Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne

Prawda o Katyniu

Prawda o Katyniu

10 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy odbyła się uroczysta akademia poświęcona 78. rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy tragedii smoleńskiej. Uczniowie klasy VI w pięknych słowach przedstawili krótką historię Katynia - POLSKIEJ GOLGOTY WSCHODU - bestialskiego mordu na polskiej elicie politycznej w Związku Radzieckim.

Gminne Spotkania Teatralne

Gminne Spotkania Teatralne

12 kwietnia 2018 roku już po raz XIX odbyły się Gminne Spotkania Teatralne w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, w których wzięły udział cztery grupy teatralne.

Uczniowie z Publicznej Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego, których opiekunem była Pani Ewa Niemiec zaprezentowali pełną humoru, zaskakujących wypowiedzi nowoczesną wersję Kopciuszka.

Zimowe półkolonie w gminie Dębno

8.03.2018
Zimowe półkolonie w gminie Dębno

Dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łoniowej i  Porąbce Uszewskiej oraz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maszkienicach ferie rozpoczęły się bardzo interesująco.

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Łoniowej

7.02.2018
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Łoniowej

Święto Babć i Dziadków w Przedszkolu w Łoniowej na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości. 24 stycznia przedszkolaki zaprezentowały przed liczną publicznością zgromadzoną w remizie OSP w Łoniowej bogaty program artystyczny. Były wzruszające wiersze, piękne piosenki oraz tańce ludowe. Poprzez śpiew, słowa, taniec oraz własnoręcznie wykonane upominki dzieci najlepiej jak potrafiły wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek, a także podziękowania dla swoich babć i dziadków za trud włożony w wychowanie i opiekę.

Turniej Tenisa Stołowego Chłopców pt. „ I TY możesz zostać Grubbą”

2.07.2018
Turniej Tenisa Stołowego Chłopców  pt. „ I TY możesz zostać Grubbą”

Na sali gimnastycznej w Woli Dębińskiej odbył się Turniej Tenisa Stołowego Chłopców pt. „I TY możesz zostać Grubbą”. Na starcie turnieju stanęło 49 uczestników. Eliminacje odbyły się systemem pucharowym na lekcjach w.f., a finał systemem „każdy z każdym” (pięciu zawodników).

Słabi Uczniowie przegrali z Mocnymi Absolwentami Mecz Piłki Nożnej Absolwenci vs. Uczniowie PSP Wola Dębińska - 2018

29.06.2018
Słabi Uczniowie przegrali z Mocnymi Absolwentami Mecz Piłki Nożnej Absolwenci vs. Uczniowie  PSP Wola Dębińska  - 2018

Uczniowski Klub Sportowy "Atlas" Wola Dębińska działający przy PSP w Woli Dębskiej zorganizował mecz piłki nożnej Absolwenci kontra Uczniowie  PSP Woli Dębińskiej. Mecz został zorganizowany z okazji Dnia Sportu Szkolnego – 2018 r. w sali sportowej PSP w Woli Dębińskiej i zakończył się wysokim wynikiem 19:8 dla  byłych uczniów szkoły (absolwentów).

Dzień Babci i Dziadka

5.02.2018
Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 22.01.2018r.

Dzień Babci i Dziadka w Porąbce Uszewskiej

5.02.2018
Dzień Babci i Dziadka w Porąbce Uszewskiej

Dnia 23 stycznia, jak co roku dzieci z przedszkola w Porąbce Uszewskiej zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość, zrozumienie.

Wielkie kolędowanie w Łysej Górze

18.01.2018
Wielkie kolędowanie w Łysej Górze

Już tradycyjnie podczas Koncertu Laureatów Gminnego Konkursu Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych sala sportowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze wypełnia się po brzegi.

Nie inaczej było w ubiegłą niedzielę, kiedy  na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowali młodzi mieszkańcy gminy Dębno.

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich

4.01.2018

W piątek 22 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz przedstawicieli rodziców.

Uroczystość rozpoczął Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych, podczas którego wysłuchaliśmy utworów przygotowanych przez 19 uczniów. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach: oddział przedszkolny, klasy I - III oraz klasy IV – VII.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 19