GMINA

Szczepienia przeciw HPV

6.11.2017
Szczepienia przeciw HPV

Gmina Dębno, współdziałając z Samorządem Województwa Małopolskiego oraz Samorządem Powiatowym, realizuje Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń  wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce.

Szczepienia przeciw pneumokokom

6.11.2017
Szczepienia przeciw pneumokokom

Gmina Dębno, współdziałając z Samorządem Województwa Małopolskiego oraz Samorządem Powiatowym, realizuje po raz kolejny Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych.

Premier przekazała pieniądze na rozbudowę szkoły w Biadolinach Szlacheckich

20.10.2017
Premier przekazała pieniądze na rozbudowę szkoły w Biadolinach Szlacheckich

Premier Beata Szydło podjęła decyzję o przyznaniu Gminie Dębno dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa na realizację pierwszego etapu przebudowy i nadbudowy pomieszczeń gospodarczych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich.

Uroczyste nadanie imienia Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku oraz Gminny Dzień Edukacji Narodowej

19.10.2017

We wtorek 17 października 2017 r. w Jaworsku odbyła się uroczystość nadania Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku imienia Kornela Makuszyńskiego, której towarzyszyły również obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

„Moja wieś jest czysta i piękna” – podsumowanie konkursu 2017

„Moja wieś jest czysta i piękna” – podsumowanie konkursu 2017

We wtorek 10 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej odbyło się podsumowanie XIX edycji gminnego konkursu „Moja wieś jest czysta i piękna”. Do rywalizacji zgłoszono w tym roku 107 ogrodów ze wszystkich trzynastu sołectw wchodzących w skład naszej gminy. Wśród nich znalazło się 94 gospodarstw indywidualnych oraz 13 placówek oświatowo-kulturalnych.

Przebudowa dalszych odcinków dróg gminnych

Przebudowa dalszych odcinków dróg gminnych

W drodze przetargu wybrane zostały oferty na dalszą przebudowę dróg, leżących na terenie Gminy Dębno. Realizacja zadania obejmie sześć odcinków: Dębno Granice, Łysa Góra do Kutarni, Sufczyn Granice, Wola Dębińska Za Sklepem, Góra Rynek w Łoniowej oraz Złocka Nowa Wieś w Niedźwiedzy. Łącznie wyremontowane zostanie ponad 1,2 km dróg.

Małopolski Kurator Oświaty w Gminie Dębno

6.10.2017
Małopolski Kurator Oświaty w Gminie Dębno

W ubiegłą środę 4 października 2017 r. w naszej gminie gościł Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak. Kurator wzięła udział w spotkaniu z Wójtem Gminy Dębno Wiesławem Kozłowskim, Zastępcą Wójta Ireną Kowal oraz Sekretarz Gminy Justyną Wójtowicz-Woda. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie związane ze szkolnictwem i sprawami bieżącymi gminy.

Alicja Rega reprezentantką Polski na „Eurowizji Junior”

2.10.2017
Alicja Rega reprezentantką Polski na „Eurowizji Junior”

Wczoraj w Warszawie miały miejsce krajowe eliminacje do międzynarodowego konkursu piosenki „Eurowizja Junior”. Wśród dziesięciu wykonawców, biorących udział w muzycznej rywalizacji, wystąpiła także Alicja Rega. Młoda artystka z Łysej Góry otrzymała najwięcej głosów i została wybrana reprezentantką Polski.

Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu

29.09.2017
Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu

Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu będzie dwudniowym (sobota 26 maja - Brzesko, niedziela 27 maja - Bochnia) forum publicznej prezentacji dorobku i osiągnięć grup artystycznych, folklorystycznych, rzemieślniczych, Kół Gospodyń Wiejskich, gospodarstw agroturystycznych, browaru Okocim, Kopalni soli Bochnia, restauracji i hoteli z terenu Brzeska i Bochni oraz innych gmin wchodzących w skład powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

X sesja Rady Gminy

29.09.2017
X sesja Rady Gminy

W środę 27 września 2017 r. odbyła się dziesiąta w tym roku sesja Rady Gminy Dębno. W trakcie obrad rozpatrzone zostało sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za pierwsze półrocze bieżącego roku. Radni podjęli również uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu, a także wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej i wieloletniej prognozie finansowej Gminy Dębno na lata 2017-2030. Sesja zakończyła się zapytaniami i wolnymi wnioskami.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 216

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin