GMINA

Strona główna » GMINA » Wydarzenia » Wydarzenia

Kolejne inwestycje drogowe zakończone

Kolejne inwestycje drogowe zakończone

W gminie Dębno kolejne odcinki dróg zostały zmodernizowane. Wartość prac drogowych to ponad 2,6 miliona złotych.

W Woli Dębińskiej w sumie wyremontowano odcinki dróg o łącznej długości ponad 1100 metrów. Zakres przeprowadzonych robót objął między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowych, wyrównanie i wykonanie podbudowy, ścięcie poboczy i plantowanie terenu, wykonano też chodnik.

Na tym jednak nie koniec dobrych informacji. Nowa nawierzchnia wraz z poboczami pojawiła się również na drodze gminnej Niedźwiedza do Grabiny na długości 530 metrów, co kosztowało 138 tysięcy złotych.

Życzenia świąteczne i noworoczne

Życzenia świąteczne i noworoczne

Wójta Gminy Dębno i Przewodniczącego Rady Gminy

II Sesja Rady Gminy Dębno

3.12.2018
II Sesja Rady Gminy Dębno

W dniu 30 listopada 2018 r. odbyła się II sesja Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023. Na sesji podjęto uchwały między innymi w sprawie:

- określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Dębno,

- zmiany uchwały Rady Gminy Dębno Nr X/211/2012 z dnia 27 grudnia 2012 r., w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty,

- określenia zasad udzielania spółce wodnej dotacji z budżetu Gminy Dębno na utrzymanie wód i urządzeń wodnych.

Radni zainaugurowali kadencję

Radni zainaugurowali kadencję

W poniedziałek w sali narad Urzędu Gminy Dębno odbyła się inauguracyjna sesja Rady Gminy Dębno. Podczas posiedzenia ślubowanie złożył wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz nowo wybrani radni.

100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę

100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę

W niedzielę 11 listopada Polacy obchodzili rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Równo sto lat temu w 1918 roku Polska powróciła na mapy Europy i Świata po 123 latach niewoli. W całym kraju zorganizowane zostały liczne wydarzenia, które miały upamiętnić tę niezwykłą 100. rocznicę.

Obchody 100 lecia szkoły i odzyskania przez Polskę Niepodległości

Obchody 100 lecia szkoły i odzyskania przez Polskę Niepodległości

W piątek 9 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich odbyła się uroczystość z okazji 100 lecia szkoły połączona z obchodami odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nadanie sztandaru szkole w Dębnie

Nadanie sztandaru szkole w Dębnie

W dniu 8 listopada 2018 roku w Kościele p.w. św. Małgorzaty w Dębnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość poświęcenia i nadania nowego sztandaru szkoły.

Uroczystości obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

9.11.2018
Uroczystości obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza mieszkańców gminy do wzięcia udziału w uroczystościach  organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2018 r.

Oficjalne wyniki wyborów

Oficjalne wyniki wyborów

21 października wybieraliśmy radnych sejmikowych, powiatowych, gminnych oraz zdecydowaliśmy, kto przez najbliższe 5 lat będzie wójtem gminy Dębno.

W wyborach samorządowych o fotel wójta gminy Dębno ubiegało się dwóch kandydatów - dotychczasowy wójt Wiesław Kozłowski, który o reelekcję walczył z ramienia KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Tomasz Gurgul, wystawiony przez KWW Inicjatywa Samorządowa.

VIII Sesja Rady Gminy

VIII Sesja Rady Gminy

W dniu 19.10.2018 r. odbyła się ostatnia VIII sesja Rady Gminy Dębno w kadencji 2014-2018. Przed rozpoczęciem sesji, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi podziękował, zaproszonym i przybyłym na sesję, kierownikom z poszczególnych wydziałów Urzędu Gminy Dębno oraz Dyrektorom: Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Usług Komunalnych i Dębińskiego Centrum Kultury.

[ poprzednia| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | następna ] stron: 244