Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Targi Turystyczne

Targi Turystyczne

W tym roku, aż sześć gmin z województwa małopolskiego: Miasto i Gmina Brzesko oraz gminy Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Skrzyszów i Szczurowa, prezentowały swoje walory turystyczno-kulturowe na festiwalu FREE TIME, odbywającym się w dniach 7-8 kwietnia w Gdańsku oraz na X Jubileuszowym Active Live AGROTRAVEL, odbywającym się w dniach 20-22 kwietnia w Kielcach.

XIV Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”

28.03.2018
XIV Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”

Tradycyjnie już 21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i w Światowy Dzień Poezji w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się  XIV Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”. Współorganizatorami tej słownej rywalizacji byli: Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

IX Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę

27.03.2018
IX Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę

23 marca Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku we współpracy z Dębińskim Centrum Kultury  zorganizowała IX Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę.

II Gminny Przegląd Piosenki Ludowej "Dziecięca Folkowa Lista Przebojów"

25.03.2018
II Gminny Przegląd Piosenki Ludowej "Dziecięca Folkowa Lista Przebojów"

II Gminny Przegląd Piosenki Ludowej "Dziecięca Folkowa Lista Przebojów" odbył się  20 marca 2018 r. w DCK w Jastwi. Organizatorem przeglądu było Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej im. Juliana Tuwima oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Ekstremalna Droga Krzyżowa

19.03.2018
Ekstremalna Droga Krzyżowa

1000 odblasków ufundowała Gmina Dębno dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która po raz pierwszy odbędzie się w Dębnie dnia 23 marca 2018 r. Trasa o długości 35 km będzie pokonywana nocą. Dzięki odblaskom piesi będą widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Droga Krzyżowa rozpocznie się od Mszy świętej w Kościele św. Małgorzaty w Dębnie o godz. 20.30, a zakończy się w parafii Podwyższenia Krzyża w Iwkowej.

Koncert Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych w DCK

30.01.2018
Koncert Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych w DCK

Czas kolędowania jest jednym z najpiękniejszych okresów zimą – wzruszające kolędy i pastorałki, życzliwi, otwarci ludzie, a przede wszystkim magiczna atmosfera.

Aby uczcić ten niezwykły czas zorganizowano Koncert Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych 20 stycznia 2018 r. w Dębińskim Centrum Kultury.

Igrzyska Dzieci Gminy Dębno w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym

Igrzyska Dzieci Gminy Dębno w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym

16 i 18 stycznia 2018r. hali sportowej przy PSP w Sufczynie odbyły się zawody z cyklu Igrzysk Dzieci Gminy Dębno w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach do udziału zgłosiło się 9 chłopców i 15 dziewczynek ze szkół: ZSP w Łysej Górze, PSP w Jaworsku, PSP w Sufczynie, PSP w Niedźwiedzy.

Turniej TYMBARKU – finały Gminne

24.01.2018
Turniej TYMBARKU – finały Gminne

13 stycznia 2018r. w hali sportowej przy PSP w Porąbce Uszewskiej odbyły się finały gminne piłkarskiego turnieju „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W turnieju udział wzięło 6 drużyn w kategorii U8 i U10. Reprezentacje drużyn składały się z dzieci które na co dzień trenują w szkółkach piłkarskich działających na terenie Gminy Dębno – UKS Orlik Dębno i Jastrząb Łoniowa.

Dzień Babci i Dziadka w DCK

24.01.2018
Dzień Babci i Dziadka w DCK

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które dają wiele ciepła i emocji-to Święto Babci i Dziadzia.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, zawsze znajdą dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, a przede wszystkim bezgranicznie ich kochają. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce dnia 22 stycznia 2018 r.w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbyła się ta ważna uroczystość dla wszystkich Babć i Dziadziów zaproszonych przez dzieci z Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej.

Koncert Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

18.01.2018
Koncert Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych

Serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych, który odbędzie się 20 stycznia 2018 r. o godz. 17:30 w Dębińskim Centrum Kultury.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 11