Wydarzenia szkolne

Święto patrona w Niedźwiedzy

16.10.2017
Święto patrona w Niedźwiedzy

W czwartek 12 października odbyły się obchody święta patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy – poety i rzeźbiarza Jana Dudka. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda, sołtys Niedźwiedzy Marek Łośko oraz radny Janusz Malinowski.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, odprawionej w Kościele Parafialnym w Niedźwiedzy. Następnie zgromadzeni przemaszerowali do Publicznej Szkoły Podstawowej, gdzie miało miejsce ślubowanie oraz symboliczne pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe medale oraz paczki z upominkami. Oprawę artystyczną obchodów zapewnili uczniowie szkoły, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec głos zabrali zaproszeni na uroczystość członkowie rodziny patrona szkoły – Jana Dudka, którzy podzielili się wspomnieniami na temat życia i działalności artysty z Niedźwiedzy.

Wróć do wydarzeń szkolnych

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin