Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Ekstremalna Droga Krzyżowa

19.03.2018
Ekstremalna Droga Krzyżowa

1000 odblasków ufundowała Gmina Dębno dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która po raz pierwszy odbędzie się w Dębnie dnia 23 marca 2018 r. Trasa o długości 35 km będzie pokonywana nocą. Dzięki odblaskom piesi będą widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Droga Krzyżowa rozpocznie się od Mszy świętej w Kościele św. Małgorzaty w Dębnie o godz. 20.30, a zakończy się w parafii Podwyższenia Krzyża w Iwkowej.

Koncert Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych w DCK

30.01.2018
Koncert Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych w DCK

Czas kolędowania jest jednym z najpiękniejszych okresów zimą – wzruszające kolędy i pastorałki, życzliwi, otwarci ludzie, a przede wszystkim magiczna atmosfera.

Aby uczcić ten niezwykły czas zorganizowano Koncert Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych 20 stycznia 2018 r. w Dębińskim Centrum Kultury.

Igrzyska Dzieci Gminy Dębno w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym

Igrzyska Dzieci Gminy Dębno w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym

16 i 18 stycznia 2018r. hali sportowej przy PSP w Sufczynie odbyły się zawody z cyklu Igrzysk Dzieci Gminy Dębno w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach do udziału zgłosiło się 9 chłopców i 15 dziewczynek ze szkół: ZSP w Łysej Górze, PSP w Jaworsku, PSP w Sufczynie, PSP w Niedźwiedzy.

Turniej TYMBARKU – finały Gminne

24.01.2018
Turniej TYMBARKU – finały Gminne

13 stycznia 2018r. w hali sportowej przy PSP w Porąbce Uszewskiej odbyły się finały gminne piłkarskiego turnieju „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W turnieju udział wzięło 6 drużyn w kategorii U8 i U10. Reprezentacje drużyn składały się z dzieci które na co dzień trenują w szkółkach piłkarskich działających na terenie Gminy Dębno – UKS Orlik Dębno i Jastrząb Łoniowa.

Dzień Babci i Dziadka w DCK

24.01.2018
Dzień Babci i Dziadka w DCK

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które dają wiele ciepła i emocji-to Święto Babci i Dziadzia.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, zawsze znajdą dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, a przede wszystkim bezgranicznie ich kochają. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce dnia 22 stycznia 2018 r.w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbyła się ta ważna uroczystość dla wszystkich Babć i Dziadziów zaproszonych przez dzieci z Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej.

Koncert Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

18.01.2018
Koncert Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

Serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych, który odbędzie się 20 stycznia 2018 r. o godz. 17:30 w Dębińskim Centrum Kultury.

Ferie zimowe realizowane w Dębińskim Centrum Kultury

4.01.2018
Ferie zimowe realizowane w Dębińskim Centrum Kultury

Ferie zimowe w gminie Dębno już coraz bliżej. Niezależnie od warunków pogodowych, dzieci oraz młodzież mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas uczestnicząc w półkolonii organizowanej przez Dębińskie Centrum Kultury.

Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe

Zazwyczaj na uroczystościach przedszkolnych to dzieci prezentują występy artystyczne, ale tym razem na scenie DCK w Jastwi, w dniu 17.12.2017 r., rodzice z Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej byli głównymi aktorami, przedstawiając dla swoich dzieci i wszystkich zaproszonych gości przygotowane przez siebie Jasełka. Wszyscy artyści wcielili się w swoje role, byli wspaniałymi aktorami. Przedstawiane Jasełka przywołały atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

„Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”

„Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”

W Muzeum Zamek w Dębnie 6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu, którego temat w tym roku brzmiał: „Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”.

Festiwal „Listopad nie musi być smutny”

27.11.2017
Festiwal „Listopad nie musi być smutny”

20 listopada 2017 r. odbył się VII Gminny Festiwal „Listopad nie musi być smutny”, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole im Jana Pawła II w Woli Dębinskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 12