EDUKACJA

Drukuj drukuj

Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » "Bo poLubię Matematykę"

"Bo poLubię Matematykę"

6.12.2019
"Bo poLubię Matematykę"

W Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej w październiku i listopadzie realizowany był projekt „Bo poLubię Matematykę”, który otrzymał dofinansowanie Fundacji mBanku.
W wieczornych warsztatach matematycznych uczestniczyli uczniowie klas IV, V i VI wraz z rodzicami, a była nawet babcia jednej z uczennic.

Celem tych zajęć było zaciekawienie aktywnościami matematycznymi, włączenie dorosłych w edukację matematyczną poprzez gry i zabawy, współpraca w poszukiwaniu rozwiązań, korzystanie z wiedzy i doświadczenia innych, a przede wszystkim dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu.

Aktywność wszystkich uczestników była ogromna, zajmowaliśmy się jednostronną powierzchnią i na jej bazie wykonaliśmy wiele ćwiczeń, badaliśmy jak długo będzie istniał nasz świat, budowaliśmy wieżowce, układaliśmy sudoku na macie Mistrzów Kodowania i przeprawialiśmy przez rzekę dwie grupy żabek. Na ostatnich zajęciach odbył się turniej Rummikub, w którym wszystkich ośmiu finalistów zostało nagrodzonych, a dzięki finansowemu wsparciu Fundacji mBanku każdy uczestnik zajęć otrzymał matematyczną pamiątkę.

Najważniejszą wartością przeprowadzonych warsztatów była wspólna zabawa, zabawa łącząca pokolenia. Każda z aktywności związana była z matematyką, bo chcieliśmy pokazać jak wiele matematyki jest w naszym życiu chociaż nie zawsze to dostrzegamy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasz projekt i umożliwili jego realizację - dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej 

 

"Bo poLubię Matematykę"
"Bo poLubię Matematykę"
"Bo poLubię Matematykę"
"Bo poLubię Matematykę"
"Bo poLubię Matematykę"
"Bo poLubię Matematykę"

Wróć do wydarzeń szkolnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12