GMINA

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Wydarzenia

Lekki samochód pożarniczy, quad oraz dodatkowe wyposażenie - w posiadaniu strażaków ochotników

14.01.2020

W sobotę, 11 stycznia br., w remizie OSP w Niedźwiedzy odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu ratowniczego oraz pojazdów dla strażaków ochotników z terenu naszej gminy. Doposażenie jednostek było możliwe dzięki pozyskaniu dotacji z Funduszu Sprawiedliwości.

W uroczystości przekazania wzięli udział: Piotr Sak – Poseł na Sejm RP, Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Wiesław Kozłowski – Wójt Gminy Dębno oraz przedstawiciele poszczególnych OSP.

Harmonogram naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020

13.01.2020
Harmonogram naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020

Modernizacja gospodarstw rolnych - w obszarze d - już w marcu! Kiedy i o co jeszcze można będzie się ubiegać w ARiMR w tym roku? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020 na stronie ARiMR i na profilu na Facebooku.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2020 r. z zakresu: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

10.01.2020

Do 3 lutego br. można składać oferty na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Zlecenie realizacji zadań publicznych będzie mieć formę wspierania działań wraz z udzieleniem dotacji na ich dofinansowanie.

Na zadania wybrane w ramach konkursu, przeznaczono środki finansowe w wysokości 70.000,00 zł.

Informacja o naborze wniosków o przyznanie pomocy

10.01.2020
Informacja o naborze wniosków o przyznanie pomocy

Uprzejmie informujemy, że LGD Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórza” ogłasza w terminie 31 stycznia - 17 lutego  nabory wniosków o przyznanie pomocy z zakresów:

-  Rozwijanie działalności gospodarczej

- Rozwijanie ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej

Zmodernizowana sala gimnastyczna w Porąbce Uszewskiej

Zmodernizowana sala gimnastyczna w Porąbce Uszewskiej

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej mogą już komfortowo korzystać z pomieszczenia zmodernizowanej sali gimnastycznej.

Zakres wykonanych robót objął: wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz prace towarzyszące, w tym między innymi: docieplenie ściany frontowej sali oraz roboty murowe. Wykonano także niezbędne roboty malarskie wewnętrzne. Dla zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza wewnątrz obiektu niezbędną częścią remontu było wykonanie wentylacji mechanicznej pomieszczenia.

Ferie zimowe w DCK

Ferie zimowe w DCK

Ferie zimowe w gminie Dębno już coraz bliżej. Niezależnie od warunków pogodowych, dzieci oraz młodzież mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas uczestnicząc w półkolonii organizowanej przez Dębińskie Centrum Kultury.

Zapraszamy dzieci od lat 6, uczniów szkół podstawowych na Ferie Zimowe realizowane w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi w terminie od 27 stycznia do 7 lutego 2020 (od poniedziałku do piątku) w godz. 9:00 - 15:00.

Nowe oświetlenie uliczne w Jastwi

Nowe oświetlenie uliczne w Jastwi

W ramach rozbudowy sieci oświetlenia ulicznego w naszej gminie, końcem roku powstał nowy odcinek sieci energetycznej.

W ramach realizacji zadania wykonano linę kablową oświetlenia ulicznego oraz zamontowano lampy na nowo wybudowanych słupach.

Wymień stary piec węglowy na nowoczesny kocioł na paliwo stałe tj. ekogroszek

Wymień stary piec węglowy na nowoczesny kocioł na paliwo stałe tj. ekogroszek

Wójt Gminy Dębno przypomina o możliwości skorzystania z dofinansowania do wymiany starego pieca węglowego na nowoczesny kocioł na paliwo stałe tj. ekogroszek.

W ramach realizacji projektu 4.4.3 – „Wymiana niskosprawnych źródeł ciepła na nowoczesne kotły węglowe w wybranych gminach powiatów brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego” można otrzymać dofinansowanie w wysokości do 9 000 zł.

Ekointerwencja!

2.01.2020
Ekointerwencja!

W związku z trwającym okresem grzewczym Urząd Gminy Dębno informuje, że na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego funkcjonuje formularz Ekointerwencji, poprzez który można zgłaszać przypadki łamania przepisów środowiskowych.

Zgłoszenia nie traktujmy jako donos, ale troskę o czyste środowisko i powietrze, którym wszyscy oddychamy.

I Gminny Orszak Trzech Króli

31.12.2019
I Gminny Orszak Trzech Króli

W poniedziałek - 6 stycznia  odbędzie się pierwszy Gminny Orszak Trzech Króli pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno – Wiesława Kozłowskiego.

Radosny korowód, który jest częścią ogólnopolskiej akcji, tym razem zawita do naszej gminy.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 255