Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne

Konkurs „Podziel się pierniczkiem” w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie

15.12.2017

Święta to okres dzielenia się tym co mamy z innymi – pod takim hasłem świąteczne przygotowania rozpoczęły dzieci z oddziałów zerowych i przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. W zorganizowanym wśród dzieci i rodziców konkursie charytatywnym wzięło udział 25 piernikowych prac. Przygotowane zostały nie tylko tradycyjne pierniczki, ale i różnego rodzaju chatki oraz domki, oblane kolorowym lukrem i łakociami.

„Wielka Mikołajkowa Zbiórka” w Publicznym Przedszkolu w Woli Dębińskiej

„Wielka Mikołajkowa Zbiórka” w Publicznym Przedszkolu w Woli Dębińskiej

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej wzięły udział w akcji „Wielka Mikołajkowa Zbiórka”, zorganizowanej przez Grupę Azoty PWSZ Tarnów i Stowarzyszenie Piłki Ręcznej PWSZ Tarnów. Celem akcji była zbiórka pluszaków dla dzieci z Tarnowskich szpitali. Przedszkolaki bardzo chętnie oddawały swoje zabawki dla chorych dzieci.

Biwak w miejscowości Piaski – Drużków

1.12.2017
Biwak w miejscowości Piaski – Drużków

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich wzięli udział w konkursie „Tak wiele do odkrycia – regionalnie”, który polegał na przygotowaniu opisu oraz dokumentacji fotograficznej najciekawszej i godnej polecenia atrakcji turystycznej w swojej okolicy. W nagrodę uczniowie klas III – VII ze swoimi wychowawcami mieli możliwość udziału w dwudniowym biwaku na terenie Ośrodka Piaski Drużków, gdzie otrzymali nocleg i pełne wyżywienie sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Gminny Konkurs Plastyczny „Karykatury znanych sportowców” o Puchar Wójta Gminy Dębno

29.11.2017

Uczniowski Klub Sportowy „ATLAS”, we współpracy Urzędem Gminy Dębno i Szkołą Podstawową w Woli Dębińskiej, zorganizowali Gminny Konkurs Plastyczny pod nazwą „Karykatury znanych sportowców” o Puchar Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Konkurs miał na celu rozpowszechnianie i krzewienie idei olimpijskiej oraz kultury olimpijskiej, popularyzację wybitnych osiągnięć sportowych oraz współuczestnictwa w upowszechnianiu sportu i kultury fizycznej, propagowanie piękna, rywalizację fair play w sporcie oraz promocję zdolności plastycznych uczniów Gminy Dębno.

Dzień Pluszowego Misia w Woli Dębińskiej

Dzień Pluszowego Misia w Woli Dębińskiej

Dnia 24 listopada wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Największą radość sprawił dzieciom niespodziewany gość – Duży Miś, który wstąpił do przedszkola, idąc z lasu. Dzieci razem z misiem zlizywały z talerzyka słodki miodek, bawiły się i tańczyły z przybyłym gościem w rytm słuchanej muzyki oraz pozowały do zdjęć.To był niezwykły dzień, pełeń wrażeń.

Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości

Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości

10 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości”, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Łoniowej oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Gminny Konkurs Fotograficzny „Znalezione na strychu”

27.11.2017
Gminny Konkurs Fotograficzny „Znalezione na strychu”

30 uczniów z terenu Gminy Dębno wzięło udział w IX edycji Gminnego Konkursu Fotograficznego, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej. Tym razem uczestnicy fotograficznych zmagań „bawili się” w poszukiwaczy starych naczyń, mebli, narzędzi, ubrań i dokumentów. W finale konkursu można było zobaczyć 80 prac, które zachwycały bogactwem treści i oryginalnością wykonania.

Promocja czytelnictwa w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

Promocja czytelnictwa w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

„Dzięki czytaniu lepiej piszemy, dzięki pisaniu lepiej czytamy” – pod takim hasłem odbywa się promocja czytania książek w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. 14 listopada 2017 roku na zebraniu rodziców przedstawione zostały zalety wynikające z czytania, problemy wynikające z trudności w czytaniu ze zrozumieniem oraz ogromna rola rodziców w procesie rozwoju czytelnictwa.

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada w Przedszkolu w Łoniowej

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada w Przedszkolu w Łoniowej

„A w tym lesie jest mogiła, w niej żołnierz nieznany – może to czyjś ojciec, może brat kochany (…). Na małej deszczułce napis zmyły deszcze – zginął za Ojczyznę – słowa widać jeszcze”. Ten oraz wiele innych wzruszających wierszy oddających hołd wszystkim tym, którzy ofiarowali swoje życie w obronie kraju, polskiej mowy i tożsamości narodowej, wybrzmiało w Przedszkolu w Łoniowej z ust przedszkolaków na uroczystej akademii z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

Święto Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

„Żeby Polska była Polską” – pod takim hasłem 11 listopada 2017 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy wystąpili z patriotycznym montażem słowno-muzycznym i apelem poległych w miejscowym kościele parafialnym, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po ponad 120 latach niewoli rosyjskiej, austriackiej i niemieckiej.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 17

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin