GMINA

Strona główna » O gminie » Wydarzenia

Jak wykorzystać technologię komunikacyjno-informacyjną w szkołach?

26.07.2018
Jak wykorzystać technologię komunikacyjno-informacyjną w szkołach?

W ramach projektu „Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół gminy Dębno” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w 6 szkołach z terenu gminy Dębno zorganizowane zostały szkolenia dotyczące wykorzystania technologii komunikacyjno-informacyjnych.

Zamknięcie drogi Wola Dębińska - Bielcza

26.07.2018
Zamknięcie drogi Wola Dębińska - Bielcza

Urząd Gminy Dębno informuje o czasowym zamknięciu drogi powiatowej nr 1421K na odcinku Wola Dębińska – Bielcza w dniach od 1 do 10 sierpnia 2018 roku.

Czasowe wyłączenie drogi z ruchu komunikacyjnego spowodowane jest jej remontem.

Wstrzymanie ruchu pojazdów konieczne jest ze względów organizacyjnych.

Społeczność gminy Dębno pamięta o swoim Bohaterze!

25.07.2018
Społeczność gminy Dębno pamięta o swoim Bohaterze!

W niedzielę, w Dębnie odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Antoniego Derlagi ps. „Junak”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. polową koncelebrowaną przez proboszcza parafii w Dębnie – ks. Jerzego Krzanowskiego. Natomiast kazanie wygłosił ks. Kazimierz Pach.

Ostrzeżenie przed fałszywymi audytorami energetycznymi

20.07.2018
Ostrzeżenie przed fałszywymi audytorami energetycznymi

W naszej gminie realizowany jest program dofinansowania do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ogrzewania. Jednym z niezbędnych warunków uczestnictwa w programie jest przeprowadzenie bezpłatnego audytu energetycznego w budynku.

Urząd Gminy Dębno ostrzega przed osobami podającymi się za audytorów energetycznych. Przypominamy, iż na terenie naszej gminy audyty wykonuje firma "Efektywniej" Tomasz Śliwiński z siedzibą we Wrocławiu.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Porąbce Uszewskiej

19.07.2018
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Porąbce Uszewskiej

Na stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W niedzielnych zmaganiach wzięło udział 14 drużyn młodzieżowych i 19 seniorskich z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w gminie Dębno.

Przed strażakami z gminy Dębno stało nie lada trudne zadanie rywalizacji w następujących kategoriach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza z przeszkodami, rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy.

Poświęcenie pomnika pamięci Antoniego Derlagi ps. ,,Junak”

17.07.2018
Poświęcenie pomnika pamięci Antoniego Derlagi ps. ,,Junak”

Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski zaprasza na uroczyste poświęcenie pomnika Antoniego Derlagi pseudonim „Junak”, które odbędzie się już w najbliższą w niedzielę (22 lipca).

Wydarzenie zainauguruje Msza Święta w intencji Antoniego Derlagi przy pomniku na „Dębczaku” w Dębnie (godz. 13.00).

Podczas części artystycznej wystąpi Młodzieżowa Grupa Teatralna działająca przy Dębińskim Centrum Kultury.

Przebudowa dróg gminnych w Łysej Górze i Maszkienicach

Przebudowa dróg gminnych w Łysej Górze i Maszkienicach

Wakacje to intensywny czas pracy dla drogowców, którzy w tym okresie modernizują drogi w gminie Dębno.

Znacznej poprawie uległa chociażby droga „Łysa Góra Pańska Góra”. Koszt modernizacji to ponad 70 tysięcy złotych.Poza generalnym remontem samej jezdni o długości ponad 300 m, utwardzone zostały pobocza oraz wyregulowane studzienki.

II Turniej Sołectw w Dołach

II Turniej Sołectw w Dołach

W niedzielę, 29 lipca 2018 r. o godz. 15:30 przy scenie w Dołach odbędzie się II Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. W zawodach wezmą udział drużyny z  poszczególnych sołectw z terenu naszej gminy.

Uczestnicy turnieju rywalizując o miano najlepszej wsi, będą musieli się wykazać nie tylko sprawnością fizyczną, ale również zręcznością.

II Festyn Rodzinny w Dębnie

16.07.2018
II Festyn Rodzinny w Dębnie

W najbliższy weekend w Dębnie odbędzie się II Festyn Rodzinny  „Na sportowo”. W sobotę o godz. 20.00 przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Pretekst Band”.

Natomiast w niedzielę 22 lipca na kompleksie sportowym „Orlik” w Dębnie od godz. 16.00 będą trwały liczne gry, konkursy i zabawy.

Znamy najlepsze potrawy regionalne

16.07.2018
Znamy najlepsze potrawy regionalne

Na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyła się doroczna Biesiada Agroturystyczna. Głównym punktem tego wydarzenia był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z gminy Dębno.

Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, aby wybrać najlepsze z najlepszych potraw.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 229