Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Zimowe Spotkania przy Piwie w Dębnie

Zimowe Spotkania przy Piwie w Dębnie
Zimowe Spotkania przy Piwie – to ostatnie w tym roku z cyklu kwartalnych Spotkań przy Napojach, na które organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zaprosili licznie przybyłych gości....

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

W piątek 10 listopada w Bibliotece Publicznej w Sufczynie odbyło się „święto czytelniczek”, ponieważ swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas pani Krystyna Mirek, jedna z najpopularniejszych obecnie autorek powieści dla kobiet. Czytelniczki kochają jej książki za wartką akcję, pozytywne przesłanie oraz humor i fakt, że mogą łatwo utożsamiać się z bohaterkami.

Zimowe spotkania przy piwie na Zamku w Dębnie

Zimowe spotkania przy piwie na Zamku w Dębnie

Zimowe Spotkania przy Piwie – to ostatnie w tym roku z cyklu kwartalnych Spotkań przy Napojach, na które organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają w dniu 19 listopada o godz. 17.

Matecznik Tradycji w Gminie Dębno

Matecznik Tradycji w Gminie Dębno

Dnia 29 września 2017 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Dębińskim Centrum Kultury o utworzeniu w Gminie Dębno Matecznika Tradycji. Zamysł ten powstał w ramach projektu edukacyjnego Małopolska Szkoła Tradycji, sfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (Fundusze Europejskie, Program Regionalny), realizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Kwesta na kontynuację prac renowacyjnych przy witrażach Kaplicy Grobowej Jastrzębskich

10.11.2017

Organizator Kwesty na rzecz ratowania zabytkowych pomników znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Dębnie, czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie tej kwesty, a także jej przeprowadzenie. Była to już XIII taka kwesta, którą w roku bieżącym prowadzono w dniu Wszystkich Świętych, tj. 1 listopada (środa), w godzinach od 7.30 – 18.00.

Medal za Długoletnią Służbę i Polonia Minor dla pracowników Muzeum Zamek w Dębnie

10.11.2017

Z okazji 90 lecia Muzeum Okręgowego w Tarnowie złotym Medalem za Długoletnia Służbę została odznaczona Pani Teresa Koczwara, która posiada trzydziestoośmioletni staż pracy. Od szesnastu lat nienagannie pełni swoje obowiązki na stanowisku kwalifikowanego opiekuna ekspozycji w Muzeum Zamek w Dębnie, będącym oddziałem tarnowskiego Muzeum Okręgowego.

Promocja albumu „Antoni Jan Goetz – Okocimski. Powrót z emigracji”

8.11.2017
Promocja albumu  „Antoni Jan Goetz – Okocimski. Powrót z emigracji”

W sobotę 21 października 2017 roku w Okocimiu odbyły się uroczystości pogrzebowe Antoniego Jana Goetza Okocimskiego. Jego prochy zostały sprowadzone do Polski po 55 latach od jego śmierci, dzięki wysiłkom Stowarzyszenia  Miłośników Ziemi Okocimskiej.

Agroturystyka w Gminie Dębno doceniona

30.10.2017
Agroturystyka w Gminie Dębno doceniona

Na terenie naszej gminy działa kilkanaście gospodarstw agroturystycznych, oferujących wypoczynek w malowniczej scenerii, z dala od miejskiego zgiełku. Pracę właścicieli gospodarstw doceniają zarówno odwiedzający gminę turyści, jak i organizacje wspierające rozwój agroturystyki. W ostatnim czasie wyróżniona została – położona w Porąbce Uszewskiej – kwatera „Na Kuźnisku”.

III Kongres Kultury Regionów z udziałem Małych Łoniowiaków

27.10.2017
III Kongres Kultury Regionów z udziałem Małych Łoniowiaków

Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy” został wytypowany przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” do udziału w programie artystycznym podczas III Kongresu Kultury Regionów, organizowanym w październiku b.r. w Nowym Sączu. Kongres jest wydarzeniem przyczyniającym się do tworzenia, ochrony, utrzymania oraz odtwarzania niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wzbogaca różnorodność kulturową i ludzką kreatywność.

Jesienne Spotkania przy Herbacie

Jesienne Spotkania przy Herbacie

W ostatnią niedzielę, 8 października 2017 roku odbyła się kolejna edycja cyklicznych spotkań przy napojach. Ze względu na jesienną aurę, goście raczyli się wyśmienitą gorącą herbatą, szczodrze rozlewaną przez pracujące na zamku panie.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 12