Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne

Zakończenie projektu Erasmus+ "Wielojęzyczny nauczyciel"

Zakończenie projektu Erasmus+ "Wielojęzyczny nauczyciel"

Początkiem grudnia zakończył się trwający przeszło rok projekt, pt. „Wielojęzyczny nauczyciel inspiracją i kluczem do sukcesu uczniów” finansowany w ramach europejskiego programu Erasmus +. Szkoła w Woli Dębińskiej otrzymała dofinansowanie w wysokości 23 962,00 Euro do wykorzystania na szkolenia zagraniczne nauczycieli i podniesienie jakości nauczania.

Szkolenie dla nauczycieli - Program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego

Szkolenie dla nauczycieli - Program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego

W Urzędzie Gminy Dębno początkiem listopada zostało zorganizowane dwudniowe szkolenie dla nauczycieli chcących realizować wśród swoich uczniów rekomendowany program profilaktyczny pn: Przyjaciele Zippiego. W szkoleniu uczestniczyło czternastu nauczycieli z sześciu szkół.

Wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

26.11.2018
Wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik  w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej

"Naukobus"- wystawa interaktywna z Centrum Nauki Kopernik w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej[1]

W dniach 8 i 9 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, gościła wystawa objazdowa "Naukobus", która jest częścią projektu "Nauka dla Ciebie" realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego.

W Porąbce Uszewskiej uczciło Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości

W Porąbce Uszewskiej uczciło Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości

8 listopada Przedszkole w Porąbce Uszewskiej uczciło Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości uroczystą akademią w wykonaniu dzieci 5 i 6 letnich. W akademii uczestniczyły rodziny dzieci oraz zaproszeni sponsorzy i dobroczyńcy przedszkola. Wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy oraz kilka pieśni patriotycznych.

Jesień w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

Jesień w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej

Jesień w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej obfituje w ciekawe wydarzenia zarówno dla dzieci jak i rodziców. Po otrzymaniu oczyszczacza powietrza zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne, w których wzięły udział przedszkolaki, pracownicy przedszkola i rodzice. Dzieci spotkały się z ,,leśnikiem", który pokazał zaśmiecony las.

Konkurs plastyczny pt. "Jesienny cudaczek"

6.11.2018
Konkurs plastyczny pt. "Jesienny cudaczek"

Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych  zmian i fascynujących zjawisk. Ta barwna  pora roku  dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji.

Zakończenie realizacji projektu POWER w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej

9.10.2018

Projekt był zatwierdzony do realizacji w latach 2016-2018 i przewidywał 4 mobilności nauczycieli.

Dwóch nauczycieli udało się do Edynburga na kurs językowy i metodyczny, jeden na kurs językowy do Aberdeen, zaś ostatnie szkolenie miało miejsce w Niemczech.

Projekt POWER SE w Jaworsku zakończony

6.08.2018
Projekt POWER SE w Jaworsku zakończony

W latach 2016-2018 Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku realizowała projekt finansowany z Funduszy Europejskich "Podniesienie wymiaru europejskiego i jakości kształcenia w naszej placówce" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

"Jesteśmy wolni od nałogów" - I miejsce w konkursie plastycznym przedszkolaków z Łoniowej

11.06.2018

4 czerwca 2018 roku w Przedszkolu Publicznym w Łoniowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Jesteśmy wolni od nałogów” połączone z obchodami Dnia Dziecka pod hasłem „Indiańskim szlakiem”. Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Nasze Dzieci oraz Gmina Dębno.

VII Gminny Konkurs Matematyczno-Logiczny "Magia Liczb"

6.06.2018
VII Gminny Konkurs Matematyczno-Logiczny "Magia Liczb"

Dwudziestego trzeciego maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej odbył się VII Gminny Konkurs Matematyczno - Logiczny dla klas I-III pt. "Magia Liczb". Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami, w których należało wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 19