GMINA

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Wydarzenia

IV edycja konkursu „Miej zasady – segreguj odpady” podsumowana

IV edycja konkursu „Miej zasady – segreguj odpady” podsumowana

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie, 10 maja 2019 roku, miało miejsce uroczyste podsumowanie IV edycji konkursu ekologicznego, na które zostały zaproszone delegacje przedszkolaków i uczniów, którzy przygotowywali prace, a także opiekunowie, wychowawcy i dyrektorzy placówek oświatowych biorących udział w konkursie. Ponadto obecni byli wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Jacek Szklarz, Sekretarz Gminy Dębno Justyna Wójtowicz-Woda, Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Socjalnych i Sportu Marek Przeklasa.

10.05.2019

Uprzejmie informujemy, że odwołany ze względu na warunki atmosferyczne oraz stan murawy IV Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Dębno z dnia 1 maja 2019r. odbędzie się 19 maja 2019 roku. Turniej rozegrany zostanie na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Dębno, rozpoczęcie o godzinie 14:00.

VI Dębiński Bieg po Flagę – zakończony sukcesem

8.05.2019
VI Dębiński Bieg po Flagę – zakończony sukcesem

W piątek, 3 maja 2019 r., już po raz szósty odbył się Dębiński Bieg po Flagę. Impreza sportowa, która ma na celu propagowanie postaw patriotycznych, uczczenie kolejnych rocznic ustanowienia Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Konstytucji 3 Maja oraz promowanie biegania i Nordic Walking - cieszy się z roku na rok, coraz większym zainteresowaniem. Na linii startu w tym roku stanęło 481 uczestników, którzy wzięli udział w różnych kategoriach: począwszy od biegu na 150m przeznaczonego dla najmłodszych dzieci, a skończywszy na trasie 10km dla bardziej zaawansowanych biegaczy.

Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

3.05.2019
Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

Dziś przypada rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, czyli jedno z najważniejszych świąt państwowych obchodzonych w naszym kraju. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja została uchwalona przez Sejm Wielki w 1791 roku. Była to pierwsza ustawa zasadnicza w Europie i druga na świecie.

Remiza OSP Sufczyn z dofinansowaniem

2.05.2019
Remiza OSP Sufczyn z dofinansowaniem

Po raz kolejny Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Tym razem, dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Małopolskiego prace remontowo-budowlane prowadzone będą w remizie  OSP w Sufczynie. Na ten cel Gmina Dębno otrzymała aż 31.619,00 zł.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2.05.2019
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dziś, 2 maja, obchodzimy w naszym kraju Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to młode święto, którego jubileuszową 15 rocznicę obchodzimy w tym roku. Ustanowione przez Sejm RP w 2004 roku stało się dla Polaków okazją do okazania przywiązania i szacunku dla ojczystych barw.

Ratujemy cenne arcydzieła małej architektury sakralnej

30.04.2019
Ratujemy cenne arcydzieła małej architektury sakralnej

Gmina Dębno, co roku stara się o pozyskanie dofinansowania umożliwiającego poprawienie stanu kolejnych cennych arcydzieł małej architektury sakralnej wpisanych w obraz naszych sołectw. Przydrożne kapliczki, figury i krzyże stanowią nie tylko element polskiego krajobrazu, ale są również przykładem dziedzictwa narodowego, o które powinniśmy dbać, aby kolejne pokolenia mogły doceniać ich piękno.

Uroczysta Sesja Rady Gminy Dębno

26.04.2019
Uroczysta Sesja Rady Gminy Dębno

25 kwietnia 2019 r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Dębno. Podczas niej wręczono 44 medale „Za zasługi dla Obronności Kraju”. Odznaczenie te przyznano zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 grudnia 2018 r. na podstawie art. 2 ust. 5 ustawy z dnia 21 kwietnia 1966 r. o ustanowieniu medalu „Za zasługi dla Obronności Kraju” w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej. Medale przyznawane są rodzicom, którzy wychowali co najmniej trójkę dzieci na wzorowych żołnierzy.

Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla Gmin Województwa Małopolskiego

26.04.2019

Informujemy, że w ramach partnerskiego projektu budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla Gmin Województwa Małopolskiego został ogłoszony przetarg na BIP-ie Gminy Kocmyrzów – Luborzyca. Poniżej podajemy link, pod którym można zapoznać się ze szczegółami: https://bip.malopolska.pl/ugkocmyrzowluborzyca,a,1589181,partnerski-projekt-budowy-instalacji-odnawialnych-zrodel-energii-dla-gmin-wojewodztwa-malopolskiego.html.

Prawie 100 mln zł dla zagrożonych wykluczeniem z terenu Województwa Małopolskiego

24.04.2019
Blisko 8 tysięcy dzieci i młodzieży zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, a także ich rodziców otrzyma pomoc dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Z konkretnej pomocy, edukacyjnych zajęć, a także fachowego poradnictwa skorzystają podopieczni 169 placówek wsparcia dziennego. W tej edycji konkursu dofinansowanie otrzyma aż 35 projektów, opiewających na kwotę prawie 97 mln zł. Bony gwarantujące przyznanie unijnych dotacji przedstawicielom samorządów i instytucji przekazał wicemarszałek Łukasz Smółka.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 240