Aktualności sportowe

Turniej szachowy w Łysej Górze

21.12.2015
Turniej szachowy w Łysej Górze

7 grudnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze został rozegrany turniej szachowy dziewcząt i chłopców w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych. Do udziału zgłoszeni zostali uczniowie szkół podstawowych z Niedźwiedzy, Dębna, Sufczyna, Łoniowej, Biadolin Szlacheckich i Łysej Góry oraz uczniowie gimnazjów z Łysej Góry i Porąbki Uszewskiej.

Sportowe zmagania najmłodszych

21.12.2015
Sportowe zmagania najmłodszych

Na początku grudnia szkółka piłkarska UKS ORLIK Dębno zorganizowała Turniej Mikołajkowy, w którym rywalizowało ponad 120 dzieci. Zawody każdego roku odbywają się w hali sportowej Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej. Zmagania przebiegały w 5 kategoriach, dziewczynki i chłopcy byli przyporządkowani do grupy turniejowej według roku urodzenia.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

18.12.2015
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

W ubiegłym miesiącu w Zespole Szkół w Sufczynie odbyły się zawody z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt . Do udziału w turnieju zostały zgłoszone uczennice ze szkół podstawowych w Łoniowej, Sufczynie, Łysej Górze, Jaworsku, Niedźwiedzy. Zawody zostały rozegrane systemem rosyjskim, do dwóch przegranych.

Zwycięskie drużyny

16.12.2015
Zwycięskie drużyny

Już po raz trzynasty Międzyszkolny Klub Sportowy "Arabeska" działający  przy Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej był organizatorem Mikołajkowego Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Turniej ,mający na celu propagowanie piłki ręcznej wśród młodzieży gimnazjalnej, na stałe wpisał się do terminarza wydarzeń sportowych na terenie powiatu brzeskiego. Co roku gromadzi on reprezentacje szkół gimnazjalnych mających tradycje w piłce ręcznej. W tegorocznym turnieju udział wzięło 9 drużyn.

Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców pn. Mini T-Mobile Ekstraklasa

30.11.2015
Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców  pn. Mini T-Mobile Ekstraklasa

Uczniowski Klub Sportowy "Atlas" Wola Dębińska zorganizował Turniej Halowej  Piłki Nożnej Chłopców pn. "Mini T- Mobile Ekstraklasa" dla uczniów szkoły podstawowej. Współorganizatorem rozgrywek był Zespół Szkół w Woli Dębińskiej. W sportowych zmaganiach wzięły udział drużyny ze szkoły podstawowej, które otrzymały nazwy drużyn uczestniczących w Ekstraklasie (Polskiej Ligi Piłki Nożnej). Poszczególne reprezentacje składały się z 6 uczestników, w tym: 4 rozgrywających, bramkarza oraz zawodnika rezerwowego.

Mecz piłki nożnej Absolwenci - Abiturienci Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej

16.11.2015
Mecz piłki nożnej Absolwenci - Abiturienci Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej

Uczniowski Klub Sportowy "Atlas" działający na terenie Gminy Dębno zorganizował mecz piłki nożnej w którym rywalizowali Absolwenci z Abiturientami Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej. Rozgrywki miały nieoczekiwany przebieg, gdyż od początku młodsi uczestnicy rywalizacji mieli zdecydowaną przewagę nad konkurencyjnym zespołem.

Gimnazjum w Woli Dębińskiej Wicemistrzem Powiatu Brzeskiego

5.11.2015
Gimnazjum w Woli Dębińskiej Wicemistrzem Powiatu Brzeskiego

W hali sportowej  w Szczurowej, zostały rozegrane zawody w Unihokeju Dziewcząt o Puchar Starosty  w ramach Powiatowej Gimnazjady Powiatu Brzeskiego. Drużyna Publicznego Gimnazjum  z Woli Dębińskiej uplasowała sie na II miejscu w powiecie.

Gimnazjum w Woli Dębińskiej Mistrzem Gminy Dębno w Halowej Piłce Nożnej

3.11.2015
Gimnazjum  w Woli Dębińskiej Mistrzem Gminy Dębno w Halowej Piłce Nożnej

W hali sportowej w Porąbce Uszewskiej odbyły sie Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Dębno - Wiesława Kozłowskiego rozgrywane w ramach młodzieżowej Gminazjady. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny gimnazjum z terenu Gminy Dębno. W wyniku sportowej rywalizacji  I miejsce zajęła Wola Dębińska, która pokonała  Łysą Górę  6:0, Porąbkę Uszewską  3:0 i zremisowała z  Sufczynem 1:1.

Zawody w indywidualnych biegach przełajowych

7.10.2015
Zawody w indywidualnych biegach przełajowych

24 września 2015r. odbyły się zawody w indywidualnych biegach przełajowych Gminy Dębno. Jako pierwsi do startu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych, a po nich startowali uczniowie publicznych gimnazjów.  Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, łącznie do udziału zostało zgłoszonych 184 uczniów, w tym 124 uczniów reprezentowało szkoły podstawowe. Trasa zawodów przebiegała po wałach wokół zamku w Dębnie.

Brawa dla Amelii

9.09.2015
Brawa dla Amelii

Amelia Marek jest uczennicą szkoły podstawowej w Łysej Górze. Jej przygoda z pływaniem zaczęła się w 2011r., kiedy miała zaledwie sześć lat. Pierwsze lekcje pływania były niespodziewanie bardzo udane. Zaledwie kilka tygodni później Amelia dostała propozycję przystąpienia do sekcji pływackiej BOSIR w Brzesku, ale już po dwóch treningach została przeniesiona do sekcji centralnej. Pierwszy złoty medal zdobyła w 2013 roku na zawodach w Brzesku, ale to dopiero początek osiągnięć młodej pływaczki.

[ poprzednia| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | następna ] stron: 20

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin