Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Wizyta kombatanta

8.05.2018
Wizyta kombatanta

26 kwietnia 2018 r. mury naszej szkoły gościły niezwykłą osobę. W swoich wojażach po szkołach w Polsce na naszą gościnną ziemię zawitał kombatant wileńskiej AK kapitan Jerzy Widejko ps. "Jureczek". Charyzmatyczny Pan przedstawił młodzieży w naszej szkole swoje perypetie w okresie drugiej wojny światowej. Obrazy rzeczywistości okupacyjnej obywateli Rzeczypospolitej rysowane barwną opowieścią Pana Jerzego budziły żywe zainteresowanie młodzieży szkolnej i dorosłych zebranych w sali szkolnej. Liczne pytania zadawane przez uczniów po zakończeniu prelekcji szanownego gościa świadczyły, że duch patriotyzmu którym emanuje kapitan Widejko padał na podatny grunt. Na zakończenie burza oklasków ze strony uczniów miło pożegnała niezwykłego gościa naszej placówki.

Wróć do wydarzeń szkolnych