Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Świętowanie Konstytucji 3 Maja

Świętowanie Konstytucji 3 Maja

Już po raz ósmy organizatorzy, Muzeum Zamek w Dębnie wraz z Fundacją TIMSZEL zaprosili do wspólnego świętowania Konstytucji 3 Maja. W to wyjątkowe, piękne, słoneczne popołudnie w Sali Koncertowej w Zamku, w Dębnie, zabrzmiał dźwięczny, zgodny chór wspomagany instrumentalnie przez fortepian, skrzypce, a nawet ukulele. Wspólne, radosne świętowanie płynące z potrzeby serca potwierdza słuszność organizacji takich przedsięwzięć.

Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

Konkurs o tytuł  Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

26. kwietnia 2018 r. uczniowie klas IV-VI walczyli po raz dwudziesty trzeci o zwycięstwo w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury.

VIII Festiwal "Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II"

VIII Festiwal "Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II"

W dniu 19.04.2018r. w DCK w Jastwi odbył się VIII Festiwal "Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II", organizowany przez Publiczne Przedszkole im. Jana Pawła II w Woli Dębińskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Turniej Piłki Nożnej ,,Mini Champions League - 2018”

Turniej Piłki Nożnej  ,,Mini Champions League - 2018”

Na sali gimnastycznej w Woli Dębińskiej odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej pod hasłem ,,Mini - Champions League - 2018”. Na starcie turnieju stanęło pięć drużyn, a  turniej rozegrano systemem ,,każdy z każdym”.

XIX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

30.03.2018
XIX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

XIX edycja Konkursu o tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno” odbyła się w Publicznej  Szkole  Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej w dniu 27 marca 2018 r.

20.08.2019

Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych.

20.08.2019

Obserwacja całkowitego zaćmienia Księżyca

25.07.2018
Obserwacja całkowitego zaćmienia Księżyca

Pani Małgorzata Dudek, opiekun Klubu Młodego Odkrywcy działającego przy PSP Porąbka Uszewszka zaprasza w piątek, 27 lipca 2018 roku na obserwacje i pokazy astronomiczne z użyciem profesjonalnych teleskopów ustawionych na boisku sportowym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej.

XIV Muzealna Noc Świętojańska w zamku w Dębnie

XIV Muzealna Noc Świętojańska w zamku w Dębnie

Niewątpliwie można uznać kolejną już XIV Muzealną Noc Świętojańską w zamku w Dębnie, która odbyła się w 17 czerwca, za niezwykle udaną.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, urokliwy dziedziniec zamku wypełnił się po brzegi publicznością, przybyłą na kolejne wydarzenie jubileuszowego roku obchodów 40-lecia placówki.

Sportowy Turniej Przedszkolaków o Puchar Wójta Gminy Dębno

25.06.2018
Sportowy Turniej Przedszkolaków o Puchar Wójta Gminy Dębno

16 czerwca 2018 r. odbył się Sportowy Turniej Przedszkolaków o Puchar Wójta Gminy Dębno. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje:

Publiczne Przedszkole w Łoniowej, Publiczne Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie, Publiczne Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze, Publiczne Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach, Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej im. Juliana Tuwima, Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej im. Jana Pawła II, Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Sufczynie, Niepubliczne Przedszkole "Złota Rybka" w Woli Dębińskiej, Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 14