EDUKACJA

Drukuj drukuj

Wydarzenia szkolne

Strona główna » Szkoły podstawowe » Wydarzenia szkolne » "Bo poLubię Matematykę"

"Bo poLubię Matematykę"

6.12.2019
"Bo poLubię Matematykę"

W Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej w październiku i listopadzie realizowany był projekt „Bo poLubię Matematykę”, który otrzymał dofinansowanie Fundacji mBanku.
W wieczornych warsztatach matematycznych uczestniczyli uczniowie klas IV, V i VI wraz z rodzicami, a była nawet babcia jednej z uczennic.

Celem tych zajęć było zaciekawienie aktywnościami matematycznymi, włączenie dorosłych w edukację matematyczną poprzez gry i zabawy, współpraca w poszukiwaniu rozwiązań, korzystanie z wiedzy i doświadczenia innych, a przede wszystkim dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu.

Aktywność wszystkich uczestników była ogromna, zajmowaliśmy się jednostronną powierzchnią i na jej bazie wykonaliśmy wiele ćwiczeń, badaliśmy jak długo będzie istniał nasz świat, budowaliśmy wieżowce, układaliśmy sudoku na macie Mistrzów Kodowania i przeprawialiśmy przez rzekę dwie grupy żabek. Na ostatnich zajęciach odbył się turniej Rummikub, w którym wszystkich ośmiu finalistów zostało nagrodzonych, a dzięki finansowemu wsparciu Fundacji mBanku każdy uczestnik zajęć otrzymał matematyczną pamiątkę.

Najważniejszą wartością przeprowadzonych warsztatów była wspólna zabawa, zabawa łącząca pokolenia. Każda z aktywności związana była z matematyką, bo chcieliśmy pokazać jak wiele matematyki jest w naszym życiu chociaż nie zawsze to dostrzegamy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasz projekt i umożliwili jego realizację - dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej 

"Bo poLubię Matematykę"
"Bo poLubię Matematykę"
"Bo poLubię Matematykę"
"Bo poLubię Matematykę"
"Bo poLubię Matematykę"
"Bo poLubię Matematykę"

Wróć do wydarzeń szkolnych

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12