Wydarzenia szkolne

Konkurs czytelniczy w Woli Dębińskiej

6.12.2016
Konkurs czytelniczy w Woli Dębińskiej

30 listopada w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Czytelniczy, poświęcony patronowi roku 2016 – Henrykowi Sienkiewiczowi. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

"Niebieski parasol" w Łysej Górze

6.12.2016
"Niebieski parasol" w Łysej Górze

Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku opracował projekt „Niebieski parasol – junior”, skierowany zarówno do dzieci szkół podstawowych, jak i ich rodziców pod kątem zjawiska przemocy i agresji.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Brzesku przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku opracował projekt „Niebieski parasol p1180944-copy-junior”, skierowany zarówno do dzieci szkół podstawowych, jak i ich rodziców pod kątem zjawiska przemocy i agresji. W związku z projektem 29 listopada uczniowie klas 3 i 5 SP wzięli udział w warsztatach, których głównym celem jest ograniczenie niepożądanych społecznie zachop1180947-copywań – agresji oraz przemocy,a także zwiększenie wrażliwości na krzywdę innych oraz wypracowanie skutecznych sposobów obrony.

Podsumowanie programu Erasmus + w Jaworsku

30.11.2016
Podsumowanie programu Erasmus + w Jaworsku

Wraz z końcem listopada przychodzi czas na podsumowanie naszego pierwszego projektu finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +. Projekt obejmował 5 mobilności zagranicznych do 4 państw europejskich.

Astronomiczny sukces uczniów i nauczycieli ZS w Porąbce Uszewskiej

23.11.2016
Astronomiczny sukces uczniów i nauczycieli ZS w Porąbce Uszewskiej

21 listopada 2016 roku do Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej przyjechali znamienici goście: Sebastian Soberski – astronom, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i redaktor czasopisma Urania, kierownik Planetarium i Obserwatorium w Grudziądzu oraz Małgorzata Misiak-Radomska, która jest dziennikarką, reporterką telewizji Grudziądz, autorką telewizyjnego programu popularnonaukowego „Obserwatorium”.

"Superksiężyc" w Porąbce Uszewskiej

18.11.2016
"Superksiężyc" w Porąbce Uszewskiej

14 listopada 2016 roku w godzinach wieczornych, z terenu obok Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej, uczniowie obserwowali niecodzienne i bardzo ciekawe zjawisko. Księżyc – naturalny satelita Ziemi – będąc w pełni, zbliżył się do swojej planety na odległość 356 512 km, osiągając na niebie największe rozmiary kątowe od 1948 roku.

W Woli Dębińskiej uczcili Dzień Niepodległości

16.11.2016
W Woli Dębińskiej uczcili Dzień Niepodległości

„Wolność krzyżami się mierzy” – te słowa w pełni odzwierciedlają polską drogę do niepodległości i dlatego stały się hasłem przewodnim gminnej akademii z okazji 98. rocznicy odzyskania suwerenności przez naszą Ojczyznę. Uroczystość odbyła się 10 listopada w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej. Przybyło na nią wielu zaproszonych gości, m.in.  Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Irena Kowal, Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda, ksiądz dziekan Jerzy Krzanowski, a także dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Dębno wraz z pocztami sztandarowymi.

Dzień Niepodległości w Biadolinach Szlacheckich

16.11.2016
Dzień Niepodległości w Biadolinach Szlacheckich

10 listopada 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich odbył się uroczysty apel poświęcony 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa V i VI  pod kierunkiem Krystiana Sadłonia i Roberta Sowy przygotowała prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu. Scenografię zaś przygotowała Barbara Jeleń.

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Niedźwiedzy

15.11.2016
Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Niedźwiedzy

11 listopada dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy wystąpiły z montażem słowno – muzycznym na uroczystości środowiskowej w miejscowym kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

„Gimnazjada – na 11 listopada” w Porąbce Uszewskiej

15.11.2016
„Gimnazjada – na 11 listopada” w Porąbce Uszewskiej

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.  Z tej okazji oprócz zmiany warty, apelu poległych, salw honorowych przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie – odbywają się w całej Polsce marsze, biegi, koncerty. Dlatego w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej zorganizowano po raz pierwszy „Gimnazjadę – na 11 listopada”.

Obchody Dnia Niepodległości w przedszkolu w Woli Dębińskiej

14.11.2016
Obchody Dnia Niepodległości w przedszkolu w Woli Dębińskiej

10 listopada 2016 roku w Przedszkolu Publicznym w Woli Dębińskiej im. Jana Pawła II  odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przedszkolaki wiedzą, że data 11 listopada to bardzo ważny dzień w historii Polski.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ] stron: 16

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin