Wydarzenia szkolne

„Gimnazjada – na 11 listopada” w Porąbce Uszewskiej

15.11.2016
„Gimnazjada – na 11 listopada” w Porąbce Uszewskiej

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.  Z tej okazji oprócz zmiany warty, apelu poległych, salw honorowych przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie – odbywają się w całej Polsce marsze, biegi, koncerty. Dlatego w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej zorganizowano po raz pierwszy „Gimnazjadę – na 11 listopada”.

Obchody Dnia Niepodległości w przedszkolu w Woli Dębińskiej

14.11.2016
Obchody Dnia Niepodległości w przedszkolu w Woli Dębińskiej

10 listopada 2016 roku w Przedszkolu Publicznym w Woli Dębińskiej im. Jana Pawła II  odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przedszkolaki wiedzą, że data 11 listopada to bardzo ważny dzień w historii Polski.

Dzień Niepodległości w przedszkolu w Łoniowej

14.11.2016
Dzień Niepodległości w przedszkolu w Łoniowej

10 listopada 2016 roku w Przedszkolu w Łoniowej  odbyła się uroczystość z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedenasty listopada – to rocznica poważna, podniosła i wielka, ale możliwa do uczczenia również w przedszkolu. Podczas akademii dzieci 5- i 6-letnie zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt. ,,Droga do niepodległości”. Przedszkolaki piosenką, wierszem i tańcem (m.in. polonezem, polką, kujawiakiem) „oprowadziły” widzów przez historię naszego kraju, jego bogatą tradycję, oddały również szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo.

Ogólnopolski konkurs "Barwy jesieni"

2.11.2016
Ogólnopolski konkurs "Barwy jesieni"

Październik to miesiąc, w którym zachodzą dynamiczne zmiany w otaczającej nas przyrodzie. To szczególne piękno jesiennych barw i krajobrazów mieli zaobserwować i utrwalić  w swoich pracach uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Barwy jesieni”, zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne w Łoniowej.

Spotkania w Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

Spotkania w Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

W ostatnich tygodniach w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej odbyły się liczne uroczystości dla dzieci i rodziców.

Odblaskowa Szkoła 2016

Odblaskowa Szkoła 2016

26 października w Zespole Szkół w Łysej górze odbył się, szkolny turniej wiedzy "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". W tym roku patronat nad całą uroczystością objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który przekazał uczestnikom konkursu nagrody książkowe i odblaski.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

21.10.2016
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października wypadł “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Już w tygodniach poprzedzających tę okoliczność, dzieci w Zespole Szkół w Łysej Górze przypominały sobie fundamentalne czynności ratujące życie (czyli 30 uciśnięć i 2 wdechy), na fantomach przekazanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Kosmiczna wiedza mieszkańca Sufczyna

18.10.2016
Kosmiczna wiedza mieszkańca Sufczyna

Szóstego października, podczas VII Sieradzkiej Konferencji Kosmicznej, zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kosmicznej  „Słońce - najbliższa gwiazda”. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Mateusz Sacha z Sufczyna.

Dzień Patrona Szkoły w Łoniowej

17.10.2016
Dzień Patrona Szkoły w Łoniowej

W czwartek 13 października Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowej obchodziła uroczystość Dnia swojego Patrona – Jana Pawła II. 16 października 2016 roku mija dziesiąta rocznica, kiedy  placówka przyjęła to zaszczytne a zarazem zobowiązujące imię. Jan Paweł II był człowiekiem wielkim w swej wierze, mądrości  i miłości, ale także skromności, życzliwości i dobroci. Dlatego w każdej dziedzinie życia stanowi przykład do naśladowania.

Nauka poprzez zabawę w Woli Dębińskiej

11.10.2016
Nauka poprzez zabawę w Woli Dębińskiej

Na terenie Gminy Dębno realizowany jest projekt „Aktywni Obywatele w Powiecie Brzeskim”, który ma na celu wzmocnienie dialogu publicznego i obywatelskiego oraz poprawę partycypacji społecznej na terenie powiatu. Jest on przeznaczony dla mieszkańców, a w szczególności dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ] stron: 17