Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne

XII Gminny Konkursu Plastyczny „Malowanie jest łatwe” pod hasłem „Józef Piłsudski w oczach dzieci”

26.05.2017

W związku ze 150 rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego sejm ustanowił rok 2017 rokiem marszałka - jak zaznaczono w uchwale - „niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków”. Dlatego 23 maja 2017r. w Publicznej  Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich odbył się XII Gminny Konkursu Plastyczny „Malowanie jest łatwe” poświęcony temu wielkiemu wodzowi.

Projekt PO WER SE w Zespole Szkół w Łysej Górze zakończony i pozytywnie oceniony

23.05.2017

Agencja Narodowa dokonała oceny jakościowej raportu końcowego, podsumowującego projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach programu PO WER SE, realizowany w Zespole Szkół w Łysej Górze. Projekt został wysoko oceniony przez Agencję, która przyznała szkole ocenę bardzo dobrą.

Akademia majowa w Sufczynie

Akademia majowa w Sufczynie

Dni Świąt Narodowych upamiętniają najjaśniejsze karty w historii polskiego narodu. Składany hołd twórcom Konstytucji 3 Maja zgromadził społeczność naszej szkoły, która spotkała się dnia 4 maja, aby podczas uroczystej akademii wrócić do testamentu Rzeczypospolitej Obojga Narodów, który stał się fundamentem rozwoju społeczeństwa polskiego, zbudowanym wokół praw i swobód obywatelskich, wolności wyznania czy tolerancji.

Święta majowe w Biadolinach Szlacheckich

Święta majowe w Biadolinach Szlacheckich

30 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich, przygotowani przez mgr Krystiana Sadłonia i Roberta Sowę, zaprezentowali młodszym kolegom akademię przypominającą rocznice majowe. Przypomniano historię Polski od czasów Sejmu Wielkiego, poprzez okres powstań narodowych, po czas wysiłku polskiego żołnierza na polach bitewnych II wojny światowej. Dekoracje przygotowane przez mgr Barbarę Jeleń oraz odświętne stroje uczniów i nauczycieli, wraz z nastrojem patriotyzmu rozchodzącym się po szkole przyczyniły się do wzruszenia części widzów.

Gminny etap Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego

Gminny etap Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego

Już kolejny raz Publiczna Szkoła Podstawowa w Dębnie gościła uczniów klas I – III z ośmiu szkół podstawowych z Gminy Dębno. 26 kwietnia 2017 roku odbył się gminny etap Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego, organizowanego przez szkołę wspólnie z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie i przy wsparciu Dębińskiego Centrum Kultury.

Witaj majowa jutrzenko!

3.05.2017
Witaj majowa jutrzenko!

Przed długim majowym weekendem w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej uczczono  226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczystą akademią.

Wyjazd do teatru w nagrodę za udział w Gminnym Przeglądzie Zespołów Teatralnych

28.04.2017
Wyjazd do teatru w nagrodę za udział w Gminnym Przeglądzie Zespołów Teatralnych

21 kwietnia 2017 odbył się wyjazd do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, sfinansowany przez Dębińskie Centrum Kulturyw ramach nagrody dla uczestników XVIII Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych 2017. W wycieczce uczestniczyły grupy z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach oraz Zespołu Szkół w Sufczynie.

Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

28.04.2017
Konkurs o tytuł  Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

„Działo się to w pobliżu Sandomierza. Głęboko w lesie stała malutka chatka. Żyła w niej samotna staruszka, która wcale nie była czarownicą, tylko podmienioną królewną…” – tak zaczęło się dyktando najeżone trudnościami, z którym zmierzyli się po raz 22. uczniowie kl. IV-VI biorący udział w walce o zwycięstwo w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Odbył się on 25. kwietnia b.r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach dzięki współpracy z Dębińskim Centrum Kultury.

VI Gminny Festiwal „Eko-Gala 2017”

24.04.2017
VI Gminny Festiwal „Eko-Gala 2017”

20 kwietnia 2017 r. w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się VI Gminny Festiwal „Eko-Gala 2017”, pod patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Na przeglądzie wystąpiły dzieci z dziewięciu oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Dębno, które zaprezentowały repertuar o tematyce ekologicznej.

Stowarzyszenie „Sztuka na Scenie” ruszyło do akcji

Stowarzyszenie „Sztuka na Scenie” ruszyło do akcji

No i stało się! Stowarzyszenie „Sztuka na Scenie” ruszyło do akcji. „Od początku lutego ostro zabraliśmy się do pracy, będziemy realizować projekt artystyczno-edukacyjny „Bajkowisko” dofinansowany przez Fundację BGK w ramach 9. edycji konkursu „Na dobry początek” – powiedziała prezes Stowarzyszenia, Katarzyna Gurgul.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 17