Wydarzenia szkolne

Młodzi Europejczycy poznają naszą gminę

25.02.2019
Młodzi Europejczycy poznają naszą gminę

Zespół Szkół w Woli Dębińskiej po raz kolejny gości młodzież z różnych krajów Europy w ramach programu „Erasmus+”.

Sprawozdanie z Programu profilaktyczno – wychowawczego FERIE 2019

28.01.2019
Sprawozdanie z Programu profilaktyczno – wychowawczego FERIE 2019

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry, inni na obozy narciarskie, dla jeszcze innych był to czas wyjazdów do rodziny. Jednak grono uczniów nie miało możliwości wyjazdu. Dla tych, którzy zostali w domach, szkoła zorganizowała zimowisko. Celem zajęć było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracja uczniów, a także edukacja na temat zdrowego żywienia oraz przeciwdziałania uzależnieniom.

Zakończenie projektu Erasmus+ "Wielojęzyczny nauczyciel"

Zakończenie projektu Erasmus+ "Wielojęzyczny nauczyciel"

Początkiem grudnia zakończył się trwający przeszło rok projekt, pt. „Wielojęzyczny nauczyciel inspiracją i kluczem do sukcesu uczniów” finansowany w ramach europejskiego programu Erasmus +. Szkoła w Woli Dębińskiej otrzymała dofinansowanie w wysokości 23 962,00 Euro do wykorzystania na szkolenia zagraniczne nauczycieli i podniesienie jakości nauczania.

Szkolenie dla nauczycieli - Program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego

Szkolenie dla nauczycieli - Program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego

W Urzędzie Gminy Dębno początkiem listopada zostało zorganizowane dwudniowe szkolenie dla nauczycieli chcących realizować wśród swoich uczniów rekomendowany program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego. W szkoleniu uczestniczyło czternastu nauczycieli z sześciu szkół.

Wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

26.11.2018
Wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik  w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

"Naukobus"- wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej[1]

W dniach 8 i 9 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, gościła wystawa objazdowa "Naukobus", która jest częścią projektu "Nauka dla Ciebie" realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego.

W Porąbce Uszewskiej uczciło Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości

W Porąbce Uszewskiej uczciło Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości

8 listopada Przedszkole w Porąbce Uszewskiej uczciło Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości uroczystą akademią w wykonaniu dzieci 5 i 6 letnich. W akademii uczestniczyły rodziny dzieci oraz zaproszeni sponsorzy i dobroczyńcy przedszkola. Wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy oraz kilka pieśni patriotycznych.

Jesień w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

Jesień w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

Jesień w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej obfituje w ciekawe wydarzenia zarówno dla dzieci jak i rodziców. Po otrzymaniu oczyszczacza powietrza zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne, w których wzięły udział przedszkolaki, pracownicy przedszkola i rodzice. Dzieci spotkały się z ,,leśnikiem", który pokazał zaśmiecony las.

Konkurs plastyczny pt. "Jesienny cudaczek"

6.11.2018
Konkurs plastyczny pt. "Jesienny cudaczek"

Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych  zmian i fascynujących zjawisk. Ta barwna  pora roku  dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji.

Zakończenie realizacji projektu POWER w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej

9.10.2018

Projekt był zatwierdzony do realizacji w latach 2016-2018 i przewidywał 4 mobilności nauczycieli.

Dwóch nauczycieli udało się do Edynburga na kurs językowy i metodyczny, jeden na kurs językowy do Aberdeen, zaś ostatnie szkolenie miało miejsce w Niemczech.

Zaproszenie na 100-lecie szkoły w Biadolinach Szlacheckich

5.10.2018
Zaproszenie na 100-lecie szkoły w Biadolinach Szlacheckich

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlachceckich zapraszają absolwentów na 100-lecie szkoły. Uroczystość odbędzie się 09.11.2018 r. (piątek). Ze względów organizacyjnych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły do 10.10.2018 r. Tel. (14) 66-58-136, sp-bs@gminadebno.pl