Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Nowele polskie w dębińskim zamku

Nowele polskie w dębińskim zamku

„Mój ojciec wstępuje do strażaków” – Bruno Schulza, „Orka" – Władysława Reymonta, a także "Dym" Marii Konopnickiej - to utwory, które wybrzmiały w murach dębińskiego zamku w sobotę 7 września, w ramach tegorocznej edycji akcji Narodowe Czytanie.

Narodowe Czytanie 2019

6.09.2019
Narodowe Czytanie 2019

Biblioteki gminy Dębno wraz z Dębińskim Centrum Kultury zapraszają w najbliższą sobotę, 7 września na Narodowe Czytanie, które w tym roku odbędzie się w gościnnych progach dębińskiego zamku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00.

W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

20.08.2019
W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych.

Zapraszamy na uroczystości ku pamięci Poległych Lotników Liberatora

13.08.2019
Zapraszamy na uroczystości ku pamięci Poległych Lotników Liberatora

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafia Rzymskokatolicka w Łysej Górze oraz Dębińskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na uroczystość upamiętniającą tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator. Obchody wspomnienia tego wydarzenia odbędą się w czwartek, 15 sierpnia br. przy pomniku na Przymiarkach w Łysej Górze.

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

9.08.2019
Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury oraz Rada Sołecka wraz z Mieszkańcami wsi Jaworsko serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę, 18 sierpnia br.

"Letnie Spotkania przy Winie" w Muzeum Zamek w Dębnie

29.07.2019
"Letnie Spotkania przy Winie" w Muzeum Zamek w Dębnie

Zbliża się kolejny odcinek cyklu „Kwartalnych Spotkań przy Napojach” w Muzeum Zamek w Dębnie. W niedzielę, 4 sierpnia zapraszamy na spotkanie z muzyką oraz dziełami ceramiki i szkła. Początek „Letniego Spotkania przy Winie” o godzinie 17.00.

Rodzinne popołudnie w Biadolinach Szlacheckich

17.07.2019
Rodzinne popołudnie w Biadolinach Szlacheckich

Pomimo kapryśnej aury w niedzielę 14 lipca na stadion w Biadolinach Szlacheckich licznie przybyli mieszkańcy sołectwa i nie tylko, by wziąć udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Dębińskie Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Gminy Dębno oraz Sołtysem i Radą Sołecką Biadolin Szlacheckich.

Tradycyjne „Powitanie Lata” w Łysej Górze

4.07.2019
Tradycyjne „Powitanie Lata” w Łysej Górze

W przedostatnią niedzielę czerwca w Łysej Górze odbył się tradycyjny festyn „Powitanie Lata” w amfiteatrze Krakus organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łysej Górze, Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oraz Radę Sołecką Łysa Góra. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy oraz Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Jak co roku przygotowano wiele występów.

Serdecznie zapraszamy na XXII Biesiadę Agroturystyczną

2.07.2019
Serdecznie zapraszamy na XXII Biesiadę Agroturystyczną

W niedzielę, 7 lipca 2019 r. na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbędzie się XXII Biesiada Agroturystyczna. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 15.00  o której nastąpi powitanie wszystkich przybyłych gości i mieszkańców, a następnie rozpocznie się konkurs potraw domowych.

4.06.2019

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy 30. Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK, który odbędzie się 8-9 czerwca 2019 r. w odnowionym Amfiteatrze Letnim w Łoniowej. W programie wystąpią działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego dziecięce zespoły folklorystyczne, instrumentaliści oraz kapele ludowe.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 15