Wydarzenia szkolne

Spotkanie Opłatkowe w Dębnie

29.12.2016
Spotkanie Opłatkowe w Dębnie

22 Grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie odbyło się Spotkanie Opłatkowe, zorganizowane przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Oprawę artystyczną spotkania zapewnili pracownicy szkoły oraz uczniowie, którzy wystąpili w przedstawieniu na temat cudu Bożego Narodzenia.

Wigilia w Biadolinach Szlacheckich

27.12.2016
Wigilia w Biadolinach Szlacheckich

22 grudnia cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich spotkała się, aby wspólnie świętować. Zgodnie z tradycją, w tym dniu odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych, który przygotowała pani Beata Urbaszewska.

„Nazaret” w Woli Dębińskiej

23.12.2016
„Nazaret” w Woli Dębińskiej

22 grudnia uczniowie z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej wystąpili w bożonarodzeniowym przedstawieniu pod tytułem „Nazaret… od tego wszystko się zaczęło”. Dzieci przedstawiły historię zwiastowania i cudu narodzin Jezusa. W jasełkach, oprócz elementów tradycyjnych nie zabrakło również nawiązań do czasów współczesnych.

Gość ze Sri Lanki w Woli Dębińskiej

22.12.2016
Gość ze Sri Lanki w Woli Dębińskiej

9 grudnia 2016 r. do Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej zawitał niezwykły gość.  Prosto ze Sri Lanki przybyła Vasundara Kalansuriya – studentka marketingu i zarządzania na University of Sri Jayawardenepuraw, która wzięła udział w projekcie organizowanym przez studencką międzynarodową organizację AIESEC w Krakowie.

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Woli Dębińskiej

22.12.2016
Konkurs Kolęd i Pastorałek w Woli Dębińskiej

19 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Woli Dębińskiej odbył się jubileuszowy, X Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych. Jak co roku cieszył się on dużym zainteresowaniem – do rywalizacji przystąpiło 37 uczniów.

Szkolenia w ramach programów „PO WER” i „Erasmus +” – podsumowanie

21.12.2016
Szkolenia w ramach programów „PO WER” i „Erasmus +” – podsumowanie

Nauczyciele Zespołu Szkół w Łysej Górze kontynuują doskonalenie zawodowe, wyjeżdżając na zagraniczne szkolenia finansowane ze środków unijnych w ramach programów PO WER, oraz Erasmus+.

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

21.12.2016
Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

W dniach: 6, 7 i 12 grudnia 2016 r. UKS „Wolania” przy współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej – w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pt. „Sport przepustką do kariery i zdrowego stylu życia” – zorganizował turniej piłki ręcznej dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Dębno.

„Gwiazda Betlejemska”

20.12.2016
„Gwiazda Betlejemska”

Święta Bożego Narodzenia poprzedza Wigilia – dzień, w którym gromadzimy się w gronie rodziny, by wspólnie zasiąść do świątecznego stołu. Tradycyjnie, przed wieczerzą wigilijną, będziemy wypatrywać tzw. „pierwszej gwiazdki”. W tym roku, 24 grudnia, gdy tylko Słońce skryje się za horyzontem należy spojrzeć w kierunku południowym. Po godzinie 16:00, jeśli chmury nie zakryją nieba, około 20 stopni nad linią horyzontu zauważymy jasny obiekt, który szybko nazwiemy „pierwszą gwiazdką”. Okazuje się jednak, że to nie gwiazda, a planeta Wenus.

Podsumowanie projektu "Jestem mały, wiem więcej"

19.12.2016
Podsumowanie projektu "Jestem mały, wiem więcej"

8 grudnia 2016 roku w szkolnej sali gimnastycznej w Łoniowej miało miejsce podsumowanie projektu pod nazwą "Jestem mały, wiem więcej". Jego celem było podniesienie wiedzy i świadomości najmłodszych w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Projekt autorski Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego, przy współpracy z OSP Łoniowa zrealizowano w klasach I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej. Skorzystało z niego 33 uczniów.

"A jednak ludzie są dobrzy"

14.12.2016
"A jednak ludzie są dobrzy"

Od wielu lat uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Sufczynie aktywnie uczestniczą w akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”, która w tym roku była organizowana po raz szesnasty.

Udało się przygotować dwadzieścia sześć paczek dla potrzebujących rodzin. Wszyscy ofiarnie zaangażowali się w zbiórkę żywności, odzieży, środków czystości, artykułów gospodarstwa domowego.

Wśród darczyńców znaleźli się również mieszkańcy Gminy Dębno. Bardzo duże wsparcie finansowe okazali rodzice uczniów.

Koordynatorem akcji była Lucyna Potępa.

Wszystkim, którzy okazali dobre serce, składamy serdeczne podziękowania.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ] stron: 17