Wydarzenia szkolne

Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości

27.11.2017
Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości

10 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości”, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Łoniowej oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Gminny Konkurs Fotograficzny „Znalezione na strychu”

27.11.2017
Gminny Konkurs Fotograficzny „Znalezione na strychu”

30 uczniów z terenu Gminy Dębno wzięło udział w IX edycji Gminnego Konkursu Fotograficznego, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej. Tym razem uczestnicy fotograficznych zmagań „bawili się” w poszukiwaczy starych naczyń, mebli, narzędzi, ubrań i dokumentów. W finale konkursu można było zobaczyć 80 prac, które zachwycały bogactwem treści i oryginalnością wykonania.

Promocja czytelnictwa w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

Promocja czytelnictwa w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

„Dzięki czytaniu lepiej piszemy, dzięki pisaniu lepiej czytamy” – pod takim hasłem odbywa się promocja czytania książek w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. 14 listopada 2017 roku na zebraniu rodziców przedstawione zostały zalety wynikające z czytania, problemy wynikające z trudności w czytaniu ze zrozumieniem oraz ogromna rola rodziców w procesie rozwoju czytelnictwa.

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada w Przedszkolu w Łoniowej

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada w Przedszkolu w Łoniowej

„A w tym lesie jest mogiła, w niej żołnierz nieznany – może to czyjś ojciec, może brat kochany (…). Na małej deszczułce napis zmyły deszcze – zginął za Ojczyznę – słowa widać jeszcze”. Ten oraz wiele innych wzruszających wierszy oddających hołd wszystkim tym, którzy ofiarowali swoje życie w obronie kraju, polskiej mowy i tożsamości narodowej, wybrzmiało w Przedszkolu w Łoniowej z ust przedszkolaków na uroczystej akademii z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

Święto Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

„Żeby Polska była Polską” – pod takim hasłem 11 listopada 2017 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy wystąpili z patriotycznym montażem słowno-muzycznym i apelem poległych w miejscowym kościele parafialnym, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po ponad 120 latach niewoli rosyjskiej, austriackiej i niemieckiej.

Dzień Niepodległości w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

Dzień Niepodległości w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto państwowe. Z tej okazji przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Porąbce Uszewskiej im. Juliana Tuwima w dniu 10 listopada 2017 wzięły udział wraz z zaproszonymi rodzicami w uroczystej akademii.

„Twórczość Juliana Tuwima” w w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

3.11.2017
„Twórczość Juliana Tuwima” w w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

26 października 2017 r. w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej im. Juliana Tuwima odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu „Twórczość Juliana Tuwima uczy i bawi od najmłodszych lat”, którego współorganizatorem było DCK w Jastwi.  Wśród uczestników znalazły się dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z dziewięciu placówek naszej gminy.

Pasowanie na Przedszkolaka w Woli Dębińskiej

27.10.2017
Pasowanie na Przedszkolaka w Woli Dębińskiej

W czwartek 19 października 2017 roku w Publicznym Przedszkolu  w Woli Dębińskiej im. Jana Pawła II odbyła się wielka uroczystość: „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności: wokalne, taneczne, recytatorskie i wypowiedziały akt ślubowania przed publicznością jaką byli rodzice, rodzeństwo.

Święto patrona w Niedźwiedzy

16.10.2017
Święto patrona w Niedźwiedzy

W czwartek 12 października odbyły się obchody święta patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy – poety i rzeźbiarza Jana Dudka. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda, sołtys Niedźwiedzy Marek Łośko oraz radny Janusz Malinowski.

„Arcydzieła z dyni i marchewki” w Przedszkolu w Łoniowej

„Arcydzieła z dyni i marchewki” w Przedszkolu w Łoniowej

W pierwszym tygodniu października hol Przedszkola w Łoniowej na chwilę zamienił się we wspaniałą galerię nietypowych (wykonanych z warzyw i owoców) dzieł sztuki. Wszystko to za sprawą odbywającego się cyklicznie w przedszkolu  rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Jesienne cudaki”.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 17