GMINA

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

Dzień kobiet z zespołem MONK

Dzień kobiet z zespołem MONK

W Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbyło się już tradycyjne spotkanie władz samorządowych z Mieszkankami gminy Dębno w dniu Ich święta. Gwiazdą tegorocznego wydarzenia był zespół MONK.

- Jest to już kolejne tematyczne spotkanie. Bardzo ważna w naszych działaniach jest integracja mieszkańców, tworzenie gminnej wspólnoty, ale również aktywizowanie różnych grup społecznych i włączanie ich w życie gminy – wyjaśnia wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Przedszkolaki świętują Dzień Kobiet

8.03.2018
Przedszkolaki świętują Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Kobiet. O święcie nie zapomnieli wychowankowie Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej, którzy zgodnie z tradycją odwiedzili dziś Urząd Gminy Dębno, aby złożyć paniom życzenia z okazji ich święta.

Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach

7.03.2018
Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Dębno rozpoczęły się 3 marca od złożenia wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterską postawę porucznika Kazimierza Rzepki (pseudonim ,"Ognik"). Natomiast po południu o godzinie 17.00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się spektakl pod tytułem "Wyklęci" przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy DCK.

VIII Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

6.03.2018
VIII Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza do udziału w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 26 marca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Zgłoszenia trwają do 16 marca.

Robotnicy czekają na ocieplenie

Robotnicy czekają na ocieplenie

Urząd Gminy Dębno rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Sufczynie oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łysej Górze. Prace będzie realizowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane HAS-BUD z Jasienia, które zgłosiło najkorzystniejszą spośród sześciu ofert.

Jednak, aby robotnicy mogli ruszyć z pracami, musi zmienić się pogoda. Ostro trzymająca w ostatnim czasie zima nie sprzyja prowadzeniu robót.

Boiska do remontu

Boiska do remontu

Do końca lipca boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej i Jaworsku zmienią się nie do poznania!

Urząd Gminy Dębno zakończył procedurę przetargową dotyczącą gruntownej modernizacji czterech przyszkolnych boisk. W sumie w ramach przetargu wpłynęło 8 ofert, ale najkorzystniejszą złożyła katowicka firma GREENSPORT.

Nowy sprzęt zasilił szkoły gminy Dębno

Nowy sprzęt zasilił szkoły gminy Dębno

Ponad 80 komputerów trafiło do sześciu szkół podstawowych w gminie Dębno. Doposażenie placówek było możliwe dzięki wsparciu funduszami unijnymi.

Dzięki projektowi ,,Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół gminy Dębno” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 do placówek oświatowych poza komputerami trafił również m.in. sprzęt w postaci tablic interaktywnych, klimatyzatory oraz specjalne urządzenia pozwalające obsługiwać nowe stanowiska komputerowe.

W zdrowym ciele zdrowy duch

28.02.2018
W zdrowym ciele zdrowy duch

W budynku Urzędu Gminy Dębno w Woli Dębińskiej odbyły się „Warsztaty Zdrowia dla kobiet”. Spotkanie miało nie tylko charakter informacyjny, ale przede wszystkim edukacyjny i zdrowotny.

W warsztatach wzięły udział mieszkanki gminy Dębno, dla których własne zdrowie jest równie ważne co zdrowie bliskich.

„Wyklęci”- spektakl teatralny

27.02.2018
„Wyklęci”- spektakl teatralny

Już w najbliższą sobotę w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi o godzinie 17:00 odbędzie się spektakl teatralny pt. „Wyklęci”. Dzień później (4 marca) zostanie on powtórzony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszamy.

Koncert Zespołu MONK z okazji Dnia Kobiet

27.02.2018
Koncert Zespołu MONK z okazji Dnia Kobiet

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na koncert zespołu MONK, który odbędzie się 8 marca 2018 r. o godz. 18:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi. Wstęp wolny.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 222