Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Gminny Konkurs Plastyczny „Karykatury znanych sportowców” o Puchar Wójta Gminy Dębno

29.11.2017

Uczniowski Klub Sportowy „ATLAS”, we współpracy Urzędem Gminy Dębno i Szkołą Podstawową w Woli Dębińskiej, zorganizowali Gminny Konkurs Plastyczny pod nazwą „Karykatury znanych sportowców” o Puchar Wójta Gminy Dębno Wiesława KozłowskiegoKonkurs miał na celu rozpowszechnianie i krzewienie idei olimpijskiej oraz kultury olimpijskiej, popularyzację wybitnych osiągnięć sportowych oraz współuczestnictwa w upowszechnianiu sportu i kultury fizycznej, propagowanie piękna, rywalizację fair play w sporcie oraz promocję zdolności plastycznych uczniów Gminy Dębno.

Udział w konkursie był otwarty dla wszystkich zainteresowanych i obejmował młodzież klas gimnazjalnych i dzieci szkoły podstawowej (osobne kategorie) szkół z terenu gminy Dębno. Tematyką prac były karykatury znanych sportowców w Polsce i na świecie. Na konkurs wpłynęło prawie 70 prac z terenu gminy Dębno o formacie A4 i A3. Prace zostały ocenione przez jury, a w dniu 27 listopada 2017 roku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie konkursu. Nagrody w postaci: pucharów, statuetek szklanych, kubków termicznych, pamięci USB, piłek do koszykówki, medali, dyplomów, czapeczek i słodyczy, w imieniu Wójta Gminy Dębno wręczyła Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej Agata Jankowska.

Wyniki konkursu:

Szkoły Podstawowe:

I – miejsce - Artur Ciemięga, ZSP Dębno (praca Robert Lewandowski)

II – miejsce - Patryk Matug, ZSP Maszkienice (praca Robert Ferminio)

III – miejsce - Karolina Sacha, PSP Porąbka Uszewska (praca Piotr Żyła)

Wyróżnienie – Zuzanna Osak, PSP Jaworsko (praca Otylia Jędrzejczak)

Wyróżnienie – Dominika Gliździnska, PSP Niedźwiedza (praca Piotr Żyła)

Wyróżnienie – Wiktoria Kutek, PSP Porąbka Uszewska (praca Jakub Błaszczykowski)

Gimnazjum:

I miejsce – Maria Zachara, Gimnazjum Wola Dębińska (praca Piotr Żyła)

II miejsce – Bartłomiej Kornaś, Gimnazjum Porąbka Uszewska

(praca Kamil Grosicki)