GMINA

Narodowe Czytanie

31.08.2020
Narodowe Czytanie

Biblioteki Publiczne Gminy Dębno, Dębińskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Dębno do udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Tym razem lekturą będzie „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Wydarzenie to odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. Prezydent RP Andrzej Duda skierował specjalne przesłanie, w którym zachęca do udziału w akcji:

Kolejna droga w gminie Dębno po remoncie

28.08.2020
Kolejna droga w gminie Dębno po remoncie

W ramach pozyskanej przez Gminę Dębno dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych dobiegł końca remont drogi w miejscowości Łoniowa. Modernizacji poddana została droga Rynek- Polowice o długości 800 metrów.

Zakres wykonanych prac polegał między innymi na: modernizacji odwodnienia, położeniu nowej nakładki z nawierzchni asfaltowej oraz utwardzeniu poboczy warstwą kruszywa łamanego.

Rządowy Projekt "Pod biało-czerwoną" - zagłosuj i pomóż zdobyć maszt oraz flagę dla Gminy Dębno

27.08.2020

Szanowni Mieszkańcy!

Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno, zadeklarował chęć, by zostać liderem patriotycznego projektu pn. "Pod biało-czerwoną". Aby w naszej gminie powstał biało-czerwony maszt musimy zebrać 100 głosów!

Prosimy Państwa o mobilizację i oddanie głosu online:

Aby zagłosować kliknij na  link : https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

„Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

27.08.2020
„Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Brzesku pod patronatem Wójta Gminy Dębno Pana Wiesława Kozłowskiego, przeprowadziła dziesiątą, jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Pierwsze posiedzenie konwentu w sprawie Strategii Rozwoju Gminy Dębno na lata 2021-2030

26.08.2020

Gmina Dębno rozpoczęła działania związane z opracowaniem nowej Strategii Rozwoju na lata 2021 - 2030. Strategia Rozwoju Gminy Dębno do 2030 roku jest kluczowym dokumentem z punktu widzenia rozwoju Gminy, określa ona  cele oraz główne działania zmierzające do ich osiągnięcia. Jest ona tworzona nie tylko dla władz samorządowych, ale przede wszystkim dla mieszkańców.

"Pod biało-czerwoną"

26.08.2020
"Pod biało-czerwoną"

W dniu dzisiejszym premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozpoczęcie programu „Pod biało-czerwoną”, jego celem jest sfinansowanie zakupu masztu i flagi Polski w każdej polskiej gminie. Premier stawia na promowanie patriotycznych wartości chcąc tym samym upamiętnić zwycięstwo Wojsk Polskich z Bolszewikami w 1920 roku.

Zwycięzcy I Siatkarskiego Turnieju „Siatkarskie Lato na Orliku” o Puchar Wójta Gminy Dębno wyłonieni

20.08.2020

W niedzielę 09.08.2020 r. rozegrany został I Siatkarski Turniej „Siatkarskie Lato na Orliku” o Puchar Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, w którym wzięły udział 4 amatorskie drużyny składające się głównie z mieszkańców naszej Gminy.  Lokalni Animatorzy Sportu pracujący na kompleksie „Moje boisko Orlik 2012” w Dębnie przeprowadzili rozgrywki siatkarskie w ramach promocji aktywności fizycznej realizując założenia projektu „Lokalny Animator Sportu”, którego operatorem w tym roku jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Turniej został rozegrany w systemie „każdy z każdym”.

Uroczystości 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Gminie Dębno

17.08.2020
Uroczystości 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Gminie Dębno

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem "Cudu nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Zapraszamy na Gminne Obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

12.08.2020
Zapraszamy na Gminne Obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza na obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920, czyli zwycięstwa Polski nad armią bolszewicką. Zwycięskiej bitwy, która obroniła uzyskaną po 123 latach Niepodległość w 1918 roku. Jest to także Święto Wojska Polskiego.
Planowane wcześniej, duże plenerowe wydarzenia związane z tą rocznicą w naszej gminie (koncert chóru wojskowego, prezentacja grup rekonstrukcji historycznych, pokaz laserowy) z powodu epidemii koronawirusa, nie odbędą się. W związku z tym ostateczny program uroczystości został zmieniony.

Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Dębno

10.08.2020
Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Dębno

W dniu 10 sierpnia 2020r. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Gminy Dębno podczas którego podjęto trzy uchwały.

Procedowane uchwały dotyczyły zmiany budżetowej Gminy Dębno na rok 2020, zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2019-2035 i zmiany uchwały w sprawie określenia zasad udzielania, trybu postępowania oraz sposobu rozliczania dotacji celowej na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Dębno.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 263