GMINA

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

Małopolski Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych Pt. „Mini – Champions League 2018”

21.09.2018

Urząd Gminy w Dębnie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej oraz UKS „Atlas” Wola Dębińska, byli organizatorami Małopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych Pt. „Mini – Champions League 2018” o Puchar  Wojewody Małopolskiego- Piotra Ćwika,  Wójta Gminy Dębno - Wiesława Kozłowskiego i Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej – Agaty Jankowskiej. Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Wojewody Małopolskiego.

"Do Hymnu" - Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych

"Do Hymnu" - Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych

25 września o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej w Dębnie odbędzie się przesłuchanie do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”.

Jest to wydarzenie odbywające się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane przez Narodowe Centrum Kultury. W konkursie bierze udział 300 szkół, w których co najmniej połowa uczniów zaśpiewa Mazurek Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne.

Zakończono remont szkoły w Sufczynie

19.09.2018
Zakończono remont szkoły w Sufczynie

Początkiem września zakończono ostatni etap prac związanych z termomodernizacją budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie. Prace obejmowały wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, izolację stropów oraz ocieplenie ścian zewnętrznych.

VII sesja Rady Gminy Dębno

18.09.2018
VII sesja Rady Gminy Dębno

W dniu 14 września 2018 r. odbyło się siódme posiedzenie Rady Gminy Dębno.

Radni w części uchwałodawczej podjęli uchwały m.in. w sprawie:

- utworzenia odrębnego obwodu głosowania,

- wprowadzenia regulaminu korzystania z kompleksu boisk sportowych w miejscowościach Łoniowa, Jaworsko, Niedźwiedza i Wola Dębińska.

Zamknięcie drogi Wola Dębińska - Bielcza

Zamknięcie drogi Wola Dębińska - Bielcza

Urząd Gminy Dębno informuje o czasowym zamknięciu drogi powiatowej nr 1421K na odcinku Wola Dębińska – Bielcza w dniach  13, 14, 15 września 2018 roku.

Czasowe wyłączenie drogi z ruchu komunikacyjnego spowodowane jest jej remontem.

Wstrzymanie ruchu pojazdów konieczne jest ze względów organizacyjnych.

Pamiętali o ofiarach

10.09.2018
Pamiętali o ofiarach

W Maszkienicach odbyły się obchody 79. rocznicy ku czci ofiar zbombardowanego pociągu pasażerskiego we wrześniu 1939 r.  Przypomnijmy, że do tragedii pasażerów pociągu ewakuacyjnego doszło 4 września. Oczekujący przed semaforem w Maszkienicach pojazd został zbombardowany przez niemieckie samoloty Luftwaffe. W wyniku ataku zginęło 50 osób, a wiele innych zostało rannych.

Wyjątkowa inauguracja nowego roku szkolnego w Łoniowej

5.09.2018
Wyjątkowa inauguracja nowego roku szkolnego w Łoniowej

W gminie Dębno w znamienity sposób zainaugurowano nowy rok szkolny. Na tym wydarzeniu  obecni byli przedstawiciele m.in. rządu. Okazją do tego, aby tak świętować był pierwszy dzwonek dla uczniów po wakacyjnej przerwie oraz odbiór nowo dobudowanej części budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej.

Narodowe Czytanie w Łysej Górze

4.09.2018
Narodowe Czytanie w Łysej Górze

W najbliższą sobotę, 8 września, w Amfiteatrze „KRAKUS” w Łysej Górze odbędzie się „Narodowe Czytanie”. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji, organizowanej corocznie pod patronatem pary prezydenckiej. Biblioteki Publiczne działające na terenie gminy Dębno oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi serdecznie zapraszają do udziału w tegorocznej edycji, w czasie której odczytywaną lekturą będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Rozpoczęcie zaplanowane zostało na godzinę 10.

II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dębno

31.08.2018
II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dębno

W dniu 8 września 2018r. na obiekcie sportowym Moje boisko Orlik 2012 w Dębnie odbędzie się II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dębno. Impreza organizowana jest przez Gminę Dębno i Powiat Brzeski w ramach akcji „Sportowy Powiat Brzeski”.

Kameralne Spotkania Muzealne

28.08.2018
Kameralne Spotkania Muzealne

W niedzielę, 2 września br. o godz. 17:00 zapraszamy do Muzeum Zamek w Dębnie, oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie na trzecią edycję „Kameralnych Spotkań Muzealnych”.

Motywem przewodnim spotkania będzie otwarcie wystawy rzeźb Antoniego Osmędy „Czas świętych zatrzymany w drewnie”. Twórca od najmłodszych lat zafascynowany jest sztuką sakralną. Pasję do rzeźbiarstwa wywiódł z młodzieńczej fascynacji lokalnymi kapliczkami i figurami. Początkowo rzeźbił wyłącznie „dla siebie”. Po pewnym czasie został zauważony przez znawców kultury, m.in. Adama Bartosza, ówczesnego Dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 232