Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”

13.04.2017
Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”

Za nami już VII i zarazem wyjątkowy, Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”. Niezmiennie organizatorami byli Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej im. Jana Pawła II oraz Dębińskie Centrum Kultury. Festiwal odbył się 3 kwietnia, czyli dzień po rocznicy śmierci Papieża Polaka.

13.04.2017
Wiosenne Spotkania przy Kawie

Od kwietnia Muzeum Zamek w Dębnie w pełni rozpoczęło kolejny sezon turystyczny. W minioną niedzielę tj. 9 kwietnia podczas pierwszej w tym roku imprezy – Wiosennych Spotkaniach przy Kawie - organizatorzy przygotowali dla wszystkich przybyłych gości wspaniały koncert, którego główną bohaterką była młoda sopranistka ANNA WILK.

XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

6 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy odbyła się XVIII edycja Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych. W spotkaniu wzięły udział cztery grupy teatralne z Maszkienic, Niedźwiedzy, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierz Gurgul, a także nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami.

3.04.2017
Wiosenne Spotkania przy Kawie

Od kwietnia Muzeum Zamek w Dębnie w pełni rozpoczyna kolejny sezon turystyczny. W tym roku dla chcących odwiedzić nasze muzeum przygotowano szereg atrakcji i ciekawych zdarzeń muzealnych.

W najbliższą niedzielę tj. 9 kwietnia zapraszamy na Wiosenne Spotkania przy Kawie, które rozpoczną się o godz. 17.00 wspaniałym koncertem w wykonaniu sopranistki Anny Wilk, której na fortepianie akompaniował będzie Wojciech Sałapa.

IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

3.04.2017
IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

W wiosennym klimacie, bo tuż po powitaniu wiosny, 22 marca 2017 roku Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi rozbrzmiewało skocznymi utworami, gdyż to właśnie wtedy odbył się IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły” – zrealizowany we współpracy z Zespołem Szkół w Sufczynie. Koordynatorem konkursu była pani Urszula Sworst. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który zaszczycił wszystkich zebranych swoją obecnością.

Wiosenne recytowanie

31.03.2017
Wiosenne recytowanie

Tradycyjnie już 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i w Światowy Dzień Poezji, w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się XIII Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”. Współorganizatorami tych słownych zmagań byli: Zespół Szkół w Sufczynie oraz DCK w Jastwi.

Zajęcia ruchu scenicznego w DCK

Zajęcia ruchu scenicznego w DCK

Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi zaprasza na zajęcia ruchu scenicznego. W programie zajęć między innymi elementy pantomimy, ćwiczenia dykcyjne i podstawy interpretacji tekstów literackich. Zapisy na zajęcia możliwe są w sekretariacie DCK lub pod numerem telefonu 14-66-58-661. Szczegóły na załączonym plakacie.

Dziecięca Folkowa Lista Przebojów w Porąbce Uszewskiej

14.03.2017
Dziecięca Folkowa Lista Przebojów w Porąbce Uszewskiej

7 marca 2017 r. w Publicznym Przedszkolu w Porąbce Uszewskiej im. Juliana Tuwima odbył się Pierwszy Gminny Festiwal pod hasłem „Dziecięca Folkowa Lista Przebojów”, którego współorganizatorem  było Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Uczestnikami festiwalu przyśpiewek były dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Łoniowej, Biadolinach Szlacheckich, Łysej Górze, Sufczynie, Niedźwiedzy, Porąbce Uszewskiej i Woli Dębińskiej.

II Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków

6.03.2017
II Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków

24 lutego 2017 r. w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się II Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków. Organizatorami konkursu byli Zespół Szkół w Sufczynie oraz DCK. Honorowy patronat nad przeglądem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Koordynatorem była pani Joanna Matras.

VII Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych

6.03.2017
VII Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych

Dnia 1 marca 2017 roku w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się VII Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych. Organizatorami przeglądu byli Przedszkole Niepubliczne „Mały Polski Geniusz” w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Koordynatorem przeglądu była pani Katarzyna Płaneta-Pajor.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ]