Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » XVIII Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

5.06.2018
XVIII Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno ma już dwadzieścia jeden lat. W miniony piątek 25 maja Jaworsko po raz 21 gościło miedzy innymi uczniów z Łoniowej, Łysej Góry, Sufczyna oraz Woli Dębińskiej. Jest to impreza, na którą chętnie przyjeżdżają zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie. Tu nie zajmuje się miejsc, a każdy wykonawca jest nagradzany.

Przegląd umożliwia wykonawcom i ich opiekunom prezentację efektów całorocznej pracy szkół na forum gminy. Jest też okazją do rywalizacji, integracji uczniów, wymiany opinii nauczycieli, dlatego obserwuje się coraz bogatszy repertuar występów, a tym samym wyższy poziom występujących. Każdy z uczestników jest miło przyjęty i jednakowo doceniony.

Na deskach sceny było co podziwiać. Uczniowie ujawnili swoje talenty wokalne i taneczne. Śpiewali znane przeboje, wykonali szereg  pięknych układów tanecznych, Na uwagę zasługują też  pomysłowe, barwne stroje, w których artyści pięknie prezentowali się na scenie.

Organizatorami imprezy jak co roku były Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jaworsku przygotowała poczęstunek dla wszystkich uczestników i zaproszonych gości, a Dębińskie Centrum Kultury ufundowało nagrody w postaci słodyczy dla każdego ucznia oraz dyplomy za udział dla szkół i podziękowania dla opiekunów.

Wróć do wydarzeń szkolnych