Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich

4.01.2018

W piątek 22 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz przedstawicieli rodziców.

Uroczystość rozpoczął Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych, podczas którego wysłuchaliśmy utworów przygotowanych przez 19 uczniów. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach: oddział przedszkolny, klasy I - III oraz klasy IV – VII. Wszyscy wykonawcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz włożyli wiele serca w zaprezentowanie pieśni. Jury po długich i burzliwych obradach postanowiło nagrodzić następujące osoby:

• oddział przedszkolny:

I miejsce – Julia Malec
II miejsce – Patryk Imioło
III miejsce – Karolina Kapa
wyróżnienie – Roksana Kwaśny, Maja Wolnik

• klasy I-III:

I miejsce – Aleksandra Pluszewska
II miejsce – Nikola Podstawska
III miejsce – Martyna Kulas, Błażej Smoleń
wyróżnienie – Julia Bodzioch

• klasy IV-VII:

I miejsce – Izabela Gala i Wiktoria Wojtas
II miejsce – Karolina Bieleńska
III miejsce – Antonina Jankowska
wyróżnienie – Dariusz Bieleński

Po zakończeniu Konkursu odbyło się wręczenie nagród nie tylko zwycięzcom Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych, ale również Szkolnego Konkursu na Świąteczny Stroik. W tym konkursie wszyscy uczestnicy są wygranymi, ponieważ przygotowując świąteczne ozdoby wsparli Hospicjum oraz Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Brzesku, gdyż wszystkie prace zostały zawiezione do tych placówek. Radość okazywana przez pensjonariuszy była nagrodą samą w sobie. Jury postanowiło jednak nagrodzić za pomysłowość, artyzm i wkład pracy następujących uczniów:

•  oddział przedszkolny i klasy I – III:

I miejsce – Jan Gąsiorek, Jolanta Imioło
II miejsce – Adrian Łoboda, Katarzyna Gąsiorek
III miejsce – Mikołaj Dąbroś, Aleksandra Pluszewska, Mateusz Sowa, Agata Stec, Patryk Imioło
wyróżnienie – Jerzy Legutko, Roksana Kwaśny, Nikola Podstawska

• klasy IV-VII:

I miejsce – Joanna Kłusek, Emilia Kłusek
II miejsce – Julia Guzik, Robert Kłusek
III miejsce – Oliwia Matras, Łukasz Sowa
wyróżnienie – Oliwia Wójtowicz, Dawid Kaczmarczyk, Krystian Sowa

Ukoronowaniem części artystycznej były Jasełka w  wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wspaniali aktorzy ukazali to co najważniejsze w nadchodzących świętach: miłość, troskę o innych, dobroć, współczucie.

Potem nastąpiły życzenia przy łamaniu się opłatkiem i wspólna Wigilia przygotowana przez Radę Rodziców.

Wróć do wydarzeń szkolnych