GMINA

Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Dębno

19.07.2019
Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Dębno

W czwartek, 18 lipca w sali narad urzędu gminy odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Dębno. Była to XI sesja w kadencji 2018-2023, podczas której odbyło się uroczyste ślubowanie nowo wybranego radnego Pana Marcina Gurgula. Radny z okręgu Nr 15 został wybrany w wyborach uzupełniających przeprowadzonych w dniu 7 lipca br.

Kolejne środki zewnętrzne dla Gminy Dębno

18.07.2019
Kolejne środki zewnętrzne dla Gminy Dębno

50 tys. złotych to kolejna dotacja jaką otrzymała Gmina Dębno z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu "Małopolskie Remizy 2019". Środki te zostaną wydatkowane na termomodernizację remizy strażackiej w Sufczynie wraz zagospodarowaniem terenu.

Sufczyn coraz bezpieczniejszy

16.07.2019
Sufczyn coraz bezpieczniejszy

Mieszkańcy Sufczyna mogą już korzystać z nowych chodników. W wyniku prac budowlanych powstało 420 metrów kolejnych ciągów pieszych zlokalizowanych wzdłuż dróg powiatowych Sufczyn-Gwoździec oraz Biadoliny-Sufczyn.

Ponad 86 tysięcy złotych dofinansowania do hali w Dębnie

12.07.2019
Ponad 86 tysięcy złotych dofinansowania do hali w Dębnie

Gmina Dębno złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w ramach dofinansowania robót budowlanych dotyczący obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kolejna siłownia w naszej gminie!

Kolejna siłownia w naszej gminie!

Dobiegła końca modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej przy boisku sportowym LKS Victoria. W ramach zadania powstała kolejna w naszej gminie siłownia, tym razem zlokalizowana wewnątrz budynku.

Pierwsze wypłaty 500+ na pierwsze dziecko zrealizowane

Pierwsze wypłaty 500+ na pierwsze dziecko zrealizowane

Wójt Gminy Dębno informuje, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dnia 04.07.2019 r. zrealizował pierwszą wypłatę świadczenia wychowawczego 500+ na podstawie przepisów obowiązujących od 01.07.2019 r. rozszerzających uprawnienia do świadczenia wychowawczego 500+ bez względu na dochód. W ramach programu zostało wypłacone świadczenie wychowawcze na kwotę 53 500 zł na 107 dzieci. Kolejna wypłata świadczenia zostanie zrealizowana 18.07.2019 r. Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną, oraz od 01.08.2019 r. drogą tradycyjną – papierową.

Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

9.07.2019
Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

W ubiegłą niedzielę, 7 lipca, na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyła się XXII Biesiada Agroturystyczna. Tradycyjnie głównym punktem tego wydarzenia był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z gminy Dębno oraz gościnnie przez KGW z Biadolin Radłowskich.

Dwie placówki szkolne z dotacjami na nowe kuchnie i jadalnie

5.07.2019
Dwie placówki szkolne z dotacjami na nowe kuchnie i jadalnie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Prof. Franciszka Bujaka w Maszkienicach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej otrzyma w tym roku dotacje. W ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 gmina Dębno pozyskała dotacje celowe na zadanie dotyczące doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia).

Doceniając ceramiczne dziedzictwo – ścieżka historyczna ukończona

4.07.2019
Doceniając ceramiczne dziedzictwo – ścieżka historyczna ukończona

W Łysej Górze została zrealizowana inwestycja pn. „Budowa ścieżki historycznej wokół amfiteatru „Krakus” w Łysej Górze", która realizowana była w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

Nowa kuchnia w OSP Jaworsko

3.07.2019
Nowa kuchnia w OSP Jaworsko

Zakończyły się prace związane z modernizacją kuchni w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku. W ramach prac remontowo-budowlanych wykonano nową posadzkę, oświetlenie, a także instalację C.O. Zakres przeprowadzonych robót objął również wymianę stolarki drzwiowej oraz ułożenie płytek ściennych. Ponadto pomieszczenie zyskało nowe wyposażenie w postaci mebli i sprzętu kuchennego.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 242