Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Arcydzieła z dyni i marchewki w Przedszkolu Publicznym w Łoniowej

Arcydzieła z dyni i marchewki w Przedszkolu Publicznym w Łoniowej

30.10.2019
Arcydzieła z dyni i marchewki w Przedszkolu Publicznym w Łoniowej

Jesień to pora roku, która emanuje całą gamą barw oraz zapachów, to czas dynamicznych zmian zachodzących w przyrodzie. Jesień od dawna jest źródłem inspiracji dla poetów, artystów ale również dla dzieci, które potrafią wykorzystać dary pól, łąk, sadów, ogrodów i parków w niecodzienny oraz zaskakujący sposób. Mając na celu rozwijanie twórczego potencjału dzieci oraz uwrażliwienie ich na piękno otaczającej przyrody, Przedszkole Publiczne w Łoniowej na początku października ogłosiło rodzinny konkurs plastyczny pt. „Jesienne cudaki”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu z sezonowych warzyw, owoców oraz innych dostępnych jesiennych skarbów przyrodniczych –„cudaka”, odzwierciedlającego  dowolną postać.

Na konkurs wpłynęło 27 wspaniałych, oryginalnych, kolorowych i precyzyjnie wykonanych prac. Jak się okazało – fantazja nie zna granic…, wyniki twórczej pracy rodziców i dzieci przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. „Cudaki” przybrały różnorodne formy oraz kształty,  autorzy zatrzymali w nich jesienny nastrój, a całość dopełniał unoszący się wszędzie zapach świeżych warzyw, owoców, leśnych grzybów, mchów, liści. Przedszkolny korytarz, wypełniony po brzegi pracami, na krótką chwilę zamienił się w małą galerię niecodziennej sztuki, która przykuwała wzrok wszystkich odwiedzających przedszkole. Konkurs stał się również wspaniałą okazją aby aktywnie i miło spędzić czas w gronie rodzinnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Wróć do wydarzeń szkolnych