Aktualności sportowe

Strona główna » SPORT » Aktualności sportowe » Zawody sportowe piłki ręcznej

3.04.2017
Zawody sportowe piłki ręcznej

W ramach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Gminy Dębno został rozegrany mecz pomiędzy drużyną PG w Woli Dębińskiej i PG w Porąbce Uszewskiej, którego zwycięzca zapewnił sobie awans do zawodów powiatowych. Mecz chłopców był bardzo emocjonujący i o wyniku końcowym zdecydowała jedna bramka PG Porąbka Uszewska wygrała z PG Wola Dębińska 11:10. W kategorii dziewcząt reprezentantki PG w Porąbce pewnie pokonały swoje rówieśniczki z Woli Dębińskiej. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali Puchar Wójta Gminy Dębno.

Do rywalizacji w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej przystąpiły trzy szkoły podstawowe: SP Wola Dębińska, SP Maszkienice i gospodarze, SP Porąbka Uszewska. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Mecze chłopców trwały 2x8min a dziewcząt 2x7min. Najwięcej emocji przyniosły dwa ostatnie mecze, które decydowały o tym, kto zdobędzie Puchar Wójta Gminy Dębno.

Wśród dziewcząt mecz pomiędzy SP Porąbka Uszewska i SP Wola Dębińska zakończył się jednobramkowym prowadzeniem na korzyść Woli Dębińskiej. Wynik mógł być inny, ale dobrze w bramce spisywała się bramkarska SP Wola Dębińska, która broniła w sytuacjach sam na sam, a dziewczęta z Porąbki Uszewskiej z trzech rzutów karnych nie wykorzystały żadnego. W kategorii chłopców, w ostatnim meczu pomiędzy tymi samymi drużynami długo utrzymywał się bezbramkowy remis, a gospodarze nie wykorzystali kilku dogodnych okazji do objęcia prowadzenia – m.in. rzut karny oraz gra w przewadze. W obu drużynach bramkarze byli kluczowymi zawodnikami, o czym świadczy wynik końcowy – 1:0 na korzyść Woli Dębińskiej.

Wyniki meczów dziewcząt:

SP Wola Dębińska – SP Maszkienice 5:1

SP Maszkienice - SP Porąbka Uszewska 2:10

SP Wola Dębińska - SP Porąbka Uszewska 3:2

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Wola Dębińska
  2. SP Porąbka Uszewska
  3. SP Maszkienice

Reprezentacja SP Wola Dębińska: Patrycja Smoleń, Zuzanna Kukuś, Emilia Kural, Kamila Widło, Martyna Pawluk, Weronika Jakubas, Julia Górska, Jowita Gawor, Julia Gurgul, Kinga Grzesik, Kornelia Widło, Patrycja Sumara, Emila Kurek. Opiekun: Krzysztof Sołtys

Wyniki meczów chłopców:

SP Wola Dębińska – SP Maszkienice 4:2

SP Maszkienice - SP Porąbka Uszewska 8:4

SP Wola Dębińska - SP Porąbka Uszewska 1:0

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Wola Dębińska
  2. SP Maszkienice
  3. SP Porąbka Uszewska

Reprezentacja SP Wola Dębińska: Karol Kliś, Michał Sakłak, Maciej Wróbel, Patryk Szkarłat, Adrian Góral, Jakub Mazgaj, Albert Migdał, Kacper Kos, Jakub Morys, Antoni Kukuś. Opiekun: Krzysztof Sołtys

Organizatorem turnieju była Gmina Dębno oraz PG w Porąbce Uszewskiej. Zawody sędziował Pan Adam Naleźny, licencjonowany sędzia piłki ręcznej.

Puchar Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego wręczył Dyrektor ZS w Porąbce Uszewskiej Tomasz Gurgul.

Wróć do aktualności

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin