EDUKACJA

Drukuj drukuj

Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Gminne Spotkania Teatralne

Gminne Spotkania Teatralne

17.04.2018
Gminne Spotkania Teatralne

12 kwietnia 2018 roku już po raz XIX odbyły się Gminne Spotkania Teatralne w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, w których wzięły udział cztery grupy teatralne.

Uczniowie z Publicznej Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego, których opiekunem była Pani Ewa Niemiec zaprezentowali pełną humoru, zaskakujących wypowiedzi nowoczesną wersję Kopciuszka.

Z kolei dzieci  z Publicznej Szkoły  im. Ks. Prałata płk. Tadeusza Dłubacza z Sufczyna wraz z opiekunem Panią Mariolą Przeklasą przedstawiły inscenizację pt. ”Zaczarowana różdżka”. Opowiadała ona o zmieniających się porach roku i zwierzętach, którym się to nie podobało, więc skradli jesień i różdżkę.

Grupa Teatralna Magia z  Publicznej Szkoły Podstawowej im.  Kardynała Stefana Wyszyńskiego przygotowała sztukę pt. „Na Olimpie”. Ukazywała ona żartobliwie perypetie bogów i bogiń na Olimpie splątane z dziejami zwykłych śmiertelników. Opiekunem grupy była Pani Zuzanna Jarek.

Jako ostatni wystąpili gospodarze z Publicznej Szkoły im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. Zaprezentowali sztukę pt. „O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry”. Sztuka przedstawiała z lekkim humorem prawdę o sposobie postrzegania i oceniania ludzi, o tym co w człowieku najważniejsze. Dzieci przygotowała Pani Maria Ochwat.

Komisja w składzie: Pani Justyna Wójtowicz-Woda – sekretarz Gminy Dębno, Pani Danuta Łazarz – dyrektor Publicznej Biblioteki w Porąbce Uszewskiej, Pani Władysława Zych –  była dyrektor PSP w Porąbce Uszewskiej i wieloletni nauczyciel, Pani Aniela Pabijan – była dyrektor PSP w Łoniowej przyznały I miejsce ex – aequo grupom teatralnym z Niedźwiedzy i Jaworska, a II miejsce uczniom z Woli Dębińskiej i Sufczyna.

Statuetkę najlepszego aktora otrzymał Krzysztof Sady z PSP w Niedźwiedzy.

Efekty pracy dzieci i opiekunów oglądali także rodzice i zaproszeni goście, wśród których byli m. in.  Pani Irena Kowal – zastępca wójta gminy Dębno, ksiądz proboszcz – Stanisław Dudek oraz siostrzenica patrona PSP w Niedźwiedzy Pani Teresa Myszka.

Organizatorzy – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, Rada Rodziców ugościli wszystkich uczestników, Dębińskie Centrum Kultury ufundowało bilety do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, a przedstawiciele Urzędu Gminy nagrodzili wszystkie dzieci biorące udział w konkursie.

Gminne Spotkania Teatralne
Gminne Spotkania Teatralne
Gminne Spotkania Teatralne
Gminne Spotkania Teatralne
Gminne Spotkania Teatralne
Gminne Spotkania Teatralne
Gminne Spotkania Teatralne
Gminne Spotkania Teatralne

Wróć do wydarzeń szkolnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12