMINA

Pamiętali o Zbrodni Katyńskiej

5.04.2019
Pamiętali o Zbrodni Katyńskiej

Gminne Uroczystości Katyńskie odbyły się wczoraj, 4 kwietnia 2019 r., w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Sufczynie przy obelisku upamiętniającym zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie. Licznie zgromadzona młodzież, nauczyciele oraz przedstawiciele lokalnych władz, a także służb mundurowych upamiętnili pamięć ofiar w związku z przypadającą w tym roku 79. rocznicą Zbrodni Katyńskiej.

Miejsce pamięci Franciszka Mleczki w Łysej Górze

5.04.2019
Miejsce pamięci Franciszka Mleczki w Łysej Górze

W Łysej Górze zakończyła się realizacja inwestycji mającej na celu zagospodarowanie przestrzeni publicznej. W ramach przedsięwzięcia zostały zamontowane ławki, a w celu zadbania o estetyczny wygląd miejsca posadzono również drzewa i krzewy. Ponadto obok ławki umiejscowiono tablicę pamiątkową, na której zamieszczono biografię Franciszka Mleczki, mieszkańca zasłużonego dla Łysej Góry, który był działaczem społecznym, animatorem kultury, nauczycielem, pisarzem i publicystą, a także posłem na Sejm.

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich - Biadoliny Szlacheckie, Maszkienice

1.04.2019
Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich - Biadoliny Szlacheckie, Maszkienice

W miniony weekend, podczas zebrań wiejskich wyborczych, wybrani zostali Sołtysi i członkowie Rad Sołeckich w Biadolinach Szlacheckich oraz w Maszkienicach.

VII sesja Rady Gminy Dębno

29.03.2019
VII sesja Rady Gminy Dębno

W czwartek, 28 marca, odbyła się VII sesja Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023, podczas której podjęto uchwały w sprawach m.in.:

- przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dębno w 2019 r.,

- przyjęcia regulaminu dostarczania wody i odprowadzenia ścieków na terenie Gminy Dębno,

Umowa na budowę parkingu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich podpisana

27.03.2019
Umowa na budowę parkingu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich podpisana

26 marca 2019 r., wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podpisał umowę na budowę parkingu typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich. Po ocenie ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, na zadanie pn. „Budowa parkingu dla samochodów osobowych typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich”, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy: MMBUD Tarnów Sp. z o.o. i z przedstawicielem tejże firmy, panem Miłoszem Sachą, została podpisana umowa.

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich – Łoniowa, Dębno, Niedźwiedza

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich – Łoniowa, Dębno, Niedźwiedza

Podczas weekendu na wiejskich zebraniach wyborczych wybrani zostali kolejni Sołtysi i członkowie Rad Sołeckich. Tym razem głosowano w Łoniowej, Dębnie i Niedźwiedzy. Zebrania kolejno odbywały się 22 marca w  budynku OSP w Łoniowej, 23 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie oraz 24 marca w budynku OSP w Niedźwiedzy.

Zagospodarowanie terenu w Łoniowej

Zagospodarowanie terenu w Łoniowej

Kilka dni temu zostały ukończone prace polegające na zagospodarowaniu terenu w centrum wsi Łoniowa – etap I. Wykonawcą prac była firma „Romax” z Łysej Góry.

IX Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

IX Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

19 marca już po raz dziewiąty młodzież z naszej gminy wzięła udział w gminnych eliminacjach Turnieju wiedzy pożarniczej, pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy – Wsparta na szóstkę!

Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy – Wsparta na szóstkę!

Gmina Dębo pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9. Region spójny społecznie na rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy. Wartość całego realizowanego projektu pn. „Wsparcie na szóstkę! – rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy” wyniesie ponad 219 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z RPO to kwota ponad 202 tysięcy złotych.

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich – Jaworsko, Sufczyn

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich – Jaworsko, Sufczyn

W minioną sobotę (tj. 16.03.2019 r.) i niedzielę (17.03.2019 r.), podczas zorganizowanych zebrań wiejskich, wybrani zostali kolejni Sołtysi i członkowie Rad Sołeckich w miejscowościach: Jaworsko i Sufczyn.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 239