Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Uroczysta akademia z okazji 11 listopada w Przedszkolu w Łoniowej

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada w Przedszkolu w Łoniowej

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada w Przedszkolu w Łoniowej

„A w tym lesie jest mogiła, w niej żołnierz nieznany – może to czyjś ojciec, może brat kochany (…). Na małej deszczułce napis zmyły deszcze – zginął za Ojczyznę – słowa widać jeszcze”. Ten oraz wiele innych wzruszających wierszy oddających hołd wszystkim tym, którzy ofiarowali swoje życie w obronie kraju, polskiej mowy i tożsamości narodowej, wybrzmiało w Przedszkolu w Łoniowej z ust przedszkolaków na uroczystej akademii z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci z najstarszych grup przypomniały wszystkim zgromadzonym rodzicom historię naszego kraju, który po 123 latach zniewolenia, upokorzeń i męki odzyskał niepodległość. Była to lekcja historii przeplatana pieśniami i piosenkami o tematyce patriotycznej, a także pokazem pięknych polskich tańców: „Krakowiaka”, „Lasowiaka” oraz „Trojaka”.

Obchody 11 listopada nauczyły dzieci szacunku do Polski, symboli narodowych, rozwinęły poczucie przynależności narodowej, a u dorosłych wskrzesiły wspomnienia o dziadkach, pradziadkach, którzy przelali swoją krew za wolność kraju, za to, że możemy dzisiaj tworzyć nową, własną historię w niepodległym państwie.

Wróć do wydarzeń szkolnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin