KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

20.11.2017
Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

W piątek 10 listopada w Bibliotece Publicznej w Sufczynie odbyło się „święto czytelniczek”, ponieważ swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas pani Krystyna Mirek, jedna z najpopularniejszych obecnie autorek powieści dla kobiet. Czytelniczki kochają jej książki za wartką akcję, pozytywne przesłanie oraz humor i fakt, że mogą łatwo utożsamiać się z bohaterkami.

Zimowe spotkania przy piwie na Zamku w Dębnie

17.11.2017
Zimowe spotkania przy piwie na Zamku w Dębnie

Zimowe Spotkania przy Piwie – to ostatnie w tym roku z cyklu kwartalnych Spotkań przy Napojach, na które organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają w dniu 19 listopada o godz. 17.

Matecznik Tradycji w Gminie Dębno

10.11.2017
Matecznik Tradycji w Gminie Dębno

Dnia 29 września 2017 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Dębińskim Centrum Kultury o utworzeniu w Gminie Dębno Matecznika Tradycji. Zamysł ten powstał w ramach projektu edukacyjnego Małopolska Szkoła Tradycji, sfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (Fundusze Europejskie, Program Regionalny), realizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Kwesta na kontynuację prac renowacyjnych przy witrażach Kaplicy Grobowej Jastrzębskich

10.11.2017
Kwesta na kontynuację prac renowacyjnych przy witrażach Kaplicy Grobowej Jastrzębskich

Organizator Kwesty na rzecz ratowania zabytkowych pomników znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Dębnie, czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie tej kwesty, a także jej przeprowadzenie. Była to już XIII taka kwesta, którą w roku bieżącym prowadzono w dniu Wszystkich Świętych, tj. 1 listopada (środa), w godzinach od 7.30 – 18.00.

Medal za Długoletnią Służbę i Polonia Minor dla pracowników Muzeum Zamek w Dębnie

10.11.2017
Medal za Długoletnią Służbę i Polonia Minor dla pracowników Muzeum Zamek w Dębnie

Z okazji 90 lecia Muzeum Okręgowego w Tarnowie złotym Medalem za Długoletnia Służbę została odznaczona Pani Teresa Koczwara, która posiada trzydziestoośmioletni staż pracy. Od szesnastu lat nienagannie pełni swoje obowiązki na stanowisku kwalifikowanego opiekuna ekspozycji w Muzeum Zamek w Dębnie, będącym oddziałem tarnowskiego Muzeum Okręgowego.

Promocja albumu „Antoni Jan Goetz – Okocimski. Powrót z emigracji”

8.11.2017
Promocja albumu  „Antoni Jan Goetz – Okocimski. Powrót z emigracji”

W sobotę 21 października 2017 roku w Okocimiu odbyły się uroczystości pogrzebowe Antoniego Jana Goetza Okocimskiego. Jego prochy zostały sprowadzone do Polski po 55 latach od jego śmierci, dzięki wysiłkom Stowarzyszenia  Miłośników Ziemi Okocimskiej.

Agroturystyka w Gminie Dębno doceniona

30.10.2017
Agroturystyka w Gminie Dębno doceniona

Na terenie naszej gminy działa kilkanaście gospodarstw agroturystycznych, oferujących wypoczynek w malowniczej scenerii, z dala od miejskiego zgiełku. Pracę właścicieli gospodarstw doceniają zarówno odwiedzający gminę turyści, jak i organizacje wspierające rozwój agroturystyki. W ostatnim czasie wyróżniona została – położona w Porąbce Uszewskiej – kwatera „Na Kuźnisku”.

III Kongres Kultury Regionów z udziałem Małych Łoniowiaków

27.10.2017
III Kongres Kultury Regionów z udziałem Małych Łoniowiaków

Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy” został wytypowany przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” do udziału w programie artystycznym podczas III Kongresu Kultury Regionów, organizowanym w październiku b.r. w Nowym Sączu. Kongres jest wydarzeniem przyczyniającym się do tworzenia, ochrony, utrzymania oraz odtwarzania niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wzbogaca różnorodność kulturową i ludzką kreatywność.

Jesienne Spotkania przy Herbacie

13.10.2017
Jesienne Spotkania przy Herbacie

W ostatnią niedzielę, 8 października 2017 roku odbyła się kolejna edycja cyklicznych spotkań przy napojach. Ze względu na jesienną aurę, goście raczyli się wyśmienitą gorącą herbatą, szczodrze rozlewaną przez pracujące na zamku panie.

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

13.10.2017
Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Biblioteka Publiczna w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie autorskie z Krystyną Mirek, które odbędzie się 10 listopada 2017r. o godzinie 17:00. Dodatkowe indformacje znajdują się na załączonym plakacie.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ] stron: 15

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12