Wydarzenia szkolne

W Woli Dębińskiej uczcili Dzień Niepodległości

16.11.2016
W Woli Dębińskiej uczcili Dzień Niepodległości

„Wolność krzyżami się mierzy” – te słowa w pełni odzwierciedlają polską drogę do niepodległości i dlatego stały się hasłem przewodnim gminnej akademii z okazji 98. rocznicy odzyskania suwerenności przez naszą Ojczyznę. Uroczystość odbyła się 10 listopada w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej. Przybyło na nią wielu zaproszonych gości, m.in.  Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Irena Kowal, Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda, ksiądz dziekan Jerzy Krzanowski, a także dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Dębno wraz z pocztami sztandarowymi.

Dzień Niepodległości w Biadolinach Szlacheckich

16.11.2016
Dzień Niepodległości w Biadolinach Szlacheckich

10 listopada 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich odbył się uroczysty apel poświęcony 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa V i VI  pod kierunkiem Krystiana Sadłonia i Roberta Sowy przygotowała prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu. Scenografię zaś przygotowała Barbara Jeleń.

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Niedźwiedzy

15.11.2016
Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Niedźwiedzy

11 listopada dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy wystąpiły z montażem słowno – muzycznym na uroczystości środowiskowej w miejscowym kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

„Gimnazjada – na 11 listopada” w Porąbce Uszewskiej

15.11.2016
„Gimnazjada – na 11 listopada” w Porąbce Uszewskiej

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.  Z tej okazji oprócz zmiany warty, apelu poległych, salw honorowych przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie – odbywają się w całej Polsce marsze, biegi, koncerty. Dlatego w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej zorganizowano po raz pierwszy „Gimnazjadę – na 11 listopada”.

Obchody Dnia Niepodległości w przedszkolu w Woli Dębińskiej

14.11.2016
Obchody Dnia Niepodległości w przedszkolu w Woli Dębińskiej

10 listopada 2016 roku w Przedszkolu Publicznym w Woli Dębińskiej im. Jana Pawła II  odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przedszkolaki wiedzą, że data 11 listopada to bardzo ważny dzień w historii Polski.

Dzień Niepodległości w przedszkolu w Łoniowej

14.11.2016
Dzień Niepodległości w przedszkolu w Łoniowej

10 listopada 2016 roku w Przedszkolu w Łoniowej  odbyła się uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedenasty listopada – to rocznica poważna, podniosła i wielka, ale możliwa do uczczenia również w przedszkolu. Podczas akademii dzieci 5- i 6-letnie zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt. ,,Droga do niepodległości”. Przedszkolaki piosenką, wierszem i tańcem (m.in. polonezem, polką, kujawiakiem) „oprowadziły” widzów przez historię naszego kraju, jego bogatą tradycję, oddały również szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo.

Ogólnopolski konkurs "Barwy jesieni"

2.11.2016
Ogólnopolski konkurs "Barwy jesieni"

Październik to miesiąc, w którym zachodzą dynamiczne zmiany w otaczającej nas przyrodzie. To szczególne piękno jesiennych barw i krajobrazów mieli zaobserwować i utrwalić  w swoich pracach uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Barwy jesieni”, zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne w Łoniowej.

Spotkania w Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

Spotkania w Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

W ostatnich tygodniach w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej odbyły się liczne uroczystości dla dzieci i rodziców.

Odblaskowa Szkoła 2016

Odblaskowa Szkoła 2016

26 października w Zespole Szkół w Łysej górze odbył się, szkolny turniej wiedzy "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". W tym roku patronat nad całą uroczystością objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który przekazał uczestnikom konkursu nagrody książkowe i odblaski.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

21.10.2016
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października wypadł “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Już w tygodniach poprzedzających tę okoliczność, dzieci w Zespole Szkół w Łysej Górze przypominały sobie fundamentalne czynności ratujące życie (czyli 30 uciśnięć i 2 wdechy), na fantomach przekazanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ] stron: 17