KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Kameralne Spotkania Muzealne 2017

5.09.2017
Kameralne Spotkania Muzealne 2017

Kolejne Kameralne Spotkania Muzealne w Zamku w Dębnie połączone były z otwarciem wystawy fotografii Marcina Sachy „Labirynty Snów”, prezentowanej na zewnętrznych ścianach zamku, w tzw. Galerii we Wnęce. Sam twórca, chociaż stosunkowo młody stażem, może się poszczycić wieloma znaczącymi wyróżnieniami w swojej branży. 

Letnie Spotkania przy Winie 2017

7.08.2017
Letnie Spotkania przy Winie 2017

Już w niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 17.00, na zamku w Dębnie odbędzie się kolejna edycja letnich spotkań przy winie. Imprezę uświetni koncert z imponującym wokalem Izabeli Staruch (http://izaspiew.wixsite.com/iza-staruch) i akompaniującym jej na pianinie Vasylem Semkowiczem. Ów niezwykły mariaż francusko-włoskich utworów z pewnością zachwyci nie tylko sympatyków Edith Piaf i Garou.

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”

21.07.2017
25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” jest wydarzeniem skupiającym dziecięce zespoły folklorystyczne pochodzące z regionów górskich całego świata. Jest miejscem współpracy, a także wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z bogactwem kultury i tradycjami ludowymi z różnych regionów świata, odbywać się będzie w dniach 23 – 30 lipca 2017 r. w Nowym Sączu. W tym roku zaprezentuje się w nim Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy”, który uzyskał nominacje podczas Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, prezentując swój program artystyczny pt. „Dziyrganie Marysi”.

Koncert na Zamku w Dębnie

30.06.2017
Koncert na Zamku w Dębnie

W niedzielę 2 lipca Muzeum Zamek w Dębnie w Sali Koncertowej będzie gościć międzynarodową grupę młodych muzyków, w ramach programu wymiany kulturalnej: PASO ROBLES – Kąśna Dolna. Zapraszamy na koncert, który odbędzie się o godz. 16.00.

Szczegółowe informacje na temat koncertu znajdują się w załącznikach.

Świętojańska Noc Muzealna

23.06.2017
Świętojańska Noc Muzealna

Nie od dziś wiadomo, iż dębińskiego zamku czas nie ma odwagi się imać, zatem i wigilia dnia św. Jana przybyła tego roku nieco wcześniej, bo już 18 czerwca. Iście słowiańską, ukwieconą biesiadę, przy wtórze Scholi Affectus Populi z Łysej Góry, uświetnił wernisaż wyjątkowej autorskiej wystawy „Pomiędzy niebem a ziemią” pani Krystyny Gurgul, kustosza placówki, żwawym krokiem wchodzącej w szóstą dekadę życia.

Świętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie

16.06.2017
Świętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie

W najbliższą niedzielę 18 czerwca o godzinie 17.00 na Zamku w Dębnie rozpocznie się wydarzenie kulturalne pod nazwą "Świętojańska Noc Muzealna". Organizatorzy jak co roku przygotowali dla gości wiele atrakcji.

Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie

9.06.2017
Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie

Dnia 1 czerwca 2017 roku dębiński zamek przeżywał istne oblężenie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Nadobne damy i zacni młodzieńcy z okolicznych szkół i przedszkoli zebrali się w liczbie około 200 osób, by swą obecnością uświetnić wyjątkową imprezę zorganizowaną przez Muzeum Zamek w Dębnie, wspierane przez Dębińskie Centrum Kultury.

Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

26.05.2017
Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

W piątek 12 maja odbył się rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”. Ideą akcji jest wspólny przejazd rowerowy bibliotekarzy i czytelników – niestety pogoda nie była dla nas łaskawa i w związku z tym odbył się rajd... samochodowy. Mnogość atrakcji przygotowanych dla czytelników uniemożliwiła przełożenie terminu. 

Wernisaż wystawy – „Plener – Dębno 2017”

26.05.2017
Wernisaż wystawy – „Plener – Dębno 2017”

W poniedziałkowe przedpołudnie 22 maja odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Dębno 2017”. Wernisaż rozpoczął się o godzinie 11.00. Na to uroczyste spotkanie połączone z otwarciem wystawy i rozdaniem nagród, przybyli niemal wszyscy uczestnicy Jubileuszowego, „X Integracyjnego Pleneru Malarskiego – DĘBNO 2017”. Wśród zaproszonych gości byli m. in. gospodarze tych ziem, czyli Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Ożóg, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Janusz Kozioł.

Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych w Jaworsku

26.05.2017
Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych w Jaworsku

19 maja Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku wraz z Dębińskim Centrum Kultury po raz dwudziesty zorganizowali „Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno”. W tym roku swój udział zgłosiły grupy z sześciu szkół: PSP w Łoniowej, ZS w Łysej Górze, PSP w Niedźwiedzy, PSP w Sufczynie, ZS w Woli Dębińskiej oraz gospodarze imprezy, PSP w Jaworsku – w sumie 62 uczestników.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ] stron: 14

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12