Wydarzenia szkolne

Szkolenia w ramach programów „PO WER” i „Erasmus +” – podsumowanie

21.12.2016
Szkolenia w ramach programów „PO WER” i „Erasmus +” – podsumowanie

Nauczyciele Zespołu Szkół w Łysej Górze kontynuują doskonalenie zawodowe, wyjeżdżając na zagraniczne szkolenia finansowane ze środków unijnych w ramach programów PO WER, oraz Erasmus+.

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

21.12.2016
Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

W dniach: 6, 7 i 12 grudnia 2016 r. UKS „Wolania” przy współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej – w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pt. „Sport przepustką do kariery i zdrowego stylu życia” – zorganizował turniej piłki ręcznej dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Dębno.

„Gwiazda Betlejemska”

20.12.2016
„Gwiazda Betlejemska”

Święta Bożego Narodzenia poprzedza Wigilia – dzień, w którym gromadzimy się w gronie rodziny, by wspólnie zasiąść do świątecznego stołu. Tradycyjnie, przed wieczerzą wigilijną, będziemy wypatrywać tzw. „pierwszej gwiazdki”. W tym roku, 24 grudnia, gdy tylko Słońce skryje się za horyzontem należy spojrzeć w kierunku południowym. Po godzinie 16:00, jeśli chmury nie zakryją nieba, około 20 stopni nad linią horyzontu zauważymy jasny obiekt, który szybko nazwiemy „pierwszą gwiazdką”. Okazuje się jednak, że to nie gwiazda, a planeta Wenus.

Podsumowanie projektu "Jestem mały, wiem więcej"

19.12.2016
Podsumowanie projektu "Jestem mały, wiem więcej"

8 grudnia 2016 roku w szkolnej sali gimnastycznej w Łoniowej miało miejsce podsumowanie projektu pod nazwą "Jestem mały, wiem więcej". Jego celem było podniesienie wiedzy i świadomości najmłodszych w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Projekt autorski Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego, przy współpracy z OSP Łoniowa zrealizowano w klasach I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej. Skorzystało z niego 33 uczniów.

"A jednak ludzie są dobrzy"

14.12.2016
"A jednak ludzie są dobrzy"

Od wielu lat uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Sufczynie aktywnie uczestniczą w akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”, która w tym roku była organizowana po raz szesnasty.

Udało się przygotować dwadzieścia sześć paczek dla potrzebujących rodzin. Wszyscy ofiarnie zaangażowali się w zbiórkę żywności, odzieży, środków czystości, artykułów gospodarstwa domowego.

Wśród darczyńców znaleźli się również mieszkańcy Gminy Dębno. Bardzo duże wsparcie finansowe okazali rodzice uczniów.

Koordynatorem akcji była Lucyna Potępa.

Wszystkim, którzy okazali dobre serce, składamy serdeczne podziękowania.

Podsumowanie XVIII edycji konkursu „Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości”

12.12.2016

8 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości", zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Łoniowej oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Mikołajkowo w Sufczynie

7.12.2016
Mikołajkowo w Sufczynie

Jak co roku w Zespole Szkół w Sufczynie był z wizytą miły, długo oczekiwany gość – Mikołaj. Sprawił on wiele radości uczniom, szczególnie tym najmłodszym. Odwiedził każdą klasę, wręczając dzieciom słodkie upominki, za które podziękowały, śpiewając piosenki.

Konkurs czytelniczy w Woli Dębińskiej

6.12.2016
Konkurs czytelniczy w Woli Dębińskiej

30 listopada w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Czytelniczy, poświęcony patronowi roku 2016 – Henrykowi Sienkiewiczowi. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

"Niebieski parasol" w Łysej Górze

6.12.2016
"Niebieski parasol" w Łysej Górze

Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku opracował projekt „Niebieski parasol – junior”, skierowany zarówno do dzieci szkół podstawowych, jak i ich rodziców pod kątem zjawiska przemocy i agresji.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Brzesku przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku opracował projekt „Niebieski parasol p1180944-copy-junior”, skierowany zarówno do dzieci szkół podstawowych, jak i ich rodziców pod kątem zjawiska przemocy i agresji. W związku z projektem 29 listopada uczniowie klas 3 i 5 SP wzięli udział w warsztatach, których głównym celem jest ograniczenie niepożądanych społecznie zachop1180947-copywań – agresji oraz przemocy,a także zwiększenie wrażliwości na krzywdę innych oraz wypracowanie skutecznych sposobów obrony.

Podsumowanie programu Erasmus + w Jaworsku

30.11.2016
Podsumowanie programu Erasmus + w Jaworsku

Wraz z końcem listopada przychodzi czas na podsumowanie naszego pierwszego projektu finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +. Projekt obejmował 5 mobilności zagranicznych do 4 państw europejskich.

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ] stron: 19