Wydarzenia szkolne

XIX Gminy Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

28.05.2018
XIX Gminy Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

23 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Księdza Prałata Pułkownika Tadeusza Dłubacza w Sufczynie odbyła się XIX edycja konkursu ortograficznego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Brzeskiego i Wójta Gminy Dębno.

Rocznica Trzeciego Maja

8.05.2018
Rocznica Trzeciego Maja

27 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy siódmej przygotowani przez mgr Krystiana Sadłonia i Roberta Sowę, zaprezentowali młodszym kolegom akademię przypominającą rocznice majowe.

Wizyta kombatanta

8.05.2018
Wizyta kombatanta

26 kwietnia 2018 r. mury naszej szkoły gościły niezwykłą osobę. W swoich wojażach po szkołach w Polsce na naszą gościnną ziemię zawitał kombatant wileńskiej AK kapitan Jerzy Widejko ps. "Jureczek".

Prawda o Katyniu

Prawda o Katyniu

10 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy odbyła się uroczysta akademia poświęcona 78. rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy tragedii smoleńskiej. Uczniowie klasy VI w pięknych słowach przedstawili krótką historię Katynia - POLSKIEJ GOLGOTY WSCHODU - bestialskiego mordu na polskiej elicie politycznej w Związku Radzieckim.

Gminne Spotkania Teatralne

Gminne Spotkania Teatralne

12 kwietnia 2018 roku już po raz XIX odbyły się Gminne Spotkania Teatralne w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, w których wzięły udział cztery grupy teatralne.

Uczniowie z Publicznej Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego, których opiekunem była Pani Ewa Niemiec zaprezentowali pełną humoru, zaskakujących wypowiedzi nowoczesną wersję Kopciuszka.

Zimowe półkolonie w gminie Dębno

8.03.2018
Zimowe półkolonie w gminie Dębno

Dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łoniowej i  Porąbce Uszewskiej oraz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maszkienicach ferie rozpoczęły się bardzo interesująco.

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Łoniowej

7.02.2018
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Łoniowej

Święto Babć i Dziadków w Przedszkolu w Łoniowej na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości. 24 stycznia przedszkolaki zaprezentowały przed liczną publicznością zgromadzoną w remizie OSP w Łoniowej bogaty program artystyczny. Były wzruszające wiersze, piękne piosenki oraz tańce ludowe. Poprzez śpiew, słowa, taniec oraz własnoręcznie wykonane upominki dzieci najlepiej jak potrafiły wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek, a także podziękowania dla swoich babć i dziadków za trud włożony w wychowanie i opiekę.

„ProgramujeMY tarnowski" w PSP w Jaworsku

„ProgramujeMY tarnowski" w PSP w Jaworsku

"ProgramujeMY tarnowski” to  projekt realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawowa w Jaworsku, ze wsparciem finansowym z UE,  dotyczy on programowania w klasach I- III.

Sprawozdanie z Programu profilaktyczno – wychowawczego FERIE 2019

28.01.2019
Sprawozdanie z Programu profilaktyczno – wychowawczego FERIE 2019

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry, inni na obozy narciarskie, dla jeszcze innych był to czas wyjazdów do rodziny. Jednak grono uczniów nie miało możliwości wyjazdu. Dla tych, którzy zostali w domach, szkoła zorganizowała zimowisko. Celem zajęć było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracja uczniów, a także edukacja na temat zdrowego żywienia oraz przeciwdziałania uzależnieniom.

Zaproszenie na 100-lecie szkoły w Biadolinach Szlacheckich

5.10.2018
Zaproszenie na 100-lecie szkoły w Biadolinach Szlacheckich

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlachceckich zapraszają absolwentów na 100-lecie szkoły. Uroczystość odbędzie się 09.11.2018 r. (piątek). Ze względów organizacyjnych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły do 10.10.2018 r. Tel. (14) 66-58-136, sp-bs@gminadebno.pl