KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

„Miłość na śmierć nie umiera…”

21.09.2016
„Miłość na śmierć nie umiera…”

W niedzielę 25 września na Zamku w Dębnie odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki klasycznej, połączony z recytacją wierszy ks. Jana Twardowskiego. Będzie można też zobaczyć zdjęcia i pamiątki poety, pochodzące z prywatnych zbiorów Zbigniewa Ważydrąga – artysty z Jasienia, który był bliskim znajomym księdza. Przed publicznością wystąpi zespół „Mozarteum” w składzie: Bogumiła Gizbert-Studnicka (klawesyn), Magda Miziołek (sopran), Andrzej Górniak (tenor). W programie usłyszymy miedzy innymi utwory Bacha, Mozarta, Pergolesiego, Paisiello i inne.

Kameralne spotkania na Zamku w Dębnie

15.09.2016
Kameralne spotkania na Zamku w Dębnie

W minioną niedzielę zainaugurowano w zamku w Dębnie nowy cykl Kameralnych Spotkań Muzealnych, których celem będzie promowanie różnorodnej twórczości artystycznej, głównie lokalnych twórców, ale nie tylko. Na Spotkania te organizatorzy będą zapraszać artystów, którzy sami zaprezentują swoje dzieła, opowiedzą o nich, o swojej pracy.

Letnie Spotkania przy Winie

11.08.2016
Letnie Spotkania przy Winie

7 sierpnia 2016 r. w Muzeum Zamek w Dębnie po raz kolejny zorganizowana została cykliczna impreza Letnie Spotkania przy Winie, która zgromadziła imponującą liczbę uczestników (około 300 osób), którzy przez ponad godzinę wsłuchiwali się w przepiękny, liryczny śpiew młodej sopranistki Marzeny Michalczyk w Sali Koncertowej, sąsiadującej z nią Sieni Myśliwskiej i innych pomieszczeniach zamku.

Ceramiczny plener po latach

3.08.2016
Ceramiczny plener po latach

W lipcu 2016 r. w Łysej Górze odbył się plener ceramiczny zorganizowany przez Fundację Ceramiki Polskiej XX wieku. Do udziału w plenerze zostali zaproszeni artyści, którzy do tej pory nie mieli doświadczeń w pracy z tworzywem ceramicznym: Agnieszka Brzeżańska,Paweł Olszczyński, Katarzyna Przezwańska, Małgorzata Szymankiewicz. Założeniem organizatorów było nawiązanie do słynnego, zainicjowanego w latach 60. XX wieku, "Eksperymentu łysogórskiego".

Zajęcia wakacyjne w Dębińskim Centrum Kultury

3.08.2016
Zajęcia wakacyjne w Dębińskim Centrum Kultury

W dniach od 4 do 29 lipca 2016r. w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbywały się zajęcia wakacyjne. Propozycja Centrum Kultury na zorganizowanie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży została przyjęta z dużym entuzjazmem przez rodziców i ich pociechy. W każdym tygodniu z oferty kulturalnej korzystało sześćdziesiąt osób. Oferta adresowana była do dzieci w wieku 5 – 16 lat. Zajęcia realizowane były od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.

Powitanie lata w Łysej Górze

15.07.2016
Powitanie lata w Łysej Górze

Kolejna edycja imprezy Powitanie Lata w Łysej Górze za nami. W tym roku dopisała zarówno pogoda, publiczność, jak i wykonawcy, którzy zapewnili rozrywkę na bardzo dobrym poziomie. Przypomnijmy, że organizatorami imprezy była OSP Łysa Góra we współpracy z Dębińskim Centrum Kultury, a na scenie pojawili się m.in. : Łysogórska Orkiestra Dęta, uczniowie miejscowych szkół, Alicja Rega, gitarzysta Łukasz Wełna i kapela folkowa “Góralska Hora”. 

Sierpień - wakacje z robotami

7.07.2016
Sierpień - wakacje z robotami

Przez tydzień sierpniowych wakacji w Dębińskim Centrum Kultury „zawładną” roboty. A wszystko to za sprawą odbywającego się tu kursu robotyki z elementami elektroniki, projektowania i zabaw organizowanego przez firmę KreaTech – Kreatywni Technologicznie z Krakowa. Oferta Wakacji z robotami obejmuje pięć dni intensywnego kursu. W tym czasie uczestnicy będą pracować na nowoczesnych zestawach edukacyjnych Lego WeDo w tym NAJNOWSZYM WeDo 2.0, Lego Mindstorms NXT 2.0 oraz EV3. Dodatkowo uczestnicy będą mieli zapewnione pomoce edukacyjne. 

Olimpijskie Dni Sportu Szkolnego

27.06.2016
Olimpijskie Dni Sportu Szkolnego

Po raz kolejny UKS „Wolania” działający przy ZS w Woli Dębińskiej był organizatorem Olimpijskich Dni Sportu Szkolnego, które odbywają się każdego roku w czerwcu. Impreza w tym roku realizowana była w ramach projektu zatytułowanego „Sport przepustką do kariery i zdrowego stylu życia” finansowanego przez UKS „Wolania” z funduszy pozyskanych w ramach konkursu ofert z zakresu upowszechniania sportu i kultury fizycznej ogłoszonego przez Wójta Gminy Dębno oraz od Rady Rodziców ZS w Woli Dębińskiej.

Mecz unihokeja Absolwenci - Abiturienci Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej

27.06.2016
Mecz unihokeja Absolwenci - Abiturienci Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej

Uczniowski Klub Sportowy "Atlas" Wola Dębińska zorganizował mecz piłki nożnej Absolwenci kontra Abiturienci Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej. Mecz został zorganizowany w sali sportowej Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej i zakończył się wynikiem 14:11 dla Abiturientów.

Jeszcze tej nocy - spektakl teatralny

15.06.2016
Jeszcze tej nocy - spektakl teatralny

Grupa Teatralna z Sufczyna serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt. „ Jeszcze tej nocy”, który zostanie zaprezentowany 19-06-2016 r.  o godz. 15:00 i 18:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Sufczynie.

[ poprzednia| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12