GMINA

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

200 lat dla Pani Anieli!

200 lat dla Pani Anieli!

Wspaniałą uroczystość zgotowano z okazji 100. urodzin pochodzącej z Dołów Anieli Kądziołki. Aktualnie pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej w Porąbce Uszewskiej w towarzystwie rodziny i najważniejszych osób z gminy Dębno w środę świętowała swój zacny jubileusz!

Nowy sprzęt trafił do strażaków

23.01.2018
Nowy sprzęt trafił do strażaków

Dzięki pozyskanym pieniądzom z Ministerstwa Sprawiedliwości, gmina Dębno wyposażyła strażaków ochotników w nowy sprzęt, w tym lekki samochód ratowniczy.

W sumie przyznana dotacja dla jednostek OSP z gminy Dębno sięga prawie 300 tysięcy złotych. W minioną sobotę w OSP Łoniowa zakupiony już sprzęt przekazał druhom poseł Edward Siarka wraz z wójtem gminy Dębno.

Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną

Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną

W najbliższy czwartek, 25 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, odbędzie się Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach.

Plebiscyt „Osobowość Roku 2017”

18.01.2018
Plebiscyt „Osobowość Roku 2017”

Trwa plebiscyt na „Osobowość Roku 2017”, organizowany przez Gazetę Krakowską. Konkurs ma na celu wyróżnienie osób zasłużonych w swoich lokalnych społecznościach, zaangażowanych w ich rozwój, które na co dzień nie zabiegają o aplauz i uznanie.
Wśród nominowanych w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna” znajdują się również mieszkańcy Gminy Dębno – Pani Ewa Płaneta i Pan Łukasz Przybyło. W plebiscycie w kategorii „Kultura” bierze udział Alicja Rega.

Seniorzy spotkają się w Łysej Górze

17.01.2018
Seniorzy spotkają się w Łysej Górze

Już tradycyjnie Dzień Seniora w Łysej Górze świętowany jest w szczególny sposób!

Najpierw Msza Święta (godz. 16.00) w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysej Górze, a następnie wspólne biesiadowanie (godz.17.00) w pobliskiej sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – tak w telegraficznym skrócie będą wyglądać tegoroczne obchody Dnia Seniora, które zaplanowano na 20 stycznia.

Projekt "Jeżdżę z głową!" w Gminie Dębno

17.01.2018
Projekt "Jeżdżę z głową!" w Gminie Dębno

Gmina Dębno pozyskała pieniądze, które umożliwią naukę jazdy na nartach dla blisko 100 najmłodszych mieszkańców. Dzięki wsparciu pozyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości przekraczającej 12 tysięcy złotych już niebawem rozpoczną się wyjazdy na stok w Jastrzębi. W projekcie wezmą udział uczniowie z klas III i IV szkół podstawowych w terenu naszej gminy.

Informacja o kwalifikacji wojskowej

15.01.2018
Informacja o kwalifikacji wojskowej

Urząd Gminy Dębno  informuje, że zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Małopolskiego z dnia 15 stycznia 2018 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej, kwalifikacja wojskowa dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Dębno, zostanie przeprowadzona w dniach 26 – 28.02.2018 r. oraz w dniu 07.03.2018 r. odbędzie się kwalifikacja kobiet.

W walce o czyste powietrze

W walce o czyste powietrze

W ciągu najbliższych miesięcy, 200 starych pieców zostanie zastąpionych nowoczesnymi kotłami na paliwo stałe oraz gaz. W sumie samorząd na ten cel pozyskał ponad 2 miliony złotych.

Maksymalna kwota dofinansowania, jaką gmina Dębno uzyskała z Urzędu Marszałkowskiego w przypadku wymiany kotłów na piece na  paliwa stałe wynosi blisko 900 tysięcy złotych, natomiast kwota dofinansowania w przypadku wymiany kotłów na piece gazowe to już ponad 1,3 miliona złotych.

Ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę drogi w centrum Woli Dębińskiej

5.01.2018
Ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę drogi w centrum Woli Dębińskiej

Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik.

XIV Sesja Rady Gminy Dębno

XIV Sesja Rady Gminy Dębno

28 grudnia 2017 r. w Zamku w Dębnie odbyła się czternasta - ostatnia już w tym roku Sesja Rady Gminy Dębno, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu Wójta Gminy Dębno „Dębińskie Pasje”.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 220