Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

"Jeszcze tej nocy" - spektakl w Brzesku

29.11.2016
"Jeszcze tej nocy" - spektakl w Brzesku

Grupa Teatralna z Sufczyna zaprasza na spektakl pod tytułem "Jeszcze tej nocy", który odbędzie się 4 grudnia o godzinie 18.00 w budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

Zimowe spotkania przy piwie

23.11.2016
Zimowe spotkania przy piwie

W wyjątkowo pogodne popołudnie listopadowej niedzieli odbyło  się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Spotkań przy napojach". Zimowym spotkaniom towarzyszyła szklanka grzanego piwa, którego sponsorem był Browar Okocim z Brzeska. Licznie przybyli goście mieli przyjemność wysłuchania wyjątkowego koncertu muzyków związanych zawodowo z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.

World Travel Show w Nadarzynie

24.10.2016
World Travel Show w Nadarzynie

Największe w Polsce targi branży turystycznej World Travel Show, miejsce spotkań dla wszystkich miłośników podróży dalekich i bliskich, odbyły się w dniach 14-16 października br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. To możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w turystyce, ciekawymi miejscami i znakomita okazja do spotkania ze znanymi podróżnikami.

Eksperyment łysogórski 50 lat później – wystawa

20.10.2016
Eksperyment łysogórski 50 lat później – wystawa

21 października o godzinie 19.00, przy ulicy Gałczyńskiego 3 w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy sztuki użytkowej pod nazwą „Eksperyment łysogórski 50 lat później”. Wystawa ma na celu przedstawienie spuścizny artystycznej PRL-owskich zakładów produkcyjnych i manufaktur. Głównym punktem będą prace Krzysztofa i Juliana Heniszów, współtwórców unikatowego zjawiska w polskiej sztuce użytkowej, jakim był tak zwany „eksperyment łysogórski”.

Jesienne Spotkania przy Herbacie

18.10.2016
Jesienne Spotkania przy Herbacie

Organizowane przez Muzeum Zamek w Dębnie przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury cykliczne imprezy, jakimi są "Spotkania przy Napojach", odbyły się w tym roku po raz kolejny. Spotkania te połączone są z otwarciem wystawy i degustacją napojów. Zdarzeniom tym towarzyszą także koncerty.

Zajęcia taneczne "You Can Dance"

5.10.2016
Zajęcia taneczne "You Can Dance"

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia taneczne "You Can Dance" w nowym roku szkolnym. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 6 października o godzinie 17:30.

Relacja z koncertu „Miłość na śmierć nie umiera…”

27.09.2016
Relacja z koncertu „Miłość na śmierć nie umiera…”

W ubiegłą niedzielę 25 września na Zamku w Dębnie odbył się wyjątkowy koncert muzyki klasycznej, połączony z recytacją wierszy ks. Jana Twardowskiego. W tym roku mija 10 rocznica śmierci tego wielkiego polskiego poety końca XX wieku.

Zajęcia Plastyczne w Dębińskim Centrum Kultury

27.09.2016
Zajęcia Plastyczne w Dębińskim Centrum Kultury

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia plastyczne z elementami ceramiki w nowym roku szkolnym. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 28 września o godzinie 17:00 w budynku DCK w Jastwi.

Szczegółowe informacje znajdują się na zamieszczonym plakacie.

„Miłość na śmierć nie umiera…”

21.09.2016
„Miłość na śmierć nie umiera…”

W niedzielę 25 września na Zamku w Dębnie odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki klasycznej, połączony z recytacją wierszy ks. Jana Twardowskiego. Będzie można też zobaczyć zdjęcia i pamiątki poety, pochodzące z prywatnych zbiorów Zbigniewa Ważydrąga – artysty z Jasienia, który był bliskim znajomym księdza. Przed publicznością wystąpi zespół „Mozarteum” w składzie: Bogumiła Gizbert-Studnicka (klawesyn), Magda Miziołek (sopran), Andrzej Górniak (tenor). W programie usłyszymy miedzy innymi utwory Bacha, Mozarta, Pergolesiego, Paisiello i inne.

Kameralne spotkania na Zamku w Dębnie

15.09.2016
Kameralne spotkania na Zamku w Dębnie

W minioną niedzielę zainaugurowano w zamku w Dębnie nowy cykl Kameralnych Spotkań Muzealnych, których celem będzie promowanie różnorodnej twórczości artystycznej, głównie lokalnych twórców, ale nie tylko. Na Spotkania te organizatorzy będą zapraszać artystów, którzy sami zaprezentują swoje dzieła, opowiedzą o nich, o swojej pracy.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ]