KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

XXII edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

30.05.2019
XXII edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi po raz XXII zorganizowały Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych Gminy Dębno. Poziom młodych wykonawców docenił obecny na uroczystości Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Jest to rodzaj imprezy, na którą chętnie przyjeżdżają zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie. Tu nie zajmuje się miejsc, a każdy wykonawca jest nagradzany. Przegląd umożliwia wykonawcom i ich opiekunom prezentację efektów całorocznej pracy na forum Gminy. Jest też okazją do rywalizacji, dlatego obserwuje się coraz wyższy poziom występujących. Panuje tu miła atmosfera, a każdy z występujących jest doceniony.

WARSZTATY WOKALNE w Dębińskim Centrum Kultury

9.05.2019
WARSZTATY WOKALNE w Dębińskim Centrum Kultury
Dębińskie Centrum Kultury zaprasza na WARSZTATY WOKALNE z improwizacji dla wokalistów, które odbędą się 27 maja 2019r., w godzinach od 15:00 do 20:00. Zajęcia obejmować będą pracę nad emisją głosu. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady działania traktu głosowego oraz dowiedzą się jak dbać o higienę głosu.

Patriotyczne śpiewanie na zamku w Dębnie

26.04.2019
Patriotyczne śpiewanie na zamku w Dębnie

Już po raz dziewiąty, w dębińskim zamku, odbędzie się „Patriotyczne śpiewanie”. To patriotyczna inicjatywa, która odbywa się z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przy muzycznym akompaniamencie, wspólnie wyśpiewane zostaną najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Organizatorami wydarzenia są Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie, Gmina Dębno i Dębińskie Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy 3 maja o 17:00 do sali koncertowej dębińskiego zamku.

18. Małopolskie Dni Książki

18.04.2019
18. Małopolskie Dni Książki

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce Uszewskiej, filia w Maszkienicach oraz Dębińskie Centrum Kultury włączyły się w akcję Małopolskie Dni Książki 2019.
Instytucje z naszej gminy poprzez atrakcyjne warsztaty i spotkania chcą promować literaturę i czytelnictwo w naszym regionie.
Projekt przypomina, że książka może być pięknym podarunkiem.
Organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Województwo Małopolskie.

Spotkanie przy Kawie

12.04.2019
Spotkanie przy Kawie

Kolejny sezon „Kwartalnych spotkań przy napojach” został zainaugurowany w niedzielę 7 kwietnia „Wiosennym spotkaniem przy kawie” na Zamku w Dębnie. W ramach spotkań odbywają się koncerty oraz wernisaże prac malarskich.

 

Młodzi aktorzy stanęli do walki na scenie, czyli XX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

9.04.2019
Młodzi aktorzy stanęli do walki na scenie, czyli XX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

O tym, że teatr bawi i uczy mogli przekonać się uczestnicy XX edycji Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych, który odbył się 5 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. W wydarzeniu wzięły udział cztery grupy teatralne.

IX Gminny Festiwal Janie Pawle II, dla Ciebie śpiewamy...

8.04.2019
IX Gminny Festiwal Janie Pawle II, dla Ciebie śpiewamy...

W dniu 4 kwietnia w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi, już po raz dziewiąty, przedszkolaki z Gminy Dębno oraz dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 im. Jana Pawła II z oddziałem integracyjnym w Brzesku uczciły pamięć o św. Janie Pawle II.  Jak co roku Festiwal „Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”, zorganizowany został przez Publiczne Przedszkole im. Jana Pawła II w Woli Dębińskiej oraz przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Zaproszenie na wiosenne spotaknie przy kawie

1.04.2019
Zaproszenie na wiosenne spotaknie przy kawie

Rozpoczynamy kolejny sezon „Kwartalnych spotkań przy napojach” na Zamku w Dębnie. „Wiosenne spotkania przy kawie” rozpoczną się 7 kwietnia (niedziela) o godzinie 17:00. Wstęp wolny. Wydarzenie będzie tradycyjnie łączyć różnego rodzaju twórczość artystyczną. Uczestnicy spotkania wezmą udział w koncercie poetycko-muzycznym „Polskie kobiety – polskie artystki” oraz wernisażu prac malarskich „Nauczyciel i uczeń” duetu Jerzy Ruszel – Tomasz Głowacz. Całość uzupełni degustacja aromatycznej kawy.

Plan filmowy na Zamku w Dębnie

27.02.2019
Plan filmowy na Zamku w Dębnie

W poniedziałek, 25 lutego, Zamek w Dębnie na jeden dzień zamienił się w plan filmowy, a to za sprawą ekipy realizującej program  „Korona królów: Taka historia..”, która nagrywała kolejny odcinek serii. Program ten ukazuje kulisy powstawania serialu „Korona Królów” oraz ma na celu przede wszystkim przekazywać widzom wiedzę na temat ówczesnych czasów. Wojciech Żołądkowicz, serialowy Olgierd, opowiada widzom m.in. o funkcjonowaniu dworu, handlu, rozrywce, królewskich obyczajach i tradycjach.

XII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w PSP Woli Dębińskiej

20.12.2018
XII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w PSP Woli Dębińskiej

W dniu 18 grudnia 2018 roku odbył się XII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej. Jak co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów od klasy I do VIII oraz Gimnazjum.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 15

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12