Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Etiuda bożonarodzeniowa

7.01.2020
Etiuda bożonarodzeniowa

Tuż przed Bożym Narodzeniem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie została wystawiona „Etiuda bożonarodzeniowa” przygotowana przez uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły w ramach innowacji „Teatr mój tworzę ogromny”.

Przedstawienie zostało podzielone na 3 części. W akcie pierwszym ukazano piekło z dramatycznym tańcem diabłów oraz zaprezentowano reakcję Lucyfera na wiadomość o narodzinach Dzieciątka. Następnie aktorzy wraz z widzami poszybowali w górę, aby sprawdzić, jak aniołki i gwiazdki szykują się do świąt. W akcie trzecim ukazano ziemię – miejsce, gdzie toczy się nieustanna walka dobra ze złem o ludzką duszę. Całość zakończyła się wesołym tańcem rozbrykanych bałwanków, który zapewne ucieszył najmłodszych.

W spektaklu wzięło udział prawie 60 osób. Połączył on całą społeczność szkolną, gdyż wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego, członkowie Szkolnego Kółka Teatralnego, uczniowie z wielu klas oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i duże grono rodziców. Zespół muzyczny, prowadzony przez panią dyrektor, wzbogacił występ oprawą muzyczną grając najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki bożonarodzeniowe.  Wszyscy bardzo zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia, które zaprezentowano dwa razy – w piątek dla społeczności szkolnej, a w sobotę dla społeczności lokalnej. Widzów zachwycił przede wszystkim zjawiskowy taniec aniołów, prezentacje najmłodszych oraz zabawny występ rozbrykanych bałwanków.

Spektakl bawił i wzruszał, a dopełnieniem wszystkiego była muzyka, która podkreślała nastrój.

Wróć do wydarzeń szkolnych