Wydarzenia szkolne

Witaj majowa jutrzenko!

3.05.2017
Witaj majowa jutrzenko!

Przed długim majowym weekendem w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej uczczono  226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczystą akademią.

Wyjazd do teatru w nagrodę za udział w Gminnym Przeglądzie Zespołów Teatralnych

28.04.2017
Wyjazd do teatru w nagrodę za udział w Gminnym Przeglądzie Zespołów Teatralnych

21 kwietnia 2017 odbył się wyjazd do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, sfinansowany przez Dębińskie Centrum Kulturyw ramach nagrody dla uczestników XVIII Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych 2017. W wycieczce uczestniczyły grupy z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach oraz Zespołu Szkół w Sufczynie.

Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

28.04.2017
Konkurs o tytuł  Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

„Działo się to w pobliżu Sandomierza. Głęboko w lesie stała malutka chatka. Żyła w niej samotna staruszka, która wcale nie była czarownicą, tylko podmienioną królewną…” – tak zaczęło się dyktando najeżone trudnościami, z którym zmierzyli się po raz 22. uczniowie kl. IV-VI biorący udział w walce o zwycięstwo w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Odbył się on 25. kwietnia b.r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach dzięki współpracy z Dębińskim Centrum Kultury.

VI Gminny Festiwal „Eko-Gala 2017”

24.04.2017
VI Gminny Festiwal „Eko-Gala 2017”

20 kwietnia 2017 r. w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się VI Gminny Festiwal „Eko-Gala 2017”, pod patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Na przeglądzie wystąpiły dzieci z dziewięciu oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Dębno, które zaprezentowały repertuar o tematyce ekologicznej.

Stowarzyszenie „Sztuka na Scenie” ruszyło do akcji

Stowarzyszenie „Sztuka na Scenie” ruszyło do akcji

No i stało się! Stowarzyszenie „Sztuka na Scenie” ruszyło do akcji. „Od początku lutego ostro zabraliśmy się do pracy, będziemy realizować projekt artystyczno-edukacyjny „Bajkowisko” dofinansowany przez Fundację BGK w ramach 9. edycji konkursu „Na dobry początek” – powiedziała prezes Stowarzyszenia, Katarzyna Gurgul.

Maraton czytania w Maszkienicach

Maraton czytania w Maszkienicach

29 marca w bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach odbył się  po raz drugi Maraton Czytania pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Tym razem czytano I część popularnej serii „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki pt. „Czerwone krzesło”. Inauguracji uroczystości dokonała dyrektor szkoły pani Dorota Batko, która odczytała pierwszy fragment książki, natomiast kolejne czytali uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście.

Powitanie wiosny w Porąbce Uszewskiej

31.03.2017
Powitanie wiosny w Porąbce Uszewskiej

Dzieci z Przedszkola w Porąbce Uszewskiej kolorowo i wesoło przywitały wiosnę. Spragnione ciepła i zieleni przedszkolaki, dzięki sprzyjającej pogodzie, szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek. Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca, dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach i pięknie przebrane w wiosenne zielone stroje, gdyż ten dzień to w Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej Zielony Dzień.

Ferie zimowe w DCK

16.02.2017
Ferie zimowe w DCK

Przez okres ferii zimowych w siedzibie Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi odbyła się półkolonia dla 100 dzieci z terenu Gminy Dębno. Codzienne zajęcia odbywały się w formie warsztatów: sportowo-rekreacyjnych, plastycznych, muzycznych, tanecznych, rytmicznych oraz recytatorsko-teatralnych.

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zimowe krajobrazy”

15.02.2017
Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zimowe krajobrazy”

7 lutego 2017 r. w Przedszkolu Publicznym w Łoniowej odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zimowe krajobrazy”, adresowanego  do dzieci 6-letnich z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na terenie całej Polski. Organizatorami konkursu byli: Przedszkole Publiczne w Łoniowej oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Dzień babci i dziadka w DCK

26.01.2017
Dzień babci i dziadka w DCK

W dniach 18 i 19 stycznia w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbyły się obchody dnia babci i dziadka. Były to dni pełne wzruszeń i radości dla wszystkich świętujących. W wyznaczonym dniu każda grupa dzieci oczekiwała na gości, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie swoich wnucząt z Przedszkola w Woli Dębińskiej.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 16

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin