EDUKACJA

Drukuj drukuj

Wydarzenia szkolne

Strona główna » Szkoły podstawowe » Wydarzenia szkolne

Żyli prawem wilka ...

19.03.2020
Żyli prawem wilka ...

4 marca 2020r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich uczcili pamięć Żołnierzy wyklętych. W trakcie przedstawienia  przygotowanego przez uczniów klasy 4 pod przewodnictwem nauczyciela historii Krystiana Sadłonia, przybliżono sylwetki i losy niektórych z tych niezłomnych bohaterów. Piosenki które wraz z uczniami przygotowała pani Elżbieta Rega skłaniały do zadumy i refleksji. Całości powagi przedstawienia dopełniła dekoracja przygotowana przez panią Karolinę Sadłoń, której centralnym punktem było hasło przewodnie opisujące losy Tych dzielnych bojowników oraz grafika przedstawiająca groźnego półżołnierza-półwilka. Dodatkowym uzupełnieniem akademii były filmy i zdjęcia ukazujące osoby przypomniane przez młodych aktorów.

 

  

X gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w PSP w Łoniowej

11.03.2020
X gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  w PSP w Łoniowej

Już po raz kolejny w Gminie Dębno  odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. Kolejną edycję Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i średnich, zorganizowano w celu popularyzacji znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

  

Gminny Konkurs Matematyczny w języku angielskim "Math Challenges"

20.02.2020
Gminny Konkurs Matematyczny w języku angielskim "Math Challenges"

19 lutego 2020 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się  Gminny Konkurs Matematyczny w języku angielskim „Math Challenges”. To już druga edycja tego konkursu. W grudniu 2019 r.  uczniowie siódmych i ósmych klas szkół podstawowych gminy Dębno przystąpili do etapu szkolnego, a dzisiaj najlepsi spotkali się na etapie gminnym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze. W konkursie wzięło udział 14 najlepszych uczniów z Gminy Dębno. Uczniowie musieli rozwiązać  zadania matematyczne otwarte i zamknięte, których treść była w języku angielskim.

Archipelag Skarbów w PSP w Sufczynie

16.01.2020
Archipelag Skarbów w PSP w Sufczynie

Chcąc chronić dzieci przed różnego rodzaju zagrożeniami musimy z nimi rozmawiać i uświadamiać, że każde zachowanie niesie za sobą pozytywne lub negatywne skutki. W związku z tym, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2020 r. została zorganizowana III edycja programu Archipelag Skarbów.

Etiuda bożonarodzeniowa

7.01.2020
Etiuda bożonarodzeniowa

Tuż przed Bożym Narodzeniem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie została wystawiona „Etiuda bożonarodzeniowa” przygotowana przez uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły w ramach innowacji „Teatr mój tworzę ogromny”.

Kolejny weekend cudów...

13.12.2019
Kolejny weekend cudów...

„Kolejny weekend cudów...”, pod takim hasłem przebiegła ogólnopolska akcja charytatywna Szlachetnej Paczki. W całej Polsce wolontariusze i darczyńcy zbierali przygotowane paczki i przekazali je wszystkim tym, którzy potrzebują pomocy.

Dzieci zdrowe – dzieciom chorym

13.12.2019
Dzieci zdrowe – dzieciom chorym

Nauczyciele i uczniowie – pacjenci Zespołu Specjalnych Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie zaprosili zainteresowane szkoły do włączenia się w prowadzony przez nich projekt na rzecz dzieci przebywających w szpitalu pod hasłem – DZIECI ZDROWE – DZIECIOM CHORYM.

O ważnych sprawach należy rozmawiać!

9.12.2019
O ważnych sprawach należy rozmawiać!

W Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi 29 listopada br. odbyło się szkolenie z tematu koordynacji działań w obszarze przeciwdziałania przemocy i alkoholizmowi w rodzinie oraz procedury Niebieskiej Karty w oświacie.

W szkoleniu uczestniczyli przede wszystkim dyrektorzy szkół z terenu Gminy Dębno, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wraz z członkami grup roboczych.

"Bo poLubię Matematykę"

6.12.2019
"Bo poLubię Matematykę"

W Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej w październiku i listopadzie realizowany był projekt „Bo poLubię Matematykę”, który otrzymał dofinansowanie Fundacji mBanku.
W wieczornych warsztatach matematycznych uczestniczyli uczniowie klas IV, V i VI wraz z rodzicami, a była nawet babcia jednej z uczennic.

Narodowe Czytanie w Sufczynie

4.12.2019
Narodowe Czytanie w Sufczynie

Już kolejny raz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie i zaproszeni goście spotkali się, aby wspólnie wziąć udział w akcji Narodowe Czytanie.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 23

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12