Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Uczniowie z wymiany ERASMUS + z wizytą w urzędzie gminy

30.09.2019
Uczniowie z wymiany ERASMUS + z wizytą w urzędzie gminy

We wtorek 24 września br. budynek urzędu gminy odwiedzili uczniowie biorący udział w wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus +. Delegację młodzieży ze Słowenii i Niemiec podjął wójt Wiesław Kozłowski. Przybliżył gościom specyfikę funkcjonowania administracji publicznej na poziomie gminnym oraz pokrótce opisał schemat pracy urzędu. Ponadto każdy z gości otrzymał z rąk gospodarza drobny upominek, który będzie mu przypominał o wizycie w gminie Dębno.

W dniach od 22 do 28 września w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka Niedźwiedzy odbyło się kolejne spotkanie szkół w ramach wymiany Erasmus+. Uczniowie gościli 13 kolegów z Niemiec i Słowenii. Projekt „Mój kraj, twój kraj- nasza Europa” miał na celu m. in. poznanie historii i tradycji krajów członkowskich Unii Europejskiej, a także naukę języków obcych. Przypomnijmy, że w tym roku w dniach od 7 do 12 kwietnia - 13 uczennic z naszej gminy, w ramach partnerskiego projektu odwiedziło Słowenię.

Wróć do wydarzeń szkolnych