Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych w Jaworsku

26.05.2017
Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych w Jaworsku

19 maja Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku wraz z Dębińskim Centrum Kultury po raz dwudziesty zorganizowali „Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno”. W tym roku swój udział zgłosiły grupy z sześciu szkół: PSP w Łoniowej, ZS w Łysej Górze, PSP w Niedźwiedzy, PSP w Sufczynie, ZS w Woli Dębińskiej oraz gospodarze imprezy, PSP w Jaworsku – w sumie 62 uczestników.

Noc Muzeuów na Zamku w Dębnie

23.05.2017
Noc Muzeuów na Zamku w Dębnie

Kolejna edycja Nocy Muzeów w dębińskim zamku była niezwykle atrakcyjnym wydarzeniem. Licznie przybyła publiczność była świadkiem wielu inscenizacji teatralnych, muzyki na żywo, elementów kuglarstwa a nawet mogła wziąć udział w fabularnej grze terenowej. Muzealnicy, pod kierownictwem kustosz Krystyny Gurgul, włożyli bardzo dużo trudu, by ze starannością i rozmachem pokazać zwiedzającym ten piękny muzealny obiekt.

Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów 2017

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Noc Muzeów 2017 do dębińskiego zamku. Jak co roku, przygotowano wiele atrakcji. Oprócz otwartego zwiedzania wszystkich komnat zamkowych, będzie też wiele inscenizacji, muzyka na żywo, historyczna gra teatralna, a nawet elementy kuglarstwa...

X Plener Integracyjny – Dębno 2017

X Plener Integracyjny – Dębno 2017

W dniach 8-10 maja bieżącego roku w zamku w Dębnie odbył się  jubileuszowy, „X Integracyjny Plener Malarski – Dębno 2017”. Idea zorganizowania takiego pleneru zrodziła się przed laty w nawiązaniu do pleneru malarskiego z 1923 roku, w którym uczestniczyli studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przybyli oni na zaproszenie ówczesnego właściciela zamku w Dębnie – Jana Jastrzębskiego, który gościł ich u siebie przez kilka wiosennych dni.

Koncert pieśni patriotycznych na Zamku w Dębnie

9.05.2017
Koncert pieśni patriotycznych na Zamku w Dębnie

3 maja 2017 r. na Zamku w Dębnie odbyła się siódma edycja koncertu "Patriotyczne śpiewanie". Zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy upamiętnili 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji, śpiewając przy akompaniamencie na żywo pieśni patriotyczne i słuchając poezji Zbigniewa Herberta czy Kamila Norwida.

Patriotyczne śpiewanie

30.04.2017
Patriotyczne śpiewanie

Zapraszamy na 7 już edycję „Patriotycznego śpiewania” – wydarzenia, które od początku gromadzi wszystkich, którzy chcą radośnie i śpiewająco uczcić Święto Konstytucji 3 Maja.

Spektakl "Bądź Wola Twoja" ponownie w Sufczynie

Spektakl "Bądź Wola Twoja" ponownie w Sufczynie

Teatr "Jasne Światło" zaprasza na spektakl pod tytułem "Bądź Wola Twoja", który zostanie wystawiony 21 kwietnia o godzinie 19.00 oraz 22 kwietnia o godzinie 18.00 w Zespole Szkół w Sufczynie. Za reżyserię sztuki odpowiedzialne są panie Lucyna Potępa i Kornelia Bednarek oraz ksiądz Łukasz Pawłowski. Scenariusz napisał aktor Marcin Kobierski.

Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”

13.04.2017
Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”

Za nami już VII i zarazem wyjątkowy, Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”. Niezmiennie organizatorami byli Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej im. Jana Pawła II oraz Dębińskie Centrum Kultury. Festiwal odbył się 3 kwietnia, czyli dzień po rocznicy śmierci Papieża Polaka.

Wiosenne Spotkania przy Kawie

13.04.2017
Wiosenne Spotkania przy Kawie

Od kwietnia Muzeum Zamek w Dębnie w pełni rozpoczęło kolejny sezon turystyczny. W minioną niedzielę tj. 9 kwietnia podczas pierwszej w tym roku imprezy – Wiosennych Spotkaniach przy Kawie - organizatorzy przygotowali dla wszystkich przybyłych gości wspaniały koncert, którego główną bohaterką była młoda sopranistka ANNA WILK.

XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

6 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy odbyła się XVIII edycja Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych. W spotkaniu wzięły udział cztery grupy teatralne z Maszkienic, Niedźwiedzy, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierz Gurgul, a także nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami.

[ poprzednia| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następna ]