KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Jesienne Spotkania przy Herbacie

18.10.2016
Jesienne Spotkania przy Herbacie

Organizowane przez Muzeum Zamek w Dębnie przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury cykliczne imprezy, jakimi są "Spotkania przy Napojach", odbyły się w tym roku po raz kolejny. Spotkania te połączone są z otwarciem wystawy i degustacją napojów. Zdarzeniom tym towarzyszą także koncerty.

Zajęcia taneczne "You Can Dance"

5.10.2016
Zajęcia taneczne "You Can Dance"

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia taneczne "You Can Dance" w nowym roku szkolnym. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 6 października o godzinie 17:30.

Relacja z koncertu „Miłość na śmierć nie umiera…”

27.09.2016
Relacja z koncertu „Miłość na śmierć nie umiera…”

W ubiegłą niedzielę 25 września na Zamku w Dębnie odbył się wyjątkowy koncert muzyki klasycznej, połączony z recytacją wierszy ks. Jana Twardowskiego. W tym roku mija 10 rocznica śmierci tego wielkiego polskiego poety końca XX wieku.

Zajęcia Plastyczne w Dębińskim Centrum Kultury

27.09.2016
Zajęcia Plastyczne w Dębińskim Centrum Kultury

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia plastyczne z elementami ceramiki w nowym roku szkolnym. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 28 września o godzinie 17:00 w budynku DCK w Jastwi.

Szczegółowe informacje znajdują się na zamieszczonym plakacie.

„Miłość na śmierć nie umiera…”

21.09.2016
„Miłość na śmierć nie umiera…”

W niedzielę 25 września na Zamku w Dębnie odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki klasycznej, połączony z recytacją wierszy ks. Jana Twardowskiego. Będzie można też zobaczyć zdjęcia i pamiątki poety, pochodzące z prywatnych zbiorów Zbigniewa Ważydrąga – artysty z Jasienia, który był bliskim znajomym księdza. Przed publicznością wystąpi zespół „Mozarteum” w składzie: Bogumiła Gizbert-Studnicka (klawesyn), Magda Miziołek (sopran), Andrzej Górniak (tenor). W programie usłyszymy miedzy innymi utwory Bacha, Mozarta, Pergolesiego, Paisiello i inne.

Kameralne spotkania na Zamku w Dębnie

15.09.2016
Kameralne spotkania na Zamku w Dębnie

W minioną niedzielę zainaugurowano w zamku w Dębnie nowy cykl Kameralnych Spotkań Muzealnych, których celem będzie promowanie różnorodnej twórczości artystycznej, głównie lokalnych twórców, ale nie tylko. Na Spotkania te organizatorzy będą zapraszać artystów, którzy sami zaprezentują swoje dzieła, opowiedzą o nich, o swojej pracy.

Letnie Spotkania przy Winie

11.08.2016
Letnie Spotkania przy Winie

7 sierpnia 2016 r. w Muzeum Zamek w Dębnie po raz kolejny zorganizowana została cykliczna impreza Letnie Spotkania przy Winie, która zgromadziła imponującą liczbę uczestników (około 300 osób), którzy przez ponad godzinę wsłuchiwali się w przepiękny, liryczny śpiew młodej sopranistki Marzeny Michalczyk w Sali Koncertowej, sąsiadującej z nią Sieni Myśliwskiej i innych pomieszczeniach zamku.

Ceramiczny plener po latach

3.08.2016
Ceramiczny plener po latach

W lipcu 2016 r. w Łysej Górze odbył się plener ceramiczny zorganizowany przez Fundację Ceramiki Polskiej XX wieku. Do udziału w plenerze zostali zaproszeni artyści, którzy do tej pory nie mieli doświadczeń w pracy z tworzywem ceramicznym: Agnieszka Brzeżańska,Paweł Olszczyński, Katarzyna Przezwańska, Małgorzata Szymankiewicz. Założeniem organizatorów było nawiązanie do słynnego, zainicjowanego w latach 60. XX wieku, "Eksperymentu łysogórskiego".

Zajęcia wakacyjne w Dębińskim Centrum Kultury

3.08.2016
Zajęcia wakacyjne w Dębińskim Centrum Kultury

W dniach od 4 do 29 lipca 2016r. w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbywały się zajęcia wakacyjne. Propozycja Centrum Kultury na zorganizowanie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży została przyjęta z dużym entuzjazmem przez rodziców i ich pociechy. W każdym tygodniu z oferty kulturalnej korzystało sześćdziesiąt osób. Oferta adresowana była do dzieci w wieku 5 – 16 lat. Zajęcia realizowane były od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.

Powitanie lata w Łysej Górze

15.07.2016
Powitanie lata w Łysej Górze

Kolejna edycja imprezy Powitanie Lata w Łysej Górze za nami. W tym roku dopisała zarówno pogoda, publiczność, jak i wykonawcy, którzy zapewnili rozrywkę na bardzo dobrym poziomie. Przypomnijmy, że organizatorami imprezy była OSP Łysa Góra we współpracy z Dębińskim Centrum Kultury, a na scenie pojawili się m.in. : Łysogórska Orkiestra Dęta, uczniowie miejscowych szkół, Alicja Rega, gitarzysta Łukasz Wełna i kapela folkowa “Góralska Hora”. 

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12