Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Święto Niepodległości w Biadolinach Szlacheckich

25.11.2019
Święto Niepodległości w Biadolinach Szlacheckich

11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska Odzyskała Niepodległość. Był to bardzo ważny fakt w burzliwej historii naszej Ojczyzny. Każdego roku, przypominając sobie to zdarzenie, celebrujemy niezwykle uroczyście kolejne rocznice.  To, co jest nieodłącznym elementem obchodów tego święta, to pieśni i piosenki patriotyczne.

8 listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji „Szkoła do hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. To kontynuacja organizowanej w ubiegłym roku, na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, akcji "Rekord dla Niepodległej" – tym razem pod hasłem "Szkoła do hymnu". Cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Uczniowie okazali szacunek symbolom narodowym poprzez właściwą postawę oraz znakomitą znajomość „Mazurka Dąbrowskiego”.  To żywa lekcja historii, która przyczyni się do rozwijania patriotyzmu wśród najmłodszego pokolenia Polaków.

Wzruszający, liryczny program artystyczny – dopełniony prezentacją multimedialną stanowił mistrzowsko zaprezentowaną poetycko- muzyczno- taneczną lekcję historii naszej Ojczyzny, ale przede wszystkim próbę zgłębienia psychiki ludzkiej i odpowiedzi na trudne pytanie: „DLACZEGO?” Dlaczego człowiek zabija człowieka i co zrobić, aby do tego nigdy więcej nie dochodziło?

Wróć do wydarzeń szkolnych