Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Zajęcia Wakacyjne w DCK 2018

28.05.2018
Zajęcia Wakacyjne w DCK 2018

Zajęcia realizowane będą od 2 do 27 lipca 2018 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi. Pod opieką nauczycieli - instruktorów będzie można ciekawie i pożytecznie spędzić czas uczestnicząc w warsztatach: plastycznych, muzycznych, edukacyjno – integracyjnych, rekreacyjno - ruchowych.

Noc Muzeów w Zamku w Dębnie

28.05.2018
Noc Muzeów w Zamku w Dębnie

Tegoroczna Noc Muzeów w Zamku w Dębnie przebiegała według scenariusza „Przepis na życie po staropolsku, czyli dobre rady naszych pradziadów”.

Świętowanie Konstytucji 3 Maja

Świętowanie Konstytucji 3 Maja

Już po raz ósmy organizatorzy, Muzeum Zamek w Dębnie wraz z Fundacją TIMSZEL zaprosili do wspólnego świętowania Konstytucji 3 Maja. W to wyjątkowe, piękne, słoneczne popołudnie w Sali Koncertowej w Zamku, w Dębnie, zabrzmiał dźwięczny, zgodny chór wspomagany instrumentalnie przez fortepian, skrzypce, a nawet ukulele. Wspólne, radosne świętowanie płynące z potrzeby serca potwierdza słuszność organizacji takich przedsięwzięć.

Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

Konkurs o tytuł  Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

26. kwietnia 2018 r. uczniowie klas IV-VI walczyli po raz dwudziesty trzeci o zwycięstwo w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury.

VIII Festiwal "Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II"

VIII Festiwal "Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II"

W dniu 19.04.2018r. w DCK w Jastwi odbył się VIII Festiwal "Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II", organizowany przez Publiczne Przedszkole im. Jana Pawła II w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Turniej Piłki Nożnej ,,Mini Champions League - 2018”

Turniej Piłki Nożnej  ,,Mini Champions League - 2018”

Na sali gimnastycznej w Woli Dębińskiej odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej pod hasłem ,,Mini - Champions League - 2018”. Na starcie turnieju stanęło pięć drużyn, a  turniej rozegrano systemem ,,każdy z każdym”.

XIX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

30.03.2018
XIX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

XIX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno” odbyła się w Publicznej  Szkole  Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej w dniu 27 marca 2018 r.

Zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości

4.11.2019
Zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości

Wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski wraz z Dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców na gminne obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na tę okoliczność został przygotowany bogaty program wydarzeń o charakterze patriotycznym.

Hołd dla ofiar bombardowania pociągu pod Maszkienicami

3.09.2019
Hołd dla ofiar bombardowania pociągu pod Maszkienicami

W niedzielę, 1 września w Maszkienicach odbyły się uroczyste obchody 80. rocznicy zbombardowania pociągu pasażerskiego przez niemieckie samoloty Luftwaffe. W uroczystości wzięli udział: Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku Wacław Daniec, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Dorota Batko oraz sołtys Maszkienic Karol Piwowarski.

W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

20.08.2019

Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 15