KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Olimpijskie Dni Sportu Szkolnego

27.06.2016
Olimpijskie Dni Sportu Szkolnego

Po raz kolejny UKS „Wolania” działający przy ZS w Woli Dębińskiej był organizatorem Olimpijskich Dni Sportu Szkolnego, które odbywają się każdego roku w czerwcu. Impreza w tym roku realizowana była w ramach projektu zatytułowanego „Sport przepustką do kariery i zdrowego stylu życia” finansowanego przez UKS „Wolania” z funduszy pozyskanych w ramach konkursu ofert z zakresu upowszechniania sportu i kultury fizycznej ogłoszonego przez Wójta Gminy Dębno oraz od Rady Rodziców ZS w Woli Dębińskiej.

Mecz unihokeja Absolwenci - Abiturienci Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej

27.06.2016
Mecz unihokeja Absolwenci - Abiturienci Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej

Uczniowski Klub Sportowy "Atlas" Wola Dębińska zorganizował mecz piłki nożnej Absolwenci kontra Abiturienci Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej. Mecz został zorganizowany w sali sportowej Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej i zakończył się wynikiem 14:11 dla Abiturientów.

Jeszcze tej nocy - spektakl teatralny

15.06.2016
Jeszcze tej nocy - spektakl teatralny

Grupa Teatralna z Sufczyna serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt. „ Jeszcze tej nocy”, który zostanie zaprezentowany 19-06-2016 r.  o godz. 15:00 i 18:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Sufczynie.

Obchody Rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski

7.06.2016
Obchody Rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski

Serdecznie zapraszamy wszystkich, na wydarzenie plenerowe pn. „Piastowe Dziedzictwo”, które jest częścią Obchodów Rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski. Rozpocznie się ono o godz. 1300 w tą niedzielę, tj. 12 czerwca 2016 na wzgórzu Bocheniec, w miejscowości Jadowniki.

 

Wyjazd w Bieszczady

7.06.2016
Wyjazd w Bieszczady

Federacja Organizacji Pozarządowych Regionu Brzeskiego zaprasza na dwudniowy wyjazd w Bieszczady. Wyjazd odbędzie się w dniach 25-26 czerwiec 2016r. Osoby chętne proszone są o kontakt z Sołtysem Woli Dębińskiej pod nr. tel. 503782207. Rezerwacja miejsc jest równoznaczna z wpłatą zaliczki w kwocie 50zł osobiście u sołtysa lub na konto organizacji: 50 1020 5558 1111 1792 2230 0029.

Z pantomimą po sukces...

4.05.2016
Z pantomimą po sukces...

Obrazy tworzone za pomocą ruchu rąk, czysta forma, prawdziwa historia opowiedziana zbiorem symboli przedstawiających życie człowieka świętego, który swoją drogę do świętości okupił trudem, wiarą, walką, modlitwą i całkowitym oddaniem Bogu. Święty Jan Paweł II, bo o nim mowa, stał się inspiracją dla ludzi na całym świecie, a także dla grupy teatralnej z Porąbki Uszewskiej.  „U Boga wszystko jest możliwe!”  -  to temat przewodni odbywającego się w Skawinie VII Festiwalu Małych Form Artystycznych „Inspiracje”. Organizatorem festiwalu, który przyciągnął wiele grup teatralnych,

Spotkanie przy Kawie - Zamek w Dębnie

15.04.2016
Spotkanie przy Kawie - Zamek w Dębnie

Muzeum Zamek w Dębnie tegoroczny sezon rozpoczęło otwarciem wystawy "Suknia, Tużurek, Broszka", na której zaprezentowana została ciekawa kolekcja Teresy Waydowicz z Tarnowa składająca się z różnorodnej biżuterii i akcesoriów mody, na którą złożyły się między innymi suknie, kapelusze, torebki, rękawiczki, wachlarze itp. Dopełnieniem wystawy były dziewiętnastowieczne portrety, w których z wielką dbałością pokazano stroje i biżuterię z epoki. Obrazy pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wystawę będzie można oglądać do 6 czerwca 2016 roku.

Muzyczno - Artystyczne Wiosenne Spotkania przy Kawie

6.04.2016
Muzyczno - Artystyczne Wiosenne Spotkania  przy Kawie

Kalendarzowa wiosna i aromatyczna kawa to co najmniej dwa powody aby spotkać się w Muzeum Zamek w Dębnie już w najbliższą niedzielę  (10 kwietnia)  godz. 17:00. Muzeum Zamek w Dębnie tegoroczny sezon rozpocznie otwarciem wystawy „Suknia, Tużurek, Broszka„, na której zaprezentowana zostanie ciekawa kolekcja Teresy Waydowicz z Tarnowa, na którą składa się biżuteria i akcesoria modowe.  Dopełnieniem wystawy są przykłady pięknych strojów i biżuterii w malarstwie portretowym głównie XIX wieku, pochodzące ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Tradycyjnie „Wiosenne Spotkania przy Kawie” rozpoczniemy muzycznie, grupa wokalno -  aktorska „Bezdech„ wystąpi w recitalu piosenki francuskiej „Czy warto kochać dziś?!„.

"Poezja jest jak obraz"

23.03.2016
"Poezja jest jak obraz"

21 marca 2016 roku w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski "Poezja jest jak obraz". Organizatorami konkursu było Dębińskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół w Sufczynie, z ramienia którego koordynatorami konkursu były panie Beata Godek i Urszula Sworst. Pierwszy dzień wiosny a jednocześnie Światowy Dzień Poezji stał się czasem zmagań recytatorskich 33 uczniów z 9 szkół Gminy Dębno, w trzech grupach wiekowych.

VI Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych

4.03.2016
VI Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych

18 lutego 2016 roku już po raz szósty odbył się Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych organizowany przez Niepubliczne Przedszkole "Mały Polski Geniusz" w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Na scenie zaprezentowały się zespoły z przedszkoli z gminy Dębno.

 

 

 

[ poprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12