Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Biwak w miejscowości Piaski – Drużków

1.12.2017
Biwak w miejscowości Piaski – Drużków

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich wzięli udział w konkursie „Tak wiele do odkrycia – regionalnie”, który polegał na przygotowaniu opisu oraz dokumentacji fotograficznej najciekawszej i godnej polecenia atrakcji turystycznej w swojej okolicy. W nagrodę uczniowie klas III – VII ze swoimi wychowawcami mieli możliwość udziału w dwudniowym biwaku na terenie Ośrodka Piaski Drużków, gdzie otrzymali nocleg i pełne wyżywienie sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Kapryśna wrześniowa aura pozwoliła na wyjazd dopiero w dniach 26 – 27 września. Pierwszy dzień uczestnicy biwaku spędzili bardzo aktywnie. Najpierw wyruszyli na kilkugodzinny spacer do Tropia, gdzie zwiedzili zabytkowy kościółek oraz przepłynęli promem przez Dunajec. Po powrocie, zmęczeni,  ale zadowoleni uczniowie otrzymali gorący posiłek. Regeneracja sił była na tyle szybka, że pozwoliła na rozegranie meczu piłki nożnej. Wieczorem wszyscy zgromadzili się przy ognisku i samodzielnie piekli kiełbaski nad ogniem. Największą atrakcją był nocleg na pryczach w namiotach wojskowych. Kolejny dzień nie był mniej aktywny. Wszyscy uczestnicy wycieczki przeszli do zapory w Czchowie, a ci najwytrwalsi wspięli się do Baszty. Po obiedzie był jeszcze czas na wspólne gry i zabawy, którym sprzyjała piękna słoneczna pogoda.

W dobrych humorach uczniowie szczęśliwie wrócili do domów, gdzie docenili wygodę własnych łóżek.

Wróć do wydarzeń szkolnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin