EDUKACJA

Drukuj drukuj

Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne

Podsumowanie projektu "Jestem mały, wiem więcej"

19.12.2016
Podsumowanie projektu "Jestem mały, wiem więcej"

8 grudnia 2016 roku w szkolnej sali gimnastycznej w Łoniowej miało miejsce podsumowanie projektu pod nazwą "Jestem mały, wiem więcej". Jego celem było podniesienie wiedzy i świadomości najmłodszych w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Projekt autorski Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego, przy współpracy z OSP Łoniowa zrealizowano w klasach I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej. Skorzystało z niego 33 uczniów.

"A jednak ludzie są dobrzy"

14.12.2016
"A jednak ludzie są dobrzy"

Od wielu lat uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Sufczynie aktywnie uczestniczą w akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”, która w tym roku była organizowana po raz szesnasty.

Udało się przygotować dwadzieścia sześć paczek dla potrzebujących rodzin. Wszyscy ofiarnie zaangażowali się w zbiórkę żywności, odzieży, środków czystości, artykułów gospodarstwa domowego.

Wśród darczyńców znaleźli się również mieszkańcy Gminy Dębno. Bardzo duże wsparcie finansowe okazali rodzice uczniów.

Koordynatorem akcji była Lucyna Potępa.

Wszystkim, którzy okazali dobre serce, składamy serdeczne podziękowania.

Podsumowanie XVIII edycji konkursu „Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości”

12.12.2016
Podsumowanie XVIII edycji konkursu „Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości”

8 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości", zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Łoniowej oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Mikołajkowo w Sufczynie

7.12.2016
Mikołajkowo w Sufczynie

Jak co roku w Zespole Szkół w Sufczynie był z wizytą miły, długo oczekiwany gość – Mikołaj. Sprawił on wiele radości uczniom, szczególnie tym najmłodszym. Odwiedził każdą klasę, wręczając dzieciom słodkie upominki, za które podziękowały, śpiewając piosenki.

Konkurs czytelniczy w Woli Dębińskiej

6.12.2016
Konkurs czytelniczy w Woli Dębińskiej

30 listopada w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Czytelniczy, poświęcony patronowi roku 2016 – Henrykowi Sienkiewiczowi. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

"Niebieski parasol" w Łysej Górze

6.12.2016
"Niebieski parasol" w Łysej Górze

Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku opracował projekt „Niebieski parasol – junior”, skierowany zarówno do dzieci szkół podstawowych, jak i ich rodziców pod kątem zjawiska przemocy i agresji.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Brzesku przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku opracował projekt „Niebieski parasol p1180944-copy-junior”, skierowany zarówno do dzieci szkół podstawowych, jak i ich rodziców pod kątem zjawiska przemocy i agresji. W związku z projektem 29 listopada uczniowie klas 3 i 5 SP wzięli udział w warsztatach, których głównym celem jest ograniczenie niepożądanych społecznie zachop1180947-copywań – agresji oraz przemocy,a także zwiększenie wrażliwości na krzywdę innych oraz wypracowanie skutecznych sposobów obrony.

Podsumowanie programu Erasmus + w Jaworsku

30.11.2016
Podsumowanie programu Erasmus + w Jaworsku

Wraz z końcem listopada przychodzi czas na podsumowanie naszego pierwszego projektu finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +. Projekt obejmował 5 mobilności zagranicznych do 4 państw europejskich.

Astronomiczny sukces uczniów i nauczycieli ZS w Porąbce Uszewskiej

23.11.2016
Astronomiczny sukces uczniów i nauczycieli ZS w Porąbce Uszewskiej

21 listopada 2016 roku do Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej przyjechali znamienici goście: Sebastian Soberski – astronom, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i redaktor czasopisma Urania, kierownik Planetarium i Obserwatorium w Grudziądzu oraz Małgorzata Misiak-Radomska, która jest dziennikarką, reporterką telewizji Grudziądz, autorką telewizyjnego programu popularnonaukowego „Obserwatorium”.

"Superksiężyc" w Porąbce Uszewskiej

18.11.2016
"Superksiężyc" w Porąbce Uszewskiej

14 listopada 2016 roku w godzinach wieczornych, z terenu obok Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej, uczniowie obserwowali niecodzienne i bardzo ciekawe zjawisko. Księżyc – naturalny satelita Ziemi – będąc w pełni, zbliżył się do swojej planety na odległość 356 512 km, osiągając na niebie największe rozmiary kątowe od 1948 roku.

W Woli Dębińskiej uczcili Dzień Niepodległości

16.11.2016
W Woli Dębińskiej uczcili Dzień Niepodległości

„Wolność krzyżami się mierzy” – te słowa w pełni odzwierciedlają polską drogę do niepodległości i dlatego stały się hasłem przewodnim gminnej akademii z okazji 98. rocznicy odzyskania suwerenności przez naszą Ojczyznę. Uroczystość odbyła się 10 listopada w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej. Przybyło na nią wielu zaproszonych gości, m.in.  Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Irena Kowal, Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda, ksiądz dziekan Jerzy Krzanowski, a także dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Dębno wraz z pocztami sztandarowymi.

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ] stron: 18

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12