GMINA

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Wydarzenia

Ludowe Kluby Sportowe z podpisanymi umowami na realizację projektów z zakresu rozwoju sportu

18.03.2020

Ludowe Kluby Sportowe, podpisały umowy dotacyjne. Z przedstawicielem każdego z klubów Wójt Gminy Dębno spotkał się na oficjalnym podpisaniu umów na realizację projektów. Podczas, spotkania Wójt Gminy zaznaczał, że sport jest nieodłącznym elementem naszego życia, a działalność klubów sportowych jest niezwykle ważna w sportowej aktywizacji społeczności lokalnej.

X gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w PSP w Łoniowej

11.03.2020
X gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  w PSP w Łoniowej

Już po raz kolejny w Gminie Dębno  odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. Kolejną edycję Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i średnich, zorganizowano w celu popularyzacji znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Dzień Sołtysa

11.03.2020
Dzień Sołtysa

Drodzy Sołtysi,

z okazji przypadającego dziś  Dnia Sołtysa składam najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w rozwiązywaniu problemów społeczności lokalnej oraz samych sukcesów w działalności sołeckiej. Jednocześnie składam szczere podziękowania za trud i wysiłek w sprawowaniu swojej funkcji  oraz zaangażowanie jakie wkładacie w rozwój i polepszenie jakości życia społeczności  w naszej gminie.

Z wyrazami szacunku, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski

Kraina malucha – rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Dębno

10.03.2020
Kraina malucha – rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Dębno

W celu poprawy jakości wychowania przedszkolnego, Gmina Dębno podpisała umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości na realizację projektu pod nazwą „Kraina malucha – rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Dębno”. Wniosek o dofinansowanie tego projektu został wcześniej zatwierdzony przez Zarząd Województwa Małopolskiego, który przyznał naszej gminie środki w wysokości 614 848,75 złotych.

Obchody Dnia Kobiet w Gminie Dębno

9.03.2020
Obchody Dnia Kobiet w Gminie Dębno

Wczoraj 8 marca w Dniu Kobiet w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się wyjątkowy koncert dedykowany wszystkim Paniom z Gminy Dębno. Gwiazdą wieczoru był znany już szerszej publiczności utalentowany i pełen energii Kuba Jurzyk finalista IV edycji X Factor. Program spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i  spodobał wszystkim zebranym. Na sali nie zabrakło Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, który wraz z Dyrektorem DCK Łukaszem Przybyło złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom i obdarowali każdą z nich symboliczną różą.

Gminne Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2.03.2020
Gminne Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2020 roku Mszą Świętą w Kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biadolinach Radłowskich rozpoczęły się gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Obchody Dnia Kobiet w Dębińskim Centrum Kultury - Koncert

25.02.2020
Obchody Dnia Kobiet w Dębińskim Centrum Kultury - Koncert

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się w niedzielę, 8 marca 2020 roku o godzinie 18:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.  Gwiazdą wieczoru będzie młody, ale znany już szerszej publiczności wokalista, finalista IV edycji programu X Factor, KUBA JURZYK.

Podsumowanie XVI Sesji Rady Gminy Dębno

21.02.2020
Podsumowanie XVI Sesji Rady Gminy Dębno

W dniu 21 lutego 2020 r. w sali narad urzędu odbyło się XVI posiedzenie Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023. W pierwszej części Radni rozpatrzyli sprawozdanie z działalności Związku Międzygminnego do Spraw Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku oraz sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Dębno.

Gminny Konkurs Matematyczny w języku angielskim "Math Challenges"

20.02.2020
Gminny Konkurs Matematyczny w języku angielskim "Math Challenges"

19 lutego 2020 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się  Gminny Konkurs Matematyczny w języku angielskim „Math Challenges”. To już druga edycja tego konkursu. W grudniu 2019 r. uczniowie siódmych i ósmych klas szkół podstawowych gminy Dębno przystąpili do etapu szkolnego, a dzisiaj najlepsi spotkali się na etapie gminnym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze. W konkursie wzięło udział 14 najlepszych uczniów z Gminy Dębno. Uczniowie musieli rozwiązać  zadania matematyczne otwarte i zamknięte, których treść była w języku angielskim.

Wręczono kolejne tablety w ramach „Małopolski E-senior”

6.02.2020
Wręczono kolejne tablety w ramach „Małopolski E-senior”

W środę, 5 lutego, zakończył się kolejny kurs przeprowadzony w ramach projektu „Małopolski E-senior”. Brało w nim udział kilkunastu mieszkańców gminy Dębno, którzy ukończyli 65 lat. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

[ poprzednia| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | następna ] stron: 267

Kapliczki Małopolski