Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Promocja czytelnictwa w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

Promocja czytelnictwa w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

„Dzięki czytaniu lepiej piszemy, dzięki pisaniu lepiej czytamy” – pod takim hasłem odbywa się promocja czytania książek w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. 14 listopada 2017 roku na zebraniu rodziców przedstawione zostały zalety wynikające z czytania, problemy wynikające z trudności w czytaniu ze zrozumieniem oraz ogromna rola rodziców w procesie rozwoju czytelnictwa.

17 listopada odbył się też w naszej szkole konkurs czytelniczy, w którym wzięli udział uczniowie klas II-VII. Dzieci czytały fragmenty wybranych przez siebie książek, zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Największą popularnością cieszyły się lektury: „Detektyw Pozytywka”,” Dzieci z Bullerbyn”, „Mikołajek”, „Opowieści z Narnii”, „Hobbit – czyli tam i z powrotem”, Oskar i pani Róża”.

Uczniowie wykazali się płynnym i wyrazistym czytaniem oraz odpowiednią intonacją i piękną interpunkcją czytanych tekstów. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Na koniec wystąpili uczniowie z koła teatralnego w sztuce pt. „Jan Brzechwa uczy nas kultury”.

Wróć do wydarzeń szkolnych