Wydarzenia szkolne

ODPADaMY w Dębnie

3.12.2019
ODPADaMY w Dębnie

Uczniowie starszych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie wzięli udział w ostatnich już warsztatach pt. „ODPADaMY”, podczas których dokonali wyborów konsumenckich przyjaznych dla środowiska, opracowali porady „zero waste” i posegregowali prawdziwe odpady.

Powiatowy Konkursu Plastyczny „Karykatury Znanych Sportowców” o Puchar Wójta Gminy Dębno

27.11.2019

Uczniowski Klub Sportowy „ATLAS”, Urząd Gminy Dębno i Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej zorganizowali Powiatowy Konkursu Plastyczny „Karykatury Znanych Sportowców”. Konkurs został zorganizowany o Puchar Wójta Gminy Dębno- Wiesława Kozłowskiego,pod Patronatem Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej - Agaty Jankowskiej.

Święto Niepodległości w Biadolinach Szlacheckich

25.11.2019
Święto Niepodległości w Biadolinach Szlacheckich

11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska Odzyskała Niepodległość. Był to bardzo ważny fakt w burzliwej historii naszej Ojczyzny. Każdego roku, przypominając sobie to zdarzenie, celebrujemy niezwykle uroczyście kolejne rocznice.  To, co jest nieodłącznym elementem obchodów tego święta, to pieśni i piosenki patriotyczne.

Kreatywna Edukacja

19.11.2019
Kreatywna Edukacja

„Na wykształcenie powinno składać się żywe życie, a nie martwa nauka”, w myśl tych słów uczniowie klasy 5 b Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej w dniu dzisiejszym przybyli w gościnne progi urzędu gminy, by w praktyce „dotknąć” książkowej wiedzy.

Spragnioną informacji młodzież wraz z opiekunami: wicedyrektor szkoły Panią Anetą Kania oraz księdzem Łukaszem Kaliszem przyjęli Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda oraz Zastępca Wójta Jacek Szklarz.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę to wielkie i doniosłe wydarzenie przede wszystkim dla nas dorosłych.

Ale jak tak trudnym tematem zainteresować przedszkolaków? Przedszkole w Woli Dębińskiej 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę świętowało na różne sposoby.

Arcydzieła z dyni i marchewki w Przedszkolu Publicznym w Łoniowej

30.10.2019
Arcydzieła z dyni i marchewki w Przedszkolu Publicznym w Łoniowej

Jesień to pora roku, która emanuje całą gamą barw oraz zapachów, to czas dynamicznych zmian zachodzących w przyrodzie. Jesień od dawna jest źródłem inspiracji dla poetów, artystów ale również dla dzieci, które potrafią wykorzystać dary pól, łąk, sadów, ogrodów i parków w niecodzienny oraz zaskakujący sposób. Mając na celu rozwijanie twórczego potencjału dzieci oraz uwrażliwienie ich na piękno otaczającej przyrody, Przedszkole Publiczne w Łoniowej na początku października ogłosiło rodzinny konkurs plastyczny pt. „Jesienne cudaki”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu z sezonowych warzyw, owoców oraz innych dostępnych jesiennych skarbów przyrodniczych –„cudaka”, odzwierciedlającego  dowolną postać.

Kolejni goście z wymiany Erasmus z wizytą w urzędzie gminy

28.10.2019
Kolejni goście z wymiany Erasmus z wizytą w urzędzie gminy

W piątkowe przedpołudnie, 11 października kolejni gości z wymiany Erasmus + odwiedzili budynek urzędu gminy Dębno. Delegację z 5 krajów:  Bułgarii, Grecji, Chorwacji, Niemiec oraz Turcji przywitał wójt Wiesław Kozłowski.

Święto patrona szkoły w Niedźwiedzy

22.10.2019
Święto patrona szkoły w Niedźwiedzy

W poniedziałek, 14 października br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy odbyły się uroczystości związane ze świętem patrona szkoły, połączone zostały one z obchodami Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowaniem uczniów klasy pierwszej.

Niecodzienna wizyta w urzędzie

10.10.2019
Niecodzienna wizyta w urzędzie

W czwartkowe przedpołudnie, 10 października niemal 50 osobowa grupa dzieci z Publicznego Przedszkola w Porąbce Uszewskiej odwiedziła budynek urzędu gminy. Przedszkolaki spotkały się z Wójtem – Wiesławem Kozłowskim, jego zastępcą Jackiem Szklarzem oraz z Sekretarz Gminy – Justyną Wójtowicz – Wodą.

Uczniowie z wymiany ERASMUS + z wizytą w urzędzie gminy

30.09.2019
Uczniowie z wymiany ERASMUS + z wizytą w urzędzie gminy

We wtorek 24 września br. budynek urzędu gminy odwiedzili uczniowie biorący udział w wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus +. Delegację młodzieży ze Słowenii i Niemiec podjął wójt Wiesław Kozłowski. Przybliżył gościom specyfikę funkcjonowania administracji publicznej na poziomie gminnym oraz pokrótce opisał schemat pracy urzędu. Ponadto każdy z gości otrzymał z rąk gospodarza drobny upominek, który będzie mu przypominał o wizycie w gminie Dębno.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 23