KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Podsumowanie projektu "Aktywna profilaktyka - Możemy"

5.12.2016
Podsumowanie projektu "Aktywna profilaktyka - Możemy"

30 listopada zakończyła się realizacja projektu  "Aktywna profilaktyka - Możemy", współfinansowanego ze środków Gminy Dębno. Projekt ten był realizowany przez Fundację Timszel jako zadanie publiczne. W czasie jego trwania, w gimnazjach na terenie Gminy Dębno, odbywały się  warsztaty profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w sieci, cyberprzemocy, zagrożeń związanych z wykorzystywaniem mediów społecznościowych przez młodych ludzi.

"Szansa" w Sufczynie

29.11.2016
"Szansa" w Sufczynie

27 listopada w Zespole Szkół w Sufczynie odbyło się przedstawienie teatralne pod tytułem "Szansa". Spektakl przygotowała grupa Teatr Dabar z Mogilna.

"Jeszcze tej nocy" - spektakl w Brzesku

29.11.2016
"Jeszcze tej nocy" - spektakl w Brzesku

Grupa Teatralna z Sufczyna zaprasza na spektakl pod tytułem "Jeszcze tej nocy", który odbędzie się 4 grudnia o godzinie 18.00 w budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

Zimowe spotkania przy piwie

23.11.2016
Zimowe spotkania przy piwie

W wyjątkowo pogodne popołudnie listopadowej niedzieli odbyło  się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Spotkań przy napojach". Zimowym spotkaniom towarzyszyła szklanka grzanego piwa, którego sponsorem był Browar Okocim z Brzeska. Licznie przybyli goście mieli przyjemność wysłuchania wyjątkowego koncertu muzyków związanych zawodowo z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.

World Travel Show w Nadarzynie

24.10.2016
World Travel Show w Nadarzynie

Największe w Polsce targi branży turystycznej World Travel Show, miejsce spotkań dla wszystkich miłośników podróży dalekich i bliskich, odbyły się w dniach 14-16 października br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. To możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w turystyce, ciekawymi miejscami i znakomita okazja do spotkania ze znanymi podróżnikami.

Eksperyment łysogórski 50 lat później – wystawa

20.10.2016
Eksperyment łysogórski 50 lat później – wystawa

21 października o godzinie 19.00, przy ulicy Gałczyńskiego 3 w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy sztuki użytkowej pod nazwą „Eksperyment łysogórski 50 lat później”. Wystawa ma na celu przedstawienie spuścizny artystycznej PRL-owskich zakładów produkcyjnych i manufaktur. Głównym punktem będą prace Krzysztofa i Juliana Heniszów, współtwórców unikatowego zjawiska w polskiej sztuce użytkowej, jakim był tak zwany „eksperyment łysogórski”.

Jesienne Spotkania przy Herbacie

18.10.2016
Jesienne Spotkania przy Herbacie

Organizowane przez Muzeum Zamek w Dębnie przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury cykliczne imprezy, jakimi są "Spotkania przy Napojach", odbyły się w tym roku po raz kolejny. Spotkania te połączone są z otwarciem wystawy i degustacją napojów. Zdarzeniom tym towarzyszą także koncerty.

Zajęcia taneczne "You Can Dance"

5.10.2016
Zajęcia taneczne "You Can Dance"

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia taneczne "You Can Dance" w nowym roku szkolnym. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 6 października o godzinie 17:30.

Relacja z koncertu „Miłość na śmierć nie umiera…”

27.09.2016
Relacja z koncertu „Miłość na śmierć nie umiera…”

W ubiegłą niedzielę 25 września na Zamku w Dębnie odbył się wyjątkowy koncert muzyki klasycznej, połączony z recytacją wierszy ks. Jana Twardowskiego. W tym roku mija 10 rocznica śmierci tego wielkiego polskiego poety końca XX wieku.

Zajęcia Plastyczne w Dębińskim Centrum Kultury

27.09.2016
Zajęcia Plastyczne w Dębińskim Centrum Kultury

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia plastyczne z elementami ceramiki w nowym roku szkolnym. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 28 września o godzinie 17:00 w budynku DCK w Jastwi.

Szczegółowe informacje znajdują się na zamieszczonym plakacie.

[ poprzednia| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12