GMINA

Podsumowanie XV posiedzenia Rady Gminy Dębno

31.01.2020
Podsumowanie XV posiedzenia Rady Gminy Dębno

W dniu 31 stycznia w sali narad urzędu odbyło się XV posiedzenie Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023. Głównym punktem uroczystej części sesji było wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela na stopień nauczyciela mianowanego Pani Małgorzacie Łysiek-Baca nauczycielowi Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej.

Noworoczne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich

27.01.2020
Noworoczne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich

W ubiegłą sobotę, 25 stycznia, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie osób działających w Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Dębno, które rok rocznie organizowane jest z inicjatywy pana Wójta Wiesława Kozłowskiego.

102. urodziny – wyjątkowe święto pani Anieli Kądziołki

27.01.2020
102. urodziny – wyjątkowe święto pani Anieli Kądziołki

W miniony piątek, 24 stycznia, swoje 102. urodziny obchodziła pani Aniela Kądziołka, pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej Sióstr Służebniczek NMP w Porąbce Uszewskiej. Solenizantka przyszła na świat 24 stycznia 1918 roku, jako córka Zuzanny i Jana Mleczko, większość swojego życia mieszkała w Dołach.

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w całej Małopolsce

24.01.2020
System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w całej Małopolsce

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność  wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON.

Uroczystość przekazania wozu strażackiego w Jastwi

23.01.2020
Uroczystość przekazania wozu strażackiego w Jastwi

W minioną sobotę, 18 stycznia br. w jednostce OSP Jastew odbyło się uroczyste przekazanie druhom-ochotnikom nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W wydarzeniu wzięli udział: Piotr Konar - przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Wiesław Kozłowski – Wójt Gminy Dębno, Wojciech Hebda – Radny Gminy, przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Brzesku – Wojciech Podleś, przedstawiciele Zarządu Gminnego OSP: Paweł Kraj – Komendant gminny, Bogdan Bibro – Prezes Zarządu Gminnego, a także Marek Hebda – Naczelnik OSP Jastew, oraz Wit Kural – Prezes jednostki.

Informacja o kwalifikacji wojskowej

16.01.2020
Informacja o kwalifikacji wojskowej

Urząd Gminy Dębno informuje, że zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Małopolskiego z dnia 16 stycznia 2020 r., kwalifikacja wojskowa dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Dębno, zostanie przeprowadzona w dniach od 24 lutego 2020 r. do 26 lutego 2020 r., natomiast 4 marca 2020 r. odbędzie się kwalifikacja kobiet.

Nabór do Rządowego Programu KLUB – edycja 2020

14.01.2020
Nabór do Rządowego Programu KLUB – edycja 2020

Ministerstwo Sportu i Turystyki (aktualnie Ministerstwo Sportu) prowadzi nabór wniosków do rządowego programu „Klub” edycja 2020.

Lekki samochód pożarniczy, quad oraz dodatkowe wyposażenie - w posiadaniu strażaków ochotników

14.01.2020

W sobotę, 11 stycznia br., w remizie OSP w Niedźwiedzy odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu ratowniczego oraz pojazdów dla strażaków ochotników z terenu naszej gminy. Doposażenie jednostek było możliwe dzięki pozyskaniu dotacji z Funduszu Sprawiedliwości.

W uroczystości przekazania wzięli udział: Piotr Sak – Poseł na Sejm RP, Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Wiesław Kozłowski – Wójt Gminy Dębno oraz przedstawiciele poszczególnych OSP.

13.01.2020
Harmonogram naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020

Modernizacja gospodarstw rolnych - w obszarze d - już w marcu! Kiedy i o co jeszcze można będzie się ubiegać w ARiMR w tym roku? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020 na stronie ARiMR i na profilu na Facebooku.

13.01.2020

[ poprzednia| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | następna ] stron: 267