KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Koncert pieśni patriotycznych na Zamku w Dębnie

9.05.2017
Koncert pieśni patriotycznych na Zamku w Dębnie

3 maja 2017 r. na Zamku w Dębnie odbyła się siódma edycja koncertu "Patriotyczne śpiewanie". Zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy upamiętnili 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji, śpiewając przy akompaniamencie na żywo pieśni patriotyczne i słuchając poezji Zbigniewa Herberta czy Kamila Norwida.

Patriotyczne śpiewanie

30.04.2017
Patriotyczne śpiewanie

Zapraszamy na 7 już edycję „Patriotycznego śpiewania” – wydarzenia, które od początku gromadzi wszystkich, którzy chcą radośnie i śpiewająco uczcić Święto Konstytucji 3 Maja.

Spektakl "Bądź Wola Twoja" ponownie w Sufczynie

21.04.2017
Spektakl "Bądź Wola Twoja" ponownie w Sufczynie

Teatr "Jasne Światło" zaprasza na spektakl pod tytułem "Bądź Wola Twoja", który zostanie wystawiony 21 kwietnia o godzinie 19.00 oraz 22 kwietnia o godzinie 18.00 w Zespole Szkół w Sufczynie. Za reżyserię sztuki odpowiedzialne są panie Lucyna Potępa i Kornelia Bednarek oraz ksiądz Łukasz Pawłowski. Scenariusz napisał aktor Marcin Kobierski.

Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”

13.04.2017
Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”

Za nami już VII i zarazem wyjątkowy, Gminny Festiwal „Śpiewamy, tańczymy, recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”. Niezmiennie organizatorami byli Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej im. Jana Pawła II oraz Dębińskie Centrum Kultury. Festiwal odbył się 3 kwietnia, czyli dzień po rocznicy śmierci Papieża Polaka.

Wiosenne Spotkania przy Kawie

13.04.2017
Wiosenne Spotkania przy Kawie

Od kwietnia Muzeum Zamek w Dębnie w pełni rozpoczęło kolejny sezon turystyczny. W minioną niedzielę tj. 9 kwietnia podczas pierwszej w tym roku imprezy – Wiosennych Spotkaniach przy Kawie - organizatorzy przygotowali dla wszystkich przybyłych gości wspaniały koncert, którego główną bohaterką była młoda sopranistka ANNA WILK. 

XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

11.04.2017
XVIII Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych w Niedźwiedzy

6 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Jana Dudka w Niedźwiedzy odbyła się XVIII edycja Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych. W spotkaniu wzięły udział cztery grupy teatralne z Maszkienic, Niedźwiedzy, Sufczyna i Woli Dębińskiej. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierz Gurgul, a także nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami.

Wiosenne Spotkania przy Kawie

3.04.2017
Wiosenne Spotkania przy Kawie

Od kwietnia Muzeum Zamek w Dębnie w pełni rozpoczyna kolejny sezon turystyczny. W tym roku dla chcących odwiedzić nasze muzeum przygotowano szereg atrakcji i ciekawych zdarzeń muzealnych.

W najbliższą niedzielę tj. 9 kwietnia zapraszamy na Wiosenne Spotkania przy Kawie, które rozpoczną się o godz. 17.00 wspaniałym koncertem w wykonaniu sopranistki Anny Wilk, której na fortepianie akompaniował będzie Wojciech Sałapa.

IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

3.04.2017
IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły”

W wiosennym klimacie, bo tuż po powitaniu wiosny, 22 marca 2017 roku Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi rozbrzmiewało skocznymi utworami, gdyż to właśnie wtedy odbył się IX Gminny Konkurs Piosenki – „Rozśpiewane Przedszkola i Szkoły” – zrealizowany we współpracy z Zespołem Szkół w Sufczynie. Koordynatorem konkursu była pani Urszula Sworst. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który zaszczycił wszystkich zebranych swoją obecnością.

Wiosenne recytowanie

31.03.2017
Wiosenne recytowanie

Tradycyjnie już 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i w Światowy Dzień Poezji, w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się XIII Gminny Konkurs Recytatorski „Poezja jest jak obraz”. Współorganizatorami tych słownych zmagań byli: Zespół Szkół w Sufczynie oraz DCK w Jastwi.

Zajęcia ruchu scenicznego w DCK

27.03.2017
Zajęcia ruchu scenicznego w DCK

Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi zaprasza na zajęcia ruchu scenicznego. W programie zajęć między innymi elementy pantomimy, ćwiczenia dykcyjne i podstawy interpretacji tekstów literackich. Zapisy na zajęcia możliwe są w sekretariacie DCK lub pod numerem telefonu 14-66-58-661. Szczegóły na załączonym plakacie.

[ poprzednia| 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | następna ]

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12