Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

II Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków

6.03.2017
II Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków

24 lutego 2017 r. w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się II Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków. Organizatorami konkursu byli Zespół Szkół w Sufczynie oraz DCK. Honorowy patronat nad przeglądem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Koordynatorem była pani Joanna Matras.

VII Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych

6.03.2017
VII Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych

Dnia 1 marca 2017 roku w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się VII Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych. Organizatorami przeglądu byli Przedszkole Niepubliczne „Mały Polski Geniusz” w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Koordynatorem przeglądu była pani Katarzyna Płaneta-Pajor.

"Opowieść prawie wigilijna" w Dębińskim Centrum Kultury

23.01.2017
"Opowieść prawie wigilijna" w Dębińskim Centrum Kultury

14 stycznia w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi miała miejsce premiera spektaklu „Opowieść prawie wigilijna”, w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej. Krótki, jednak bardzo wymowny spektakl odwoływał się do motywów słynnego utworu K. Dickensa. Pokazywał jednocześnie pozorne przeżywanie Świat Bożego Narodzenia, sprowadzanie ukrytych sensów do pustych sloganów, wszechogarniającego konsumpcjonizmu i komercji. Padały pytania o możliwość zmiany człowieka, czasu, który jest nam dany tu i teraz.

XVII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

23.01.2017
XVII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

12 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół w Łysej Górze odbył się po raz siedemnasty Gminny Konkurs Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych. Organizatorami konkursu byli Dębińskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół w Łysej Górze. W konkursie wzięły udział 34 osoby ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Dębno.

"Opowieść prawie wigilijna" - zaproszenie na premierę spektaklu

9.01.2017
"Opowieść prawie wigilijna" - zaproszenie na premierę spektaklu

Młodzieżowa grupa teatralna, działająca przy Dębińskim Centrum Kultury, pragnie zaprosić na spektakl „Opowieść prawie wigilijna”. Pojawią się w nim motywy słynnego utworu K. Dickensa, dostosowane do współczesnych nam realiów i sposobu przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Rozmywanie tego, co ważne w czasie świątecznym i poza nim, skupienie na błyskotkach, powierzchownych rzeczach… a obok, w naszej – danej nam tylko raz,  tu i teraz – rzeczywistości, w każdej chwili dzieje się coś ważnego. W nas, w innych... Czy cud opowieści wigilijnej może zaistnieć w pełnym konsumpcjonizmu XXI wieku?

„Świąteczne dekoracje Babuni” na Zamku w Dębnie

22.12.2016
„Świąteczne dekoracje Babuni” na Zamku w Dębnie

6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja odbyło się w Muzeum Zamku w Dębnie uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu, którego tematem w tym roku były „Świąteczne dekoracje Babuni”. Do konkursu zgłoszono 238 prac ze szkół i placówek oświatowych trzech powiatów: dąbrowskiego, tarnowskiego i brzeskiego, a także z województwa podkarpackiego.

Podsumowanie projektu "Aktywna profilaktyka - Możemy"

5.12.2016
Podsumowanie projektu "Aktywna profilaktyka - Możemy"

30 listopada zakończyła się realizacja projektu  "Aktywna profilaktyka - Możemy", współfinansowanego ze środków Gminy Dębno. Projekt ten był realizowany przez Fundację Timszel jako zadanie publiczne. W czasie jego trwania, w gimnazjach na terenie Gminy Dębno, odbywały się  warsztaty profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w sieci, cyberprzemocy, zagrożeń związanych z wykorzystywaniem mediów społecznościowych przez młodych ludzi.

"Szansa" w Sufczynie

29.11.2016
"Szansa" w Sufczynie

27 listopada w Zespole Szkół w Sufczynie odbyło się przedstawienie teatralne pod tytułem "Szansa". Spektakl przygotowała grupa Teatr Dabar z Mogilna.

"Jeszcze tej nocy" - spektakl w Brzesku

29.11.2016
"Jeszcze tej nocy" - spektakl w Brzesku

Grupa Teatralna z Sufczyna zaprasza na spektakl pod tytułem "Jeszcze tej nocy", który odbędzie się 4 grudnia o godzinie 18.00 w budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

Zimowe spotkania przy piwie

23.11.2016
Zimowe spotkania przy piwie

W wyjątkowo pogodne popołudnie listopadowej niedzieli odbyło  się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Spotkań przy napojach". Zimowym spotkaniom towarzyszyła szklanka grzanego piwa, którego sponsorem był Browar Okocim z Brzeska. Licznie przybyli goście mieli przyjemność wysłuchania wyjątkowego koncertu muzyków związanych zawodowo z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ]