Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

14 marca 2019 roku brzescy policjanci gościli w komendzie przedszkolaków z Woli Dębińskiej. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. Mali słuchacze najpierw aktywnie uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez policjantkę Wydziału Prewencji sierż.sztab. Monikę Lis na temat bezpiecznych zachowań podczas zabawy i na drodze.

Maluchy mogły także zajrzeć do pomieszczeń, które na co dzień nie są dostępne dla osób z zewnątrz. Z zaciekawieniem oglądały sprzęt policyjny i wyposażenie każdego policjanta. Przedszkolaki były pod wrażeniem pomieszczenia dyżurki, gdzie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia. Policjantka opowiedziała im też o pracy technika kryminalistyki, robiąc przy okazji pamiątkowe odciski paluszków. Największe jednak emocje wzbudziła wizyta na policyjnej strzelnicy. Tam z zainteresowaniem i uwagą przysłuchiwali się jak wyglądają ćwiczenia ze strzelania.

Miłym akcentem kończącym wizytę w komendzie były pamiątkowe zdjęcia przy radiowozie.

Źródło: http://brzesko.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/przedszkolaki-z-wizyta-u-policjantow

Wróć do wydarzeń szkolnych