GMINA

Harmonogram zebrań wiejskich

30.07.2018
Harmonogram zebrań wiejskich

Informujemy, że w okresie od 4 sierpnia do 9 września w sołectwach należących do Gminy Dębno odbędą się zebrania wiejskie. Celem spotkań będzie ustalenie listy zadań zaplanowanych do zrealizowania w 2019 roku w ramach środków z funduszu sołeckiego. Zachęcamy mieszkańców do udziału w zebraniach wiejskich i zgłaszania swoich wniosków o wydatkowanie środków w ramach funduszu.

Harmonogram zebrań wiejskich.

Ukraińscy samorządowcy z wizytą w Urzędzie Gminy

30.07.2018
Ukraińscy samorządowcy z wizytą w Urzędzie Gminy

W gminie Dębno gościła delegacja przedstawicieli władz samorządowych z Ukrainy w ramach wizyty studyjnej organizowanej w związku z projektem Decentralization Offering Better Results and Efficiency. Projekt jest odpowiedzią na najistotniejsze wyzwania jakie stoją przed Ukrainą w związku z decentralizacją władzy publicznej i reformą samorządu terytorialnego.

Jubileusz 70-lecia klubu LKS Kłos Łysa Góra

27.07.2018
Jubileusz 70-lecia klubu LKS Kłos Łysa Góra

Zarząd LKS Kłos Łysa Góra serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków sportu na uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia klubu.

Organizatorzy zapewniają m.in. konkursy dla publiczności, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci. O godzinie 16:00 mecz piłkarski Kłos Łysa Góra - Oldboye Wisły Kraków!

Jak wykorzystać technologię komunikacyjno-informacyjną w szkołach?

26.07.2018
Jak wykorzystać technologię komunikacyjno-informacyjną w szkołach?

W ramach projektu „Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół gminy Dębno” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w 6 szkołach z terenu gminy Dębno zorganizowane zostały szkolenia dotyczące wykorzystania technologii komunikacyjno-informacyjnych.

Zamknięcie drogi Wola Dębińska - Bielcza

26.07.2018
Zamknięcie drogi Wola Dębińska - Bielcza

Urząd Gminy Dębno informuje o czasowym zamknięciu drogi powiatowej nr 1421K na odcinku Wola Dębińska – Bielcza w dniach od 1 do 10 sierpnia 2018 roku.

Czasowe wyłączenie drogi z ruchu komunikacyjnego spowodowane jest jej remontem.

Wstrzymanie ruchu pojazdów konieczne jest ze względów organizacyjnych.

Społeczność gminy Dębno pamięta o swoim Bohaterze!

25.07.2018
Społeczność gminy Dębno pamięta o swoim Bohaterze!

W niedzielę, w Dębnie odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Antoniego Derlagi ps. „Junak”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. polową koncelebrowaną przez proboszcza parafii w Dębnie – ks. Jerzego Krzanowskiego. Natomiast kazanie wygłosił ks. Kazimierz Pach.

Ostrzeżenie przed fałszywymi audytorami energetycznymi

20.07.2018
Ostrzeżenie przed fałszywymi audytorami energetycznymi

W naszej gminie realizowany jest program dofinansowania do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ogrzewania. Jednym z niezbędnych warunków uczestnictwa w programie jest przeprowadzenie bezpłatnego audytu energetycznego w budynku.

Urząd Gminy Dębno ostrzega przed osobami podającymi się za audytorów energetycznych. Przypominamy, iż na terenie naszej gminy audyty wykonuje firma "Efektywniej" Tomasz Śliwiński z siedzibą we Wrocławiu.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Porąbce Uszewskiej

19.07.2018
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Porąbce Uszewskiej

Na stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W niedzielnych zmaganiach wzięło udział 14 drużyn młodzieżowych i 19 seniorskich z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminie Dębno.

Przed strażakami z gminy Dębno stało nie lada trudne zadanie rywalizacji w następujących kategoriach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza z przeszkodami, rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy.

Poświęcenie pomnika pamięci Antoniego Derlagi ps. ,,Junak”

17.07.2018
Poświęcenie pomnika pamięci Antoniego Derlagi ps. ,,Junak”

Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza na uroczyste poświęcenie pomnika Antoniego Derlagi pseudonim „Junak”, które odbędzie się już w najbliższą w niedzielę (22 lipca).

Wydarzenie zainauguruje Msza Święta w intencji Antoniego Derlagi przy pomniku na „Dębczaku” w Dębnie (godz. 13.00).

Podczas części artystycznej wystąpi Młodzieżowa Grupa Teatralna działająca przy Dębińskim Centrum Kultury.

Przebudowa dróg gminnych w Łysej Górze i Maszkienicach

17.07.2018
Przebudowa dróg gminnych w Łysej Górze i Maszkienicach

Wakacje to intensywny czas pracy dla drogowców, którzy w tym okresie modernizują drogi w gminie Dębno.

Znacznej poprawie uległa chociażby droga „Łysa Góra Pańska Góra”. Koszt modernizacji to ponad 70 tysięcy złotych.Poza generalnym remontem samej jezdni o długości ponad 300 m, utwardzone zostały pobocza oraz wyregulowane studzienki.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 231