Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego

Koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego

Już w najbliższą niedzielę 15 października o godz. 17:00 odbędzie się w Muzeum Zamku w Dębnie  wyjątkowe wydarzenie - koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego.

Wystąpi para niezwykłych artystek: prof. Bogumiła Gizbert - Studnicka (fortepian) oraz Monika Rasiewicz (śpiew, aktorstwo, recytacja). W programie koncertu znajdą się utwory muzyczne  Piazzolli, Bacha, Straussa, które będą ozdobione poezją między innymi  Miłosza, Tuwima, Gałczyńskiego.

Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie

2.10.2017
Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie

Kolejna cykliczna impreza – Jesienne Spotkania przy Herbacie – odbędzie się  w  Muzeum Zamek w Dębnie 8 października 2017 roku.  Zapraszają na nią organizatorzy i współorganizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

6.09.2017
Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

W dniu 2 września 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowego Czytania odbywa się od 2012 roku i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku do wydarzenia przyłączyły się Biblioteki Gminy Dębno wraz z Dębińskim Centrum Kultury.

Kameralne Spotkania Muzealne 2017

5.09.2017
Kameralne Spotkania Muzealne 2017

Kolejne Kameralne Spotkania Muzealne w Zamku w Dębnie połączone były z otwarciem wystawy fotografii Marcina Sachy „Labirynty Snów”, prezentowanej na zewnętrznych ścianach zamku, w tzw. Galerii we Wnęce. Sam twórca, chociaż stosunkowo młody stażem, może się poszczycić wieloma znaczącymi wyróżnieniami w swojej branży.

Letnie Spotkania przy Winie 2017

7.08.2017
Letnie Spotkania przy Winie 2017

Już w niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 17.00, na zamku w Dębnie odbędzie się kolejna edycja letnich spotkań przy winie. Imprezę uświetni koncert z imponującym wokalem Izabeli Staruch (http://izaspiew.wixsite.com/iza-staruch) i akompaniującym jej na pianinie Vasylem Semkowiczem. Ów niezwykły mariaż francusko-włoskich utworów z pewnością zachwyci nie tylko sympatyków Edith Piaf i Garou.

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”

21.07.2017

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” jest wydarzeniem skupiającym dziecięce zespoły folklorystyczne pochodzące z regionów górskich całego świata. Jest miejscem współpracy, a także wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z bogactwem kultury i tradycjami ludowymi z różnych regionów świata, odbywać się będzie w dniach 23 – 30 lipca 2017 r. w Nowym Sączu. W tym roku zaprezentuje się w nim Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy”, który uzyskał nominacje podczas Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, prezentując swój program artystyczny pt. „Dziyrganie Marysi”.

Koncert na Zamku w Dębnie

30.06.2017
Koncert na Zamku w Dębnie

W niedzielę 2 lipca Muzeum Zamek w Dębnie w Sali Koncertowej będzie gościć międzynarodową grupę młodych muzyków, w ramach programu wymiany kulturalnej: PASO ROBLES – Kąśna Dolna. Zapraszamy na koncert, który odbędzie się o godz. 16.00.

Szczegółowe informacje na temat koncertu znajdują się w załącznikach.

Świętojańska Noc Muzealna

23.06.2017
Świętojańska Noc Muzealna

Nie od dziś wiadomo, iż dębińskiego zamku czas nie ma odwagi się imać, zatem i wigilia dnia św. Jana przybyła tego roku nieco wcześniej, bo już 18 czerwca. Iście słowiańską, ukwieconą biesiadę, przy wtórze Scholi Affectus Populi z Łysej Góry, uświetnił wernisaż wyjątkowej autorskiej wystawy „Pomiędzy niebem a ziemią” pani Krystyny Gurgul, kustosza placówki, żwawym krokiem wchodzącej w szóstą dekadę życia.

Świętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie

16.06.2017
Świętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie

W najbliższą niedzielę 18 czerwca o godzinie 17.00 na Zamku w Dębnie rozpocznie się wydarzenie kulturalne pod nazwą "Świętojańska Noc Muzealna". Organizatorzy jak co roku przygotowali dla gości wiele atrakcji.

Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie

9.06.2017
Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie

Dnia 1 czerwca 2017 roku dębiński zamek przeżywał istne oblężenie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Nadobne damy i zacni młodzieńcy z okolicznych szkół i przedszkoli zebrali się w liczbie około 200 osób, by swą obecnością uświetnić wyjątkową imprezę zorganizowaną przez Muzeum Zamek w Dębnie, wspierane przez Dębińskie Centrum Kultury.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie Sportowy turniej miast i gmin