Wydarzenia szkolne

Strona główna » EDUKACJA » Wydarzenia szkolne » Święto Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

Święto Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy

„Żeby Polska była Polską” – pod takim hasłem 11 listopada 2017 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy wystąpili z patriotycznym montażem słowno-muzycznym i apelem poległych w miejscowym kościele parafialnym, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po ponad 120 latach niewoli rosyjskiej, austriackiej i niemieckiej.

Następnie dzieci udały się wraz z całą wspólnotą parafialną pod Krzyż Nieznanego Żołnierza, na którym widnieje napis „Z trudu naszego i bólu Polska powstała, by żyć”

Uczniowie PSP im. Jana Dudka w Niedźwiedzy oraz przedstawiciele OSP i Klubu Sportowego „Snajper” złożyli okolicznościowe wieńce i zapalili znicze.

Całość uświetnił występ „ Niedźwiedzoki” wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

Wróć do wydarzeń szkolnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin