Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Gminne Spotkania Teatralne

Gminne Spotkania Teatralne

12 kwietnia 2018 roku już po raz XIX odbyły się Gminne Spotkania Teatralne w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, w których wzięły udział cztery grupy teatralne.

Uczniowie z Publicznej Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego, których opiekunem była Pani Ewa Niemiec zaprezentowali pełną humoru, zaskakujących wypowiedzi nowoczesną wersję Kopciuszka.

Z kolei dzieci  z Publicznej Szkoły  im. Ks. Prałata płk. Tadeusza Dłubacza z Sufczyna wraz z opiekunem Panią Mariolą Przeklasą przedstawiły inscenizację pt. ”Zaczarowana różdżka”. Opowiadała ona o zmieniających się porach roku i zwierzętach, którym się to nie podobało, więc skradli jesień i różdżkę.

Grupa Teatralna Magia z  Publicznej Szkoły Podstawowej im.  Kardynała Stefana Wyszyńskiego przygotowała sztukę pt. „Na Olimpie”. Ukazywała ona żartobliwie perypetie bogów i bogiń na Olimpie splątane z dziejami zwykłych śmiertelników. Opiekunem grupy była Pani Zuzanna Jarek.

Jako ostatni wystąpili gospodarze z Publicznej Szkoły im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. Zaprezentowali sztukę pt. „O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry”. Sztuka przedstawiała z lekkim humorem prawdę o sposobie postrzegania i oceniania ludzi, o tym co w człowieku najważniejsze. Dzieci przygotowała Pani Maria Ochwat.

Komisja w składzie: Pani Justyna Wójtowicz-Woda – sekretarz Gminy Dębno, Pani Danuta Łazarz – dyrektor Publicznej Biblioteki w Porąbce Uszewskiej, Pani Władysława Zych –  była dyrektor PSP w Porąbce Uszewskiej i wieloletni nauczyciel, Pani Aniela Pabijan – była dyrektor PSP w Łoniowej przyznały I miejsce ex – aequo grupom teatralnym z Niedźwiedzy i Jaworska, a II miejsce uczniom z Woli Dębińskiej i Sufczyna.

Statuetkę najlepszego aktora otrzymał Krzysztof Sady z PSP w Niedźwiedzy.

Efekty pracy dzieci i opiekunów oglądali także rodzice i zaproszeni goście, wśród których byli m. in.  Pani Irena Kowal – zastępca wójta gminy Dębno, ksiądz proboszcz – Stanisław Dudek oraz siostrzenica patrona PSP w Niedźwiedzy Pani Teresa Myszka.

Organizatorzy – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, Rada Rodziców ugościli wszystkich uczestników, Dębińskie Centrum Kultury ufundowało bilety do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, a przedstawiciele Urzędu Gminy nagrodzili wszystkie dzieci biorące udział w konkursie.

Wróć do wydarzeń szkolnych