Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

XVII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

23.01.2017
XVII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

12 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół w Łysej Górze odbył się po raz siedemnasty Gminny Konkurs Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych. Organizatorami konkursu byli Dębińskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół w Łysej Górze. W konkursie wzięły udział 34 osoby ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Dębno.

"Opowieść prawie wigilijna" - zaproszenie na premierę spektaklu

9.01.2017
"Opowieść prawie wigilijna" - zaproszenie na premierę spektaklu

Młodzieżowa grupa teatralna, działająca przy Dębińskim Centrum Kultury, pragnie zaprosić na spektakl „Opowieść prawie wigilijna”. Pojawią się w nim motywy słynnego utworu K. Dickensa, dostosowane do współczesnych nam realiów i sposobu przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Rozmywanie tego, co ważne w czasie świątecznym i poza nim, skupienie na błyskotkach, powierzchownych rzeczach… a obok, w naszej – danej nam tylko raz,  tu i teraz – rzeczywistości, w każdej chwili dzieje się coś ważnego. W nas, w innych... Czy cud opowieści wigilijnej może zaistnieć w pełnym konsumpcjonizmu XXI wieku?

„Świąteczne dekoracje Babuni” na Zamku w Dębnie

22.12.2016
„Świąteczne dekoracje Babuni” na Zamku w Dębnie

6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja odbyło się w Muzeum Zamku w Dębnie uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu, którego tematem w tym roku były „Świąteczne dekoracje Babuni”. Do konkursu zgłoszono 238 prac ze szkół i placówek oświatowych trzech powiatów: dąbrowskiego, tarnowskiego i brzeskiego, a także z województwa podkarpackiego.

Podsumowanie projektu "Aktywna profilaktyka - Możemy"

5.12.2016
Podsumowanie projektu "Aktywna profilaktyka - Możemy"

30 listopada zakończyła się realizacja projektu  "Aktywna profilaktyka - Możemy", współfinansowanego ze środków Gminy Dębno. Projekt ten był realizowany przez Fundację Timszel jako zadanie publiczne. W czasie jego trwania, w gimnazjach na terenie Gminy Dębno, odbywały się  warsztaty profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w sieci, cyberprzemocy, zagrożeń związanych z wykorzystywaniem mediów społecznościowych przez młodych ludzi.

"Szansa" w Sufczynie

29.11.2016
"Szansa" w Sufczynie

27 listopada w Zespole Szkół w Sufczynie odbyło się przedstawienie teatralne pod tytułem "Szansa". Spektakl przygotowała grupa Teatr Dabar z Mogilna.

"Jeszcze tej nocy" - spektakl w Brzesku

29.11.2016
"Jeszcze tej nocy" - spektakl w Brzesku

Grupa Teatralna z Sufczyna zaprasza na spektakl pod tytułem "Jeszcze tej nocy", który odbędzie się 4 grudnia o godzinie 18.00 w budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

Zimowe spotkania przy piwie

23.11.2016
Zimowe spotkania przy piwie

W wyjątkowo pogodne popołudnie listopadowej niedzieli odbyło  się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Spotkań przy napojach". Zimowym spotkaniom towarzyszyła szklanka grzanego piwa, którego sponsorem był Browar Okocim z Brzeska. Licznie przybyli goście mieli przyjemność wysłuchania wyjątkowego koncertu muzyków związanych zawodowo z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.

World Travel Show w Nadarzynie

24.10.2016
World Travel Show w Nadarzynie

Największe w Polsce targi branży turystycznej World Travel Show, miejsce spotkań dla wszystkich miłośników podróży dalekich i bliskich, odbyły się w dniach 14-16 października br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. To możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w turystyce, ciekawymi miejscami i znakomita okazja do spotkania ze znanymi podróżnikami.

Eksperyment łysogórski 50 lat później – wystawa

20.10.2016
Eksperyment łysogórski 50 lat później – wystawa

21 października o godzinie 19.00, przy ulicy Gałczyńskiego 3 w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy sztuki użytkowej pod nazwą „Eksperyment łysogórski 50 lat później”. Wystawa ma na celu przedstawienie spuścizny artystycznej PRL-owskich zakładów produkcyjnych i manufaktur. Głównym punktem będą prace Krzysztofa i Juliana Heniszów, współtwórców unikatowego zjawiska w polskiej sztuce użytkowej, jakim był tak zwany „eksperyment łysogórski”.

Jesienne Spotkania przy Herbacie

18.10.2016
Jesienne Spotkania przy Herbacie

Organizowane przez Muzeum Zamek w Dębnie przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury cykliczne imprezy, jakimi są "Spotkania przy Napojach", odbyły się w tym roku po raz kolejny. Spotkania te połączone są z otwarciem wystawy i degustacją napojów. Zdarzeniom tym towarzyszą także koncerty.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin