Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » XIX Gminy Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

XIX Gminy Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

28.05.2018
XIX Gminy Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

23 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Księdza Prałata Pułkownika Tadeusza Dłubacza w Sufczynie odbyła się XIX edycja konkursu ortograficznego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Brzeskiego i Wójta Gminy Dębno.

W konkursie udział wzięli uczniowie klasy VII szkoły podstawowej, gimnazjaliści z klas II i III. Wszyscy uczestnicy pisali dyktando i rozwiązywali tekst, w którym wykazali się dużymi umiejętnościami  i doskonałymi znajomościami  zasad ortograficzny.

Statuetki  Mistrza Ortografii  ufundowali  i wręczyli-  Starosta  Powiatu Brzeskiego  Andrzej Potępa  i Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas VII zdobyła uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej – Julia Górska (op. Zuzanna Jarek).

• Miejsce II- Natalia Miernikowska  - Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Maszkienicach (op. Magdalena Smoleń)
  • Miejsce III – Mateusz Satora – Publiczna Szkoła Podstawowa  w Sufczynie (op.  Monika Kubik)
  • Wyróżnienie -  Wiktoria Smoleń - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łysej Górze (op.  Mirosława Sacha)

W drugiej grupie wiekowej Mistrzem Ortografii została Izabella Pomykacz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie (op. Lucyna Potępa).

• Miejsce II – Beta Czuba – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie (op. Lucyna Potępa)
  • Miejsce III – Kamila Roczniak – Publiczna Szkoła Podstawowa  w Woli Dębińskiej (op. Małgorzata Sacha)
  • Wyróżnienie – Kacper Tyrkiel – Zespół  Szkolno- Przedszkolny w Łysej Górze (op.  Mirosława Sacha)

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki  ufundowane przez   Starostwo Powiatowe w  Brzesku, Urząd Gminy w Dębnie i Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Lucyna Potępa.

Wróć do wydarzeń szkolnych