Wydarzenia szkolne

Z PO WER–em przez Europę

17.07.2017
Z PO WER–em przez Europę

Nauczyciele Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej rozpoczynają cykl szkoleń w ramach projektu PO WER, który ma nazwę: „Lepsza znajomość języków obcych – lepsza szkoła” i dotyczy doskonalenia kompetencji językowych i metodycznych w zakresie języka niemieckiego, angielskiego oraz biologii.

Michał Gurgul z ZS w Woli Dębińskiej laureatem Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego

26.06.2017

16 maja 2017 r. odbyło się organizowane przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie Ogólnopolskie Dyktando Szkolne, adresowane do trzech grup wiekowych, tj. dla edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III), dla szkoły podstawowej (klasy IV-VI) oraz dla gimnazjum.

Wakacje na Hawajach

26.06.2017
Wakacje na Hawajach

Wspaniała zabawa, hawajskie stroje, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców można było zauważyć 17 czerwca w Zespole Szkół w Łysej Górze podczas Pikniku Rodzinnego.

Sukces uczniów z Łoniowej w Papieskim Memoriale Biegowym

23.06.2017
Sukces uczniów z Łoniowej w Papieskim Memoriale Biegowym

W sobotę 10 czerwca 2017 r. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej uczestniczyli w Papieskim Memoriale Biegowym w Tarnowie. Organizatorami tego biegu było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej oraz MLUKS przy Gimnazjum nr 8 w Tarnowie.

Powiatowy Konkurs Matematyczny uczniów klas V w Porąbce Uszewskiej

Powiatowy Konkurs Matematyczny uczniów klas V w Porąbce Uszewskiej

14 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V. Współorganizatorem konkursu było Dębińskie Centrum Kultury.

Dzień Rodziny w Woli Dębińskiej

Dzień Rodziny w Woli Dębińskiej

W sobotę 10.06.2017 r. w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbył się Dzień Rodziny Przedszkola im. Jana Pawła II w Woli Dębińskiej. Dzięki wspólnemu wysiłkowi Rodziców, Rady Rodziców oraz Pań z przedszkola, wszyscy przybyli mogli miło świętować tę uroczystość.

Kolejna edycja Gminnego Konkursu Ornitologicznego „Jestem na Ptak”

16.06.2017
Kolejna edycja Gminnego Konkursu Ornitologicznego „Jestem na Ptak”

Po raz kolejny w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej odbył się Gminny Konkurs Ornitologiczny. Tematyką tegorocznej edycji były sowy – nocni drapieżnicy. Celem tego konkursu było przybliżenie zwyczajów sów, roli jaką pełnią w ekosystemie, biologii ich życia i przegląd gatunków. W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze wszystkich gimnazjów naszej gminy. Rywalizacja odbywała się w trzyosobowych zespołach: uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę dotyczącą zwyczajów żywieniowych sów, która była złożona z 47 pytań, oraz podać jej hasło.

Spotkanie z dyrektorem artystycznym teatru w Tarnowie i zaproszenie na Dzień Rodziny w Porąbce Uszewskiej

16.06.2017

Projekt artystyczno-edukacyjny realizowany od lutego przez Stowarzyszenie Sztuka na Scenie ma już za sobą dwa bardzo ważne wydarzenia. Po części edukacyjnej dla najmłodszych uczestników oraz warsztatach głosowych i aktorskich dla wszystkich, przyszedł czas na spotkanie z Panem Marcinem Hycnarem – aktorem, reżyserem, obecnie dyrektorem artystycznym Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Łysej Górze

12.06.2017
Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Łysej Górze

Z okazji Dnia Dziecka już po raz drugi Rodzice dzieci z przedszkola i nauczyciele przygotowali wspaniałą sztukę teatralną pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Zaproszona pani Ewa Sacha, absolwentka Szkoły Baletowej w Bytomiu, która wcieliła się w rolę małej śnieżki tańcząc fragmenty tańca klasycznego, zaskoczyła wszystkich widzów swoją obecnością.

Pierwszy projekt Erasmus + w Jaworsku zakończony i pozytywnie oceniony

12.06.2017
Pierwszy projekt Erasmus + w Jaworsku zakończony i pozytywnie oceniony

Projekt „Erasmus +”, realizowany w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku, został wysoko oceniony przez Agencję Narodową, która przyznała 93 punkty na 100 możliwych w ocenie jakościowej raportu podsumowującego. Głównymi celami projektu były: nadanie szkole europejskiego wymiaru, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych, poznanie innych systemów edukacyjnych i przeniesienie innowacyjnych pomysłów na teren placówki.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 15

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin