Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Szczególna inauguracja nowego roku szkolnego w Woli Dębińskiej

Szczególna inauguracja nowego roku szkolnego w Woli Dębińskiej

3.09.2019
Szczególna inauguracja nowego roku szkolnego w Woli Dębińskiej

Tegoroczna gminna inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się nieprzypadkowo w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej. Tutaj bowiem rozpoczęcie roku połączone zostało z uroczystym otwarciem wyremontowanych pomieszczeń kuchni i stołówki, a wyjątkowym gościem wydarzenia była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej sprawowanej w kościele parafialnym. Następnie zaproszeni goście wraz z uczniami i kadrą nauczycielską udali się do szkoły. Akademia inauguracyjna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Kolejno dyrektor placówki Agata Jankowska przywitała przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, rodziców oraz uczniów, szczególnie tych, którzy rozpoczęli swoją edukacyjną przygodę, a także nauczycieli i wszystkich pracowników administracji.

W dalszej części uczniowie zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okoliczność program słowno-muzyczny.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było ślubowanie i pasowanie 29 dzieci na uczniów klas pierwszych.

Otrzymujecie nową i szczególną szansę rozwoju i tylko od Was zależy, jak ją wykorzystacie - mówiła do rozpoczynających naukę uczniów dyrektor Szkoły Agata Jankowska.

Jest to szczególny dzień zarówno dla Was jak i dla rodziców, a szkoła to wasz drugi dom. Liczę, że w nowym roku będzie ochoczo rozwijali swoje talenty oraz nabywali nowe umiejętności przydatne w życiu - podkreślił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Inwestowanie w ludzi młodych jest najlepszą inwestycją. Cieszę, się że władze gminy korzystają z programów dających możliwość pozyskania środków na unowocześnianie placówek oświatowych. Liczę, że odświeżone pomieszczenia, które dziś oficjalnie oddajemy do użytku będą dobrze spełniały swoją funkcję i pozwolą na przygotowywanie pełnowartościowych i przede wszystkim zdrowych posiłków. Zapewniam również, że ze strony rządowej dołożymy wszelkich starań na zwiększenie profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Życzę zarówno uczniom, jak i całej kadrze powodzenia w rozpoczynającym się dzisiaj nowym roku szkolnym – skierowała do zebranych wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko.

W ostatniej części wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Agata Jankowska dokonali uroczystego otwarcia wyremontowanych pomieszczeń kuchni i jadalni.

Przypomnijmy, że remonty przeprowadzone w ostatnim czasie w stołówkach w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej, jak również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach były możliwe dzięki pozyskaniu przez naszą gminę dotacji w wysokości 160 tys. zł, w ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Wróć do wydarzeń szkolnych