Aktualności sportowe

Strona główna » SPORT » Aktualności sportowe » Pierwszy Otwarty Turniej Szachowy

Pierwszy Otwarty Turniej Szachowy

Pierwszy Otwarty Turniej Szachowy

W sobotę, 9 listopada w ramach Gminnych Obchodów Święta Niepodległości w Gminie Dębno zorganizowany został Pierwszy Otwarty Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

Do rywalizacji stanęło wielu utalentowanych juniorów i seniorów z terenu gminy i nie tylko. Adepci królewskiej gry musieli zmierzyć się z doświadczonymi zawodnikami z Krakowa, Tarnowa, Bochni oraz Brzeska.

Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się Grzegorz Słabek (wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski Seniorów, zwycięzca wielu Międzynarodowych turniejów Szachowych). Był niepokonany we wszystkich partiach. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Sowiński z Bochni, natomiast trzecie miejsce zajął Andrzej Tryba z Tarnowa.

Kolejno w klasyfikacji znaleźli się Krzysztof Sowiński (Bochnia), dr Bogdan Kosturkiewicz (Bochnia), Ryszard Jękot (Brzesko), Wojciech Urbański oraz Bartosz Borowa. W czołowej 10 znalazł się również junior Kacper Pulit z Nowego Sącza.

Turniej był strzałem w „10”. Na start przyciągnął aż 34 zawodników. Oprócz wyłonienia mistrza gminy, zmagania były idealną okazją do zebrania cennego doświadczenia oraz wypróbowania swoich sił w grze z bardziej zaawansowanymi zawodnikami

Zwieńczeniem królewskich zmagań był odbiór nagród z rąk Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego oraz dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury Łukasza Przybyło.

Wróć do aktualności