KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Obchody Rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski

7.06.2016
Obchody Rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski

Serdecznie zapraszamy wszystkich, na wydarzenie plenerowe pn. „Piastowe Dziedzictwo”, które jest częścią Obchodów Rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski. Rozpocznie się ono o godz. 1300 w tą niedzielę, tj. 12 czerwca 2016 na wzgórzu Bocheniec, w miejscowości Jadowniki.

 

Wyjazd w Bieszczady

7.06.2016
Wyjazd w Bieszczady

Federacja Organizacji Pozarządowych Regionu Brzeskiego zaprasza na dwudniowy wyjazd w Bieszczady. Wyjazd odbędzie się w dniach 25-26 czerwiec 2016r. Osoby chętne proszone są o kontakt z Sołtysem Woli Dębińskiej pod nr. tel. 503782207. Rezerwacja miejsc jest równoznaczna z wpłatą zaliczki w kwocie 50zł osobiście u sołtysa lub na konto organizacji: 50 1020 5558 1111 1792 2230 0029.

Z pantomimą po sukces...

4.05.2016
Z pantomimą po sukces...

Obrazy tworzone za pomocą ruchu rąk, czysta forma, prawdziwa historia opowiedziana zbiorem symboli przedstawiających życie człowieka świętego, który swoją drogę do świętości okupił trudem, wiarą, walką, modlitwą i całkowitym oddaniem Bogu. Święty Jan Paweł II, bo o nim mowa, stał się inspiracją dla ludzi na całym świecie, a także dla grupy teatralnej z Porąbki Uszewskiej.  „U Boga wszystko jest możliwe!”  -  to temat przewodni odbywającego się w Skawinie VII Festiwalu Małych Form Artystycznych „Inspiracje”. Organizatorem festiwalu, który przyciągnął wiele grup teatralnych,

Spotkanie przy Kawie - Zamek w Dębnie

15.04.2016
Spotkanie przy Kawie - Zamek w Dębnie

Muzeum Zamek w Dębnie tegoroczny sezon rozpoczęło otwarciem wystawy "Suknia, Tużurek, Broszka", na której zaprezentowana została ciekawa kolekcja Teresy Waydowicz z Tarnowa składająca się z różnorodnej biżuterii i akcesoriów mody, na którą złożyły się między innymi suknie, kapelusze, torebki, rękawiczki, wachlarze itp. Dopełnieniem wystawy były dziewiętnastowieczne portrety, w których z wielką dbałością pokazano stroje i biżuterię z epoki. Obrazy pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wystawę będzie można oglądać do 6 czerwca 2016 roku.

Muzyczno - Artystyczne Wiosenne Spotkania przy Kawie

6.04.2016
Muzyczno - Artystyczne Wiosenne Spotkania  przy Kawie

Kalendarzowa wiosna i aromatyczna kawa to co najmniej dwa powody aby spotkać się w Muzeum Zamek w Dębnie już w najbliższą niedzielę  (10 kwietnia)  godz. 17:00. Muzeum Zamek w Dębnie tegoroczny sezon rozpocznie otwarciem wystawy „Suknia, Tużurek, Broszka„, na której zaprezentowana zostanie ciekawa kolekcja Teresy Waydowicz z Tarnowa, na którą składa się biżuteria i akcesoria modowe.  Dopełnieniem wystawy są przykłady pięknych strojów i biżuterii w malarstwie portretowym głównie XIX wieku, pochodzące ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Tradycyjnie „Wiosenne Spotkania przy Kawie” rozpoczniemy muzycznie, grupa wokalno -  aktorska „Bezdech„ wystąpi w recitalu piosenki francuskiej „Czy warto kochać dziś?!„.

"Poezja jest jak obraz"

23.03.2016
"Poezja jest jak obraz"

21 marca 2016 roku w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski "Poezja jest jak obraz". Organizatorami konkursu było Dębińskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół w Sufczynie, z ramienia którego koordynatorami konkursu były panie Beata Godek i Urszula Sworst. Pierwszy dzień wiosny a jednocześnie Światowy Dzień Poezji stał się czasem zmagań recytatorskich 33 uczniów z 9 szkół Gminy Dębno, w trzech grupach wiekowych.

VI Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych

4.03.2016
VI Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych

18 lutego 2016 roku już po raz szósty odbył się Przegląd Pląsów i Piosenek Przedszkolnych organizowany przez Niepubliczne Przedszkole "Mały Polski Geniusz" w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi. Na scenie zaprezentowały się zespoły z przedszkoli z gminy Dębno.

 

 

 

Spotkanie autorskie z panią Lidią Luchter-Krupińską

3.03.2016
Spotkanie autorskie z panią Lidią Luchter-Krupińską

23 lutego 2016 roku o godz. 17:30 w Dębińskim Centrum Kultury miało miejsce spotkanie autorskie z panią Lidią Luchter-Krupińską - st. kustoszem i pierwszym wieloletnim kierownikiem Muzeum  Zamku w Dębnie, autorką powieści historycznej "Róża z Dębińskiego Zamku". Wieczór wypełniła interesująca opowieść autorki o losach węgierskiej rodziny Wesselinich, właścicieli Zamku w Dębnie w epoce renesansu. 

Zaproszenie na spektakl „Kłamstwo”

16.02.2016
Zaproszenie na spektakl „Kłamstwo”

Kolejna odsłona spektaklu pt. „Kłamstwo” w wykonaniu Grupy Teatralnej z Sufczyna. Na sztukę zapraszamy w najbliższą niedzielę na godz. 18:00 do Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku. Wstęp bezpłatny.

Premiera spektaklu w Dębińskim Centrum Kultury

16.02.2016
Premiera spektaklu w Dębińskim Centrum Kultury

Spektakl „Nasza klasa” jest autorskim dziełem Młodzieżowej Grupy Teatralnej działającej w Dębińskim Centrum Kultury. Porusza problem przemocy rówieśniczej wśród szkolnej młodzieży, a w szczególności, nowego jej oblicza – czyli cyberprzemocy i agresji w sieci. Z pozoru niewinne żarty, komentarze publikowane w Internecie wobec nowego i odrzucanego przez grupę kolegi, mogą prowadzić znacznie dalej niż z pozoru tytułowej klasie to się wydaje…  

[ poprzednia| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12